Další sobotní soutěž - Liberecké osmnáctky.

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Souhlasím s uvedenými pravidly....

Ano
21
88%
Ne
3
13%
 
Celkom hlasov : 24

Poslaťod Y77 » 24.02.2009 11:33

:lol: to není tím,jen trochu líp trénuju a víc se soutředím ,ale všichni viděli v sobotu jak mi to šlo :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod jirka » 24.02.2009 15:15

pro mne je taky lepší sobota vecer, :lol:
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod Václav Kořínek » 24.02.2009 19:09

Poptal jsem se, popřemýšlel, dal si dohromady souvislosti...
Vzhledem k tomu, že LBC 18 bude navazovat (a chci, aby se svezly na vlně popularity :wink: ) na Havrana a Vánoce, že v sobotu večer byla velice slušná účast a zvyklo si na tenhle termín hodně lidí nejen od nás, tak to bude opět stejný den a stejný čas.
Tasky jsou nachystané, pravidla a povídání taky. A pochybuju, že budu první. Sice jsem testoval, ale jen to nejnutnější, aby byly tasky lítatelné. A snad budou... Dokonce se mi zdá, že jsou až moc jednoduché.
Teď bude malá soutěž od Radka v 15m, tuším že tři tasky a potom by byly ty osmnáctky. Ještě si dovolím upozornit znovu na fakt, že PP1 bude povolen, to znamená, že kdo chce, může lítat s klasickou 18m. Já už oprašuju a leštím Discuse. :wink: Samozřejmě bude použito koeficientu, takže dobrý pilot na "klasice" bude mít šanci. Snažil jsem se udělat tasky tak, aby nebyly příliš rychlé.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Janek » 24.02.2009 20:03

Havran skončil, tak nastal čas se konečně prokousat tímhle košatým vláknem :lol:

S pravidly souhlasím, jednak že vypadají rozumně a jednak proto, že jejich stanovení pokládám za svrchované právo organizátora každé soutěže. Komu se to nelíbí.. atd, to už tu zaznělo.
Pokud jde o termín, je -jak zrovna vidím- rozhodnuto. Čistě osobně má-li to být víkend, je mi jedno jestli So nebo Ne, jak se udělá hezky, stejně budu pryč oba dny :wink: A když hezky nebude, tak je ten večer asi opravdu lepší...

Nepočítám s tím, že bych stihnul letět všechny tasky (viz výše), ale stejně už se těšííííím :idea:

Poznámka pod čarou pro VK:
Zajímalo by mě, jak si představuješ ty prostory. Nějaká penalty zone určitě úlohu zpestří, ale zkopírovat tam ICAO mapu (to asi přeháním, ale tak nějak to vyznělo)? Vždyť to by zbavilo Condora jedné z nejkrásnějších vlastností- možnosti létat volně kdekoli a kamkoli, která tolik chybí v reálném vzdušném prostoru... Tak to jsem vážně o to víc zvědav :shock:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod Václav Kořínek » 24.02.2009 21:21

Tam, kde jsou zakázané prostory, bude jen ctvercová nebo přibližného tvaru s reálným omezením. Jo, když se přibližovat k reálu, tak i s tímhle :wink:
Ale tratě budou vedeny tak, aby se tomu vyhnuly. Maximálně u sektorů AAT. Ale s PDA by neměl být problém do nich "nezabloudit".
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod červeňák » 24.02.2009 21:29

Janek píše:Poznámka pod čarou pro VK:
Zajímalo by mě, jak si představuješ ty prostory. Nějaká penalty zone určitě úlohu zpestří, ale zkopírovat tam ICAO mapu (to asi přeháním, ale tak nějak to vyznělo)? Vždyť to by zbavilo Condora jedné z nejkrásnějších vlastností- možnosti létat volně kdekoli a kamkoli, která tolik chybí v reálném vzdušném prostoru... Tak to jsem vážně o to víc zvědav :shock:

zkopírování ICAO mapy bych se rozhodně nebál, v tomhle má liberec docela výhodu v tom že okolo v podstatě žádné prostory nejsou :) v reálu se často pořadatelé namáhaj s vyskládáním tratě do prostoru, který nechala armáda volný(protože je to většinou armáda kdo dělá problémy) tady s prostorama nebude problém bych řek ... co se týče vejškovýho omezení odletu, na závodech jsem se s tim nikde nesetkal a podle mě to nakonec ani nemá moc smysl zavádět, protože termický podmínky pro to, aby v poledne, kdy je většinou doba startu, dosahovaly základny mraků FL95 (2895 +- nějakej ten metr QNH) u nás jen tak prostě nebudou :) mno a pokud by náhodou byly, nechť je stropem FL95, když to chcete tolik přiblížit tomu reálu ;)
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod Janek » 24.02.2009 22:15

Václav Kořínek píše:Tam, kde jsou zakázané prostory, bude jen ctvercová nebo přibližného tvaru s reálným omezením. Jo, když se přibližovat k reálu, tak i s tímhle :wink:
Ale tratě budou vedeny tak, aby se tomu vyhnuly. Maximálně u sektorů AAT. Ale s PDA by neměl být problém do nich "nezabloudit".

Tak to jo, já už se lekal, že si budeme hrát na nějaké TRA, TSA atd, aby bylo co nadlétávat ev. podlétat :shock:

červeňák píše:...v tomhle má liberec docela výhodu v tom že okolo v podstatě žádné prostory nejsou :smile: ...

Pro dvoustovkový FAI trojúhelník jsou VŠECHNY prostory zatraceně okolo :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod červeňák » 24.02.2009 22:29

Janek píše:Pro dvoustovkový FAI trojúhelník jsou VŠECHNY prostory zatraceně okolo :lol: :lol: :lol:

nevim co furt máte s těma FAI trojúhleníkama :twisted:
Obrázok užívateľa
červeňák
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 23.05.2006 12:07
Bydlisko: .: LKJA :.

Poslaťod Václav Kořínek » 25.02.2009 08:43

Řekl bych, že trojúhelníky jsou už přežitkem.
Okolo Liberce je vlastně jen Ralsko (LKD7), akorát na jihu a jihovýchodě je problém s TRA. Takže opravdu není čeho se bát.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Václav Kořínek » 28.02.2009 13:33

Takhle si představuju briefing:

Obrázok

Ještě přemýšlím, že v pravidlech použiju výjimku za crash při přistání (tak, jak jsem původně chtěl - screen celého letadla s podvozkem venku a igc). Jenže byly na to protichůdné názory... Mně ale připadá, že to je dobré pro případ nenadálého crashe vinou scenérky (ikdyž vím, že ne vždy to je hranou :wink: ).
Naposledy upravil Václav Kořínek dňa 28.02.2009 15:15, celkovo upravené 1
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Y77 » 28.02.2009 14:29

Mě se to takhle líbí,jen postrádám datum ,pokud to bude jako o Vánočním poháru a bude řečeno ve kterém týdnu a měsíci v roce se to koná je celkem zbytečný uvádět datum v brifinku :wink:V podstatě je tam vše důležite z čeho se dá plánovat :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod Václav Kořínek » 28.02.2009 15:16

A já ho tam vidím... :wink: :lol: (opraveno, byl to jiný obr.)
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Y77 » 28.02.2009 15:39

:lol: Tak to jo :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod tomas » 28.02.2009 15:58

Ahoj,
s pravidly souhlasím, i když jsem to celé vlákno proběhl jen tak zběžně. Víkendy mi moc nevyhovujou, ale navnazen domovským krajem, nad kterým se bude létat, se jednoho či dvou tasků rád přizúčastním.
Tak držim palce organizátorům ať mají hojnou účast a ať jim vyjde počasí :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod Václav Kořínek » 28.02.2009 16:01

Opravil jsem v pravidlech pár věcí, které mi neseděly a nyní to je již 100% definitivní verze.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron