750 km na Slovak Republic

Ako na to

750 km na Slovak Republic

Poslaťod ram » 08.08.2010 15:18

Pětistovku řada lidí úspěšně zvládla, gratuluju :!: . Nyní je třeba posunout laťku zas kousek výš :wink: . Ta scenérka je nádherná a obrovská, tak tu bude spousta místa i na sedmsetpadesátku a nemusí to být ani nuda. Letělo by se asi poslední srpnovou (august) sobotu, start servru asi v 18:00 (vyjádřete se, mi je to jedno). Vy si tu prodiskutujte výběr letiště ze kterého poletíme, bude to zas návratová trať. Mějte ale na paměti, že se poletí dřív, tak ať tam jsou v tu dobu už i stoupáky. Dále dávám k diskuzi výběr třídy s čím letět (takové standardy by byly hodně hodnotné... 8) ). Může být i multiclass, v tom případě ale asi počasí slabší (ono bude slabší asi v každém případě, je třeba posouvat laťku nahoru). Tak, a teď je to na vás....
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Václav Kořínek » 08.08.2010 17:30

Sice nevím, jak se teď chová termická mapa, ale můj názor je Martin. Při +/- JZ větru fungujou svahy Malé Fatry a na Slovakii byla termika v okolí Martina slušná. A první rameno vést na východ (Košice, Prešov, Kamenica). Tím pádem ale s největší pravděpodobností by nešel udělat FAI trojúhelník. Dokluz by byl nejlepší buď od jihu, nebo od východu.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod alf » 08.08.2010 21:35

750 km bych taky zkusil. Kudy by měla vést trať, vůbec netuším. Potřeboval bych základny trochu vejš, když jdu na cigáro, tak jsem byl hned o 500 níž a někdy přišel nějaký rozpad a pak jsem byl nervozní. 6 hodin bez cigára nepřežiju. :lol:
A pokud poletíme zase s klapkama, dejte vědět, ať to trochu potrénuju. :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
alf
 
Príspevky: 253
Registrovaný: 10.10.2009 20:42
Bydlisko: Šumperk

Poslaťod Luboš Faitz » 08.08.2010 22:52

Tak 750 km na odznáček bych si taky rád zaletěl,ale bohužel v sobotu v 18 00 to bohužel nestihnu,škoda.Jo kdyby to bylo později nebo v pátek tak by to šlo,ale to je BATOH.No nedá se nic dělat.Je mě jasné,že kvůli jedinci se to nebude přesouvat a tak přeji dopředu cg Všem co poletí a ať dotáhnou do cíle.Pěkný let Všem a příjemnou zábavu.
Luboš Faitz
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 11.09.2009 17:32
Bydlisko: Brno

Poslaťod ram » 09.08.2010 17:51

Vždy když tu něco píšu a chcu abyste o tom diskutovali, tak předem vím jak to topadne... nijak. Vašek si vybírá letiště uprostřed scenérky, jistě je tu spousta místa, namalovat nějaký task jistě není problém, jenže...jenže takto to bude hodně otočných bodů a nepůjde si moc vybrat kudy letět. Vemte si tu poslední pětistovku, myslím, že si šlo krásně vybrat jestli se povezu poVT až na konec, nebo půjdu dřív pryč, jestli poletím po NT, nebo to vemu přímo, kudy zvolím cestu domů. To vše díky dlouhým ramenům. Byl bych rád, kdyby opět vyšel trojúhelník, ne proto, že bych lpěl na něčem dávno překonaném, ale kvůli výše uvedenému. No a dokluz z jihu? Není to moc lehké? No, na druhou stranu, Vašek aspoň projevil snahu.
Láďa ten nepřinesl vůbec nic, no a Luboš...Luboš to předem vzdal.
Prostě pište jakékoliv podněty, já to potom promíchám, profiltruju, no a ta hrůza bude na světě. Zatím teda ani nevypadá, že by byl nějaký zájem...tak se trochu snažte, je to pro vás, já už sedmsetpadesátku dlouho mám...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Luboš Faitz » 09.08.2010 21:16

Nevzdal jsem to jen mě ty soboty nevyjdou tak brzy kvůli práci.Jen mě napadlo start Bohunovice(nad Olomoucem),1.OB Nové Zámky,2.OB Stozar(severně od Košic) a cíl opět Bohunovice.Vítr z jihozápadu.Celkem asi 770 km.
Luboš Faitz
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 11.09.2009 17:32
Bydlisko: Brno

Poslaťod Václav Kořínek » 10.08.2010 00:27

Ono moc na výběr není. Vzhledem k nutnosti task spustit někde kolem 10 hod. dopoledne - v tu dobu je termika mizerná (pokud tedy Miloš radikálně nezměnil termickou mapu), takže je výhodnější odstartovat někde, kde jsou kopce. Se podporou slabšího větru by mohla zafungovat svahová termika. A když se podíváte na profil scenérie, tak kopce s blízkým letištěm na jižní straně jsou vlastně jen u Martina. Další - první rameno vedené podál Nízkých Tater: opět podpora termiky větrem vzhledem k brzskému startu. Když by byl první otočák v Kamenici, získá se tím něco přes hodinu.
Můj návrh:
1. trasa Martin - komín těsně před Velkými Kapušany - Velký Krtíš - Vítkov (u Opavy) -Martin (kopce, kopečky, rovina)
2. trasa Martin - Kamenica - Mielec - Velký Krtíš - Martin (zajímavé první rameno, na třetím úsek od Vys. Tater přes malé Tatry)
3. trasa ("hardcore") Nitra - Košice - Hostalkovy zam. (mezi Krnovem a Albrechticemi) - Nitra (čert ví, jak se chová termika takhle brzy kolem Nitry - Erik asi ví :wink: , Vys. Tatry a potom známá místa: Orava, Ostrava-Krnov-Hranice - termika na Slovakii tam nestála za nic...). A samozřejmě letět se standardama!
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ram » 12.08.2010 15:29

Ono je to asi stejně jedno, visí to tu už týden, zájem není, nic nebude. Pro 3 lidi to asi nemá smysl...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Wexelo » 12.08.2010 18:04

Zájem je, aspoň teda z mé strany. Já nic nenavrhuju pač do toho zase tak moc nevidím a stejně co uděláš ty Radku stojí za to. Takže pokud budu moct a poletí se tak určitě poletím.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wexelo
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 25.03.2009 15:53
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Poslaťod ram » 12.08.2010 18:09

Ono je to třeba napsat, že je zájem. Nechcu dělat něco zbytečně. A taky je třeba se dohodnout na čase startu apod.. Tak buď pište, nebo mně nechte v tom, že není zájem, já se podle toho zařídím. A taky počítejte s tím, že to bude časově dost náročné, určitě více než sedm hodin.
Naposledy upravil ram dňa 12.08.2010 18:38, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod N31 » 12.08.2010 18:20

Taky bych se zůčastnil a vyběr tratě nechám na ty co tomu rozumějí lépe
jak já.
N31
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 13.04.2010 13:50
Bydlisko: Dvůr Králové n.L.

Poslaťod Wexelo » 12.08.2010 18:53

Tak s časem počítám, mám už připravenej polštář pod zadek :) a přítelkyně bude nosit občerstvení, ale aspoň ten odznáček bude mít nějakou váhu a budou si ho ti co ho získají vážit. Zaletět odznáček na maximálce u svahu při 50km/h větru není ono.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wexelo
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 25.03.2009 15:53
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Poslaťod alf » 12.08.2010 22:33

já letím, pokud do toho nespadne nějaká mimořádka. Promiň, ale navrhovat trať, to taky by mohlo dopadnout tak, že odstartujeme o půl desáté a za 10 minut se zase sejdeme na ploše letiště.
Obrázok
Obrázok užívateľa
alf
 
Príspevky: 253
Registrovaný: 10.10.2009 20:42
Bydlisko: Šumperk

Poslaťod ram » 13.08.2010 11:36

Pro všechny: přečtěte si pořádně můj první příspěvek, nikdo po vás nechce navrhovat trať. Jenom jsem chtěl ať si tu podiskutujem o tom čím to letět, odkud a kdy. Snad každý má svůj oblíbený stroj, který by rád protáhl po dlouhé trati. Oblíbené letiště snad máte taky, ne? No a kdy můžete letět víte nejlíp vy sami. Taky se můřete bavit o tom jaké počasí ano a jaké ne. V podstatě máte toho spoustu k povídání, ale ono to okecávají 3 lidi a jenom jeden dal něco k tématu. Myslíte si, že je z toho poznat váš zájem? Vemte si příklad z jednoho bývalého člena condorácké komunity, MSE, ten byl o všem schopen napsat slohovou práci, a jeho reporty bych doporučil ke čtení všem. Kdoví kde je mu konec... asi se dal na FSX...
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Václav Kořínek » 13.08.2010 11:41

ram píše:...Vemte si příklad z jednoho bývalého člena condorácké komunity, MSE, ten byl o všem schopen napsat slohovou práci, a jeho reporty bych doporučil ke čtení všem. Kdoví kde je mu konec... asi se dal na FSX...

http://www.virtualsoaring-cr.tym.cz/index.php?clanek=2
Doporučuju přečíst všechno. Martinovy postřehy stojí za to. Bůh ví, kde je mu konec... (a nejen jemu)
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Ďalší

Späť na Lietanie online / Multiplayer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron