Praděd Gliding

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Poslaťod Hornet » 09.03.2009 14:02

Ahojte všetci,
tak som sa prihlásil, aj odštartoval, aj letel, a na druhom legu v slušnej výške mi začalo byť nejako blbo, tak som to nechal tak, vypol som to celé, bolo mi na kväcnutie, som myslel že z toho ako som na záhrade pálil celý deň konáre... Keď ma začalo triasť a teplota 39 už mi bolo jasné čo je vo veci.... Ani Igc som neposlal, ale o nič nejde. Radek si bude zase myslieť že som zase išiel crashnúť :-)
Len pre vysvetlenie, prečo som sa bez slova odpojil (TS som mal stiahnutý aby ma nerušil)
Peter
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod erycP » 09.03.2009 14:20

Hornet píše:Ahojte všetci,
tak som sa prihlásil, aj odštartoval, aj letel, a na druhom legu v slušnej výške mi začalo byť nejako blbo, tak som to nechal tak, vypol som to celé, bolo mi na kväcnutie, som myslel že z toho ako som na záhrade pálil celý deň konáre... Keď ma začalo triasť a teplota 39 už mi bolo jasné čo je vo veci.... Ani Igc som neposlal, ale o nič nejde. Radek si bude zase myslieť že som zase išiel crashnúť :-)
Len pre vysvetlenie, prečo som sa bez slova odpojil (TS som mal stiahnutý aby ma nerušil)
Peter


skoda peto, mal si aspon sadnut a poslat IGC, kazdy bod dobry... skore uzdravenie!
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1900
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod erycP » 09.03.2009 16:13

jirka píše:taky chvalim ,už sem hodil taky novej lak :lol: :lol:

mudro, nech ten novy lak uschne do soboty ;) zbytocne mat musky hned na zaciatku :)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1900
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod andel » 09.03.2009 16:27

Skvela prace Eriku moc se mito libi,na dalsi sobotu se prihlasim s novim lakem. Prvni sobota nevisla (uz jeto vyresene).Nemohl jsem poslat IGC vse bylo stracene.
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod Václav Kořínek » 15.03.2009 00:15

Dnešní task byl velice hezky, jestě aby tak vypadal i výsledek. Ale pochybuju... :wink: Co jsem si stanovil, to jsem zalítnul, nastavení ASWéčka se mi taky povedlo, "Erikův styl" taky, co víc si přát? :D
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ladis » 15.03.2009 00:43

Dnesni task byl pro me, ac masochisticky, nakonec zabavny. Kdyz jsem videl, jak stoupaky klesaji na prvnim legu umerne vzdalenosti od letiste, vubec jsem nevahal a jakmile jsem liznul prvni sektor, temer ihned jsem to otocil zpet s tim, ze horsi uz to byt nemuze. Nejak jsem si asi spravne uvedomoval, ze pri toceni +0.9m/s a protivetru 20km/h me to unasi zpet tak, ze vyska se ztrati doletem na misto zacatku stoupani, takze jakobych stal na miste.

Nastesti druhy leg byl o poznani lepsi, chmur plno kolem, stacilo si jen vybirat. presto jsem se podvedome bal pole a proto jsem celkem dobiral 14x za task. Druhy sektor jsem doletel az na kraj co to slo a pote se vracel zpet na stabilnich 180kph s MC 1,6.

10km pred letistem nastala ZRADA. Kopecek, stromky a letiste nekde hluboko pod. Nastesti jsem dbal slov Radka a letel s kladnym MC, coz se ukazalo jako zachrana, nebot letet na nulu s rezervou 100m, byl to crash jak vysity.

Inu task zajimavy, ale nezda se Vam to jako jiz prilis silny salek brazilske kavy? Ja mam mucenicko rad, ale jen lehke, toto je hardcore.

Kazdopadne nove zkusenosti mam a diky za zajimavy let tvurcum i pilotum!
Naposledy upravil ladis dňa 15.03.2009 00:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Janek » 15.03.2009 00:44

Byl to moc pěkný task, ze začátku jsem čekal pole, ale nakonec z toho byl kupodivu cíl :D
Výsledek pravda nebude stát za nic, moc km to nebylo, ale cením si každé doletěné úlohy..

Jenom mě štve, že neznám způsob hodnocení, takže jsem nevěděl, jestli je lepší (bodově výhodnější) přiletět rychleji před časem, nebo zpomalit, ale splnit časový limit :?: :?: :?:
Otočil jsem totiž na cíl moc brzy, pak jsem kvůli tomu hrozně zpomalil, plácal se tam jako pablb.. a stejně jsem doletěl několik minut před limitem :twisted:

Může mi prosím někdo vysvětlit (pro příště) jaká je v tomhle taktika?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod ladis » 15.03.2009 00:47

Janek píše:Může mi prosím někdo vysvětlit (pro příště) jaká je v tomhle taktika?


http://www.condorsoaring.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=783&highlight=aat
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Václav Kořínek » 15.03.2009 00:59

ladis píše:Dnesni task byl pro me, ac masochisticky, nakonec zabavny. Kdyz jsem videl, jak stoupaky klesaji na prvnim legu umerne vzdalenosti od letiste, vubec jsem nevahal a jakmile jsem liznul prvni sektor, temer ihned jsem to otocil zpet s tim, ze horsi uz to byt nemuze. Nejak jsem si asi spravne uvedomoval, ze pri toceni +0.9m/s a protivetru 20km/h me to unasi zpet tak, ze vyska se ztrati doletem na misto zacatku stoupani, takze jakobych stal na miste.

Nastesti druhy leg byl o poznani lepsi, chmur plno kolem, stacilo si jen vybirat. presto jsem se podvedome bal pole a proto jsem celkem dobiral 14x za task. Druhy sektor jsem doletel az na kraj co to slo a pote se vracel zpet na stabilnich 180kph s MC 1,6.

10km pred letistem nastala ZRADA. Kopecek, stromky a letiste nekde hluboko pod. Nastesti jsem dbal slov Radka a letel s kladnym MC, coz se ukazalo jako zachrana, nebot letet na nulu s rezervou 100m, byl to crash jak vysity.

Inu task zajimavy, ale nezda se Vam to jako jiz prilis silny salek brazilske kavy? Ja mam mucenicko rad, ale jen lehke, toto je hardcore.

Kazdopadne nove zkusenosti mam a diky za zajimavy let tvurcum i pilotum!

Láďo, vždy měj MC do plusu. Jen v nouzi dát nulu. A jinak dnešní podmínky byly reálné. Dokonce ani v létě jen tak nenajdeš +4m/s. Průměr v ČR je kolem +2 až +2,5m/s.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ladis » 15.03.2009 01:02

Václav Kořínek píše:Láďo, vždy měj MC do plusu. Jen v nouzi dát nulu. A jinak dnešní podmínky byly reálné. Dokonce ani v létě jen tak nenajdeš +4m/s. Průměr v ČR je kolem +2 až +2,5m/s.


Jojo, jiz se toho drzim. Diky moc za informace! Pokud nedejboze jednou zkusim real letani, alespon vim, do ceho jdu. A nesmejte se mi! :D
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Václav Kořínek » 15.03.2009 01:06

A kolik jsi měl vody? Plnou?
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Y77 » 15.03.2009 01:10

No tak dneska pohoda ,hodne realný,a tak to ma být :wink: :wink: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod ladis » 15.03.2009 10:19

Václav Kořínek píše:A kolik jsi měl vody? Plnou?


150L...
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Janek » 15.03.2009 11:48

ladis píše:
Janek píše:Může mi prosím někdo vysvětlit (pro příště) jaká je v tomhle taktika?


http://www.condorsoaring.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=783&highlight=aat

Díky Ladis, vidím že různí lidé řeší postupně stejné problémy :D
Základní taktiku AAT znám, měl jsem na mysli konkrétně ten dolet před časovým limitem. Ale koukám že není na škodu si to přečíst celé i víckrát, člověk vždycky najde něco užitečného, co mu předtím uniklo..
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Janek
 
Príspevky: 73
Registrovaný: 23.09.2008 14:02
Bydlisko: Milčice (Blatná)

Poslaťod erycP » 15.03.2009 12:45

ladis píše:10km pred letistem nastala ZRADA. Kopecek, stromky a letiste nekde hluboko pod. Nastesti jsem dbal slov Radka a letel s kladnym MC, coz se ukazalo jako zachrana, nebot letet na nulu s rezervou 100m, byl to crash jak vysity.

Lado, priprava je fakt zbytocna, mas uplnu pravdu, zas sa to potvrdilo... :idea:

ladis píše:Inu task zajimavy, ale nezda se Vam to jako jiz prilis silny salek brazilske kavy? Ja mam mucenicko rad, ale jen lehke, toto je hardcore.

Nikto ta nenutil letiet to, mohol si sadnut do pola, odpojit sa, ist si zalietat IL-2, zajazdit GTA alebo robit nieco, co ta menej nudi ako 1-2 m/s v Condore... A BTW - skoncil si na 6. mieste, to je az take zle? ;)

PS: Gratulacia vsetkym, ktori v tomto "hardcore" pocasi doleteli...
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1900
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron