Jak a co dál v příštím roce?

Lowland Cup, Speedbattle a i.

Poslaťod Y77 » 03.06.2009 19:55

Soutěže typu KIWI jsou fajn a mají svoje kouzlo :wink: Pokud můžu za sebe ,tak i já bych v nich pokračoval. Lítá na nich dobrá konkurence a tasky jsou vždy něčím zajímavé :wink: Ten nápad se Safari 2008 je príma :wink: :lol: Jsem za všema deseti. Tratě se seženou :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod ram » 03.06.2009 20:09

Hmmm Safari... Jeden člověk už kdysi chtěl dělat něco podobného - Pohár Železných hor. Ale on čeká na Blaníka a když Blaník nebude, tak on lítat nebude....grrrrr
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod jirka » 03.06.2009 20:12

tasky není problem sehnat ,jelikož je na brifingu budem dostavat tak je schovam a Radek je prevede na condora ci nekdo jinej
:lol: ,IGC budou taky nahrany na CPS
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod Honzajs » 03.06.2009 20:19

Tak to je supr at si i mi co nelitame real muzem zaletet Ten Safari na ktery jedete!!! :lol: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Honzajs
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 08.11.2008 16:06
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod Y77 » 03.06.2009 20:20

No jo no ,když není blaník ,můžeme litat třeba se standardy :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

safari

Poslaťod Hans » 03.06.2009 22:56

Safari se bude lítat ve dvou třídách, budou rozděleni podle koeficientu.
Takže se tratě dají létat podle jednosedadlovek.Jinak tohle kopírování soutěží je výbornej nápad.
Obrázok užívateľa
Hans
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 09.01.2007 23:35
Bydlisko: Praha

Poslaťod ram » 03.06.2009 23:07

S tím kopírováním opatrně, každá reálná soutěž má svůj název, který je v podstatě chráněný podle autorského zákona. Tak si nejsem jistý, že by to bylo úplně bez problémů bez předchozí dohody s pořadateli. Proto jsou ti naši Havrani a Pradědové. Tasky udělat už takový problém není, na Kiwiho jsem je dělal jenom z IGC.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod valajda » 04.06.2009 12:49

ahoj, konečně jsem se urval na chvíli od učení, hloupé zkouškové, a napíšu sem taky něco! :wink:

krátké soutěže:
ANO - dá se odlétat lépe než např. 42 tasků v SBC. Myšlenka opakování reálných soutěží mi přijde fajn. Čím víc se to bude blížit realitě, tím líp. S tím by souvisela samozřejmě jedna třída na celou soutěž a každý jeden typ větroně na soutěž. Beztak každý v dané třídě létá většinou jen s jedním typem.

kvalifikace do finálového GP:
proč ne, to už by byla třešnička na dortu. Výkonostní třídy podle dosažených výsledků na předešlých soutěží jsou dobrý nápad a je to hlavně jakási motivace. Čím bude skupina na GP menší, tím budou atraktivnější zápolení mezi jednotlivými piloty - 15 je akorát.

pomoc se soutěžemi:
pokud vše dobře dopadne a postoupím do dalšího ročníku, budu mít na koleji pořád tak dobrý internet a v hostování nebude problém...jen by to mělo být v týdnu, o víkendech nejsem na kolejích pokaždé... Jinak nevím, v php, html a podobných se nevyznám, tak navrhněte, s čím může průměrný uživatel PC pomoct... :wink:

edit: možná to dohadování s pořadateli ohledně názvů a když už s nimi třeba budu v kontaktu, tak od nich získat briefingy a podobné věci z RL soutěží :P
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Václav Kořínek » 04.06.2009 15:12

No vida, stačí jeden trochu "ostřejší" příspěvek a jde to... :wink: :D

Abych tedy upřesnil myšlenku: už delší dobu jsme diskutovali o tom, co v příští sezóně. SBC je minulostí, SR asi taky. Marek asi spustí svoji soutěž podobnou reálnému GP. Ale pro ČS komunitu by na celou sezónu nezbylo nic, mimo sobotních soutěží a Batohu. Batoh vynechme, to je specifická soutěž i v celé condoří komunitě. A to ještě jen díky Milošovi a taky Jirkovi Brožkovi (nezapomínejme na Vysočinu!). Otázka tedy zněla co dál po celou sezónu?
A tehdy jsem se odvážil nadhodit onu "kvalifikaci" do GP. Celá myšlenka spočívá v tom, že by se zajistily soutěže - malé, krátké, v duchu sobot - během celé sezóny, tudíž by měla naše komunita pořád "o něco" lítat. V tomto případě ne o medaile, maximálně by bylo možné udělat diplomy a ty vítězům zasílat mailem. :wink: Ale byly by soutěže a ne okurková sezóna. A jako bonus by se udělala kvalifikace, která by závisela na těhle soutěžích, do GP, což by se dalo i vyjádřit jako "mistrovství ČR-SR". Je samozřejmě špatná doba, ale pokud by to šlo, byly by i medaile... Sami vidíte, že Kiwi je naprosto odlišné od zavedených norem, ale přesto zábavné a nelze mu odolat! jediná nevýhoda je právě v počtu startujících, kdy i v reálu se dělá kvalifikace. Jistým zvýhodněním oproti reálu by byla možnost vybrat si dvě soutěže, které by se započítávaly do kvalifikace. Jedna nevyjde podle představ, bude druhá.
A samotná GP? To by bylo finále. Soupeření pilotů s přibližně stejnou výkonností. A aby se toho mohlo zůčastnit více lidí, tak dvě třídy po patnácti.

Co jsem chtěl tímto vláknem říci, je podělení se o myšlenky a názory každého z nás o tom, co dělat dále. A samozřejmě "popíchnout" ty, kteří vládnou světem webu a serverů a co nechtějí jen se zůčastňovat, ale i přiložit ruku k dílu.
Pokud si budeme dělat tyhle soutěže sami pro naší komunitu, je velká pravděpodobnost, že se bude moci zúčastnit každý a zadarmo. Uvažujte - když by nakonec zůstala jen omezená parta lidí, tak by sice obětovali svůj volný čas organizaci, ale náklady na provoz (hosting něco stojí, rychlý net něco stojí, kvalitní "železo" něco stojí...) by museli promítnout do samotných podniků. A tady by neobstál argument: "...budu lítat jen to, co je zdarma...". Buď by si musel člověk připlatit, nebo by nakonec lítal jen offline...

Takže jsem rád, že se to nějak rozjelo a čekám na další reakce. (A pokračuju tedy dál v uvedení webu v život).
Tady ještě malé odbočení: php je docela složité a náročné, takže by se mohlo stát, že by web nefungoval zcela podle mých představ (proto apelace na ty, kdož mají s něčím takovým zkušennosti). Jsem ale rozhodnut pokračovat, ikdyž by nakonec byl briefing i odesílání igc jen pomocí mailů...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Václav Kořínek » 04.06.2009 15:14

Ještě jsem zapoměl (pokud se dohodneme s Erikem a Radkem a spol.), započítávání do kvalifikace i sobotní soutěže by jen prospělo všem, bylo by víc soutěží a tudíž i víc na výběr. Jde jen o to sjednotit pravidla.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Cadfael » 04.06.2009 15:36

Václav Kořínek píše:Tady ještě malé odbočení: php je docela složité a náročné, takže by se mohlo stát, že by web nefungoval zcela podle mých představ (proto apelace na ty, kdož mají s něčím takovým zkušennosti). .


Php oproti jiným programovacím jazykům, mohu li tak nazvat skriptovací jazyk, je dost jednoduché. Ale hlavně - nejlépe se učí na hotových příkladech a jsem si jistý, že pokud řekneš Erykovi, pomůže ti nebo dá funkční vzorky kódů. Ty se dají už hotové pro většinu věcí najít i na webu a jen mírně upravit. Já ti klidně mohu poradit s php budu-li vědět, ale nejsem na weby žádný expert. Sice dovedu udělat všechno co potřebuji, ale nemám čas si s tím moc hrát....
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ladis » 08.06.2009 20:40

Rad bych se tez vyjadril.

Jsem ABSOLUTNE nadsen ze souteze KIWI. Podobny typ soutezi bych chtel videt co nejcasteji. Byla to nadhera, zcela jsem pri letu zapomel, ze nesedim u PC, ale byl jsem "tam", v realu...
Navic krajina, hory, ackoliv jsem je nemel drive rad, naucil sem se je litat a ted je miluju.

Stejne tak mam rad soutez typu Batoh a dalsi mensi souteze o 4-5 tascich.

Naopak vubec nemusim pulrocni souteze, kdy staci parkrat neletet a clovek je bez sance na lepsi umisteni.

Pokud jde o poplatky, pokud by se udelala soutez, kde by letelo trebas 100 pilotu naraz, jsem ochoten za soutez platit. Ale jednoduse, tzn. pres paypal. Zadne zasilani dat z me kreditky apod., to v zadnem pripade. Pouze Paypalem. Zatim je asi predcasne bavit se o cene za ucast. Jen tim chci rici, ze za kvalitni soutez jsem ochoten zaplatit rozumny obnos, jakozto podekovani poradajicim.

Naopak prilis nevitam nejake nominace do GP apod., zda se mi to slozite, a neprehledne.

Jelikoz umim letat pouze se standardy a 15m, nechtel bych letat 18ky :D

Proto shrnu-li sve nazory - souteze typu KIWI o 4-5 tascich, klidne pro mnohem vice pilotu za cenu rozumnych poplatku via Paypal. Ten pocit letet s desitkama dalsich pilotu je nepopsatelny! 8)
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod Václav Kořínek » 09.06.2009 18:31

Láďo, poplatky byly zmíněny jako "možná krajní verze". Ono nakonec stejně ti, co něco dělají, investují svůj čas i peníze s vědomím nenávratna. A troufnu si říct, že i s radostí. :wink:

K tomu systému kvalifikací: není na tom nic nepřehledného ani složitého. Na webu bys viděl aktuálně připravenou soutěž a záleželo by jen na tobě, jestli při registraci taky uvedeš svoji nominaci.
Např.: máš rád 15m a N. Zealand, víš, že s tou 15-metrovkou umíš a i na té scenérce. A na webu uvidíš, že se zrovna spouští soutěž na N. Zealandu na 15m- Víš, že budeš schopen odlétat všechny tasky, registruješ se a nahlásíš nominaci. Pak už bude záležet jen na tobě, jak tu soutěž celou zalítneš. Z celkového výsledku se ti potom započítají zvlášť nominační body. Potom si vybereš ještě jednu soutěž (podle stejných kritérií, tzn. takovou, která ti bude vyhovovat), znovu dostaneš za celkový výsledek nominační body, ty se sečtou s předchozími a budeš vidět, jak si na tom stojíš v nominačním pořadí. Když se v něm umístíš do 15. místa, kvalifikuješ se do GP Advanced - tedy mezi "elitu", když budeš mezi 15. až 30. místem, kvalifikuješ se do GP "Sportsman" - celá myšlenka je o tom, že bude moct GP lítat dost velký počet lidí (třicet) a patnáct v jedné kategorii je tak akorát aby byla větší šance na body a přitom si na jednom serveru moc nepřekáželi.
V reálu je stanoveno několik soutěží, které slouží jako nominační do Grand Prix a kdy dva nejlepší v této soutěži se kvalifikují do GP. Vloni třeba jednou z těch nominačních soutěží byla Pribina. Musíš chápat GP jako soutěž pro ty nejlepší.
Taky je blbost dělat GP, tedy ala KIWI, pro víc pilotů. Ty problémy si sám viděl. V reále je GP pro max. 20 lidí! Při online bys měl problémy s počtem serverů, s včasným dostáním se do vzduchu, třicet letadel v jednom stoupáku ve stejné výšce.....

Ad. Paypal - jak jsem na foru psal, díky platbě přes něj - tím neříkám, že byla chyba na jejich straně, prostě to jen někdo hacknul - jsem přišel o peníze. Naštěstí mi minulý týden banka vše vrátila.

Ještě k tomuhle: "...Naopak vubec nemusim pulrocni souteze, kdy staci parkrat neletet a clovek je bez sance na lepsi umisteni...". Nemáš pravdu, protože díky systému škrtání několika výsledků máš šanci. Pro mne osobně je tento systém mínusem. Díky němu je už vlastně po 2/3 soutěže rozhodnuto na čele pořadí. Jediné míchání výsledkama je možné v polovině tabulky, ale díky vyrovnanosti je málo pravděpodobné. Neříkám, že to je nespravedlivé, to ne. Ale není ten systém motivující. Párkrát se nezadaří (i mistr tesař se utne) a stejně se nic neděje, protože se to škrtne. Při menším počtu tasků a započítáním všech už záleží na tom, jak kdo umí. Jedno zaváhání a už to je o něčem jiném. Ostatně jako v reálných soutěžích. Prostě každý má možnost ukázat svoje umění.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Predchádzajúci

Späť na Plachtárske súťaže online

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron