750 km na Slovak Republic

Ako na to

Poslaťod GothaR » 13.08.2010 19:47

Radku, možno je to aj tým, že 750km v slabšom počasí neláka toľko ľudí. Ja osobne som robil 500ku v Alpách a s mojim skillom si to ani nechcem predstaviť na rovine :) Na 750 by som si trúfol jedine s openom, keďže na standardoch mávam priemerku na tvojich taskoch cca 100-110 km/h.
Ale musím pripomenúť, že teraz v lete nemám zájem, pretože sa teraz pri PC toľko nevyskytujem a tých 7 hodín v kuse si neviem zabezpečiť. V tomto určite nie som jediný, lieta sa reál, RC, sú grilovačky, dovolenky,...
Toľko môj pohľad na celú "kauzu". V zime by som do toho išiel aspoň s openom, ale teraz určite nie.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Václav Kořínek » 14.08.2010 10:35

Právě proto se Radek ptá, kolik lidí by mělo zájem si tu 750-ku teď zaletět. A v Condorácké sezóně není na tohle čas, jsou normální soutěže.
Prostě a jednoduše: napište sem ti, kdo mají zájem letět, ať Radek ví, jestli se vyplatí vůbec něco organizovat. Z odpovědí "já neletím/nemůžu/nechci..." nic nepozná.

Co se týká tvého názoru na třídu - podmínky se vytváří podle toho, s čím by se mělo letět. Takže když by byly openy, podmínky by byly adekvátní jejich výkonům. Jak znám Radka, tak když by stavěl task na standardy, tak podmínky nastaví tak, aby mohli celou vzdálenost ulítnout všichni (skoro všichni), tzn. i průměrku kolem 110km/h.
Podívej se třeba sem http://occ.virtualsoaring.eu/ na výsledky open class, nebo tady http://lbc18.virtualsoaring.eu/ na 18m class. Průměrky prakticky totožné se standardama. A určitě je daleko cennější uletět něco "složitějšího" (podmínky, třída), než třeba 500km s 15-metrem na svahu v Alpách... Nejen pro pocit, že jsem to zaletěl, ale i pro zkušennosti.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod ram » 14.08.2010 13:46

Václav to řekl za mně. Ještě bych doplnil, že si myslím, že ty podmínky na odznáčky FAI jsou, dle mého názoru, hodně měkké. Proč není na stříbtro třeba pětihodinovka jako v reálu? V reálu taky zalítnout zlaté C trvá třeba několik let a někdo to třeba nedokáže nikdy. Bohužel, zatím se v Condoru počasí nemění a zůstává pořád stejné. Škoda. Pokud by se dalo operovat s frontama a třeba střední, nebo vysokou oblačností, tak by to taky nebylo tak jednoduché.
Tyhle tasky jsou hlavně pro nás, co nelítáme v reálu, a Condor je pro nás taková trochu náhražka. Proto si myslím, že složitější počasí a míň výkonné éra k tomu patří. Vozit se po svahu mi přijde vyloženě trapné... Taky se to nemusí povést, takový je život, ale jde o to si to vyzkoušet, nabrat zkušenosti, popovídat si s lidma stejně postiženýma, apod.. Nikoho k tomu samozřejmě nenutím, je to každého volba. Akorát si kladu otázku jestli to pro ty 3, 4 lidi má význam... Asi jo, ostatní můžou jenom závidět a zaškrtnout si splněno za tu trapárnu někde na svahu s větrem 50 km/h.
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod jirka » 14.08.2010 14:25

cus kvuli praci sem se sem dostal až ted ,pokud bude cas tak letím ,A mohlo by to bejt na oznak :lol:
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod Cadfael » 14.08.2010 14:26

máš samozřejmě pravdu, a určitě to má smysl i pro jednoho člověka, kterému to udělá radost. Jen bych neshazoval ty, kdo zalétli odznáčky "lehčeji", pravidla splnili a určitě se nemají za co stydět. Já například bych asi nedokázal letět tak dlouho podél svahu, bojím se kopců a raději si to odtočím v nížině. :wink: A kdyby se fakt lítala pětihodinovka, tak nevím, zda bych vůbec zalétl stříbrné C, protože tak dlouho nekouřit to by byl horror. V letadle to člověku nepřijde tak nudné, ale v Condorovi jsou dlouhé tásky k zešílení, aspoň pro mě... o otrávených ksichtech rodiny nemluvě, to aby člověk letěl v ilegalitě v hluboké noci :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ram » 14.08.2010 15:27

Tak s tebou budeme počítet, Miloši... Ono je stejně všechno relatovní... odkroutit si pětihodinovku s bejbinou, nebo Krajánkem bylo určitě náročnější, než s Blaníkem... vývoj nejde zastavit. Na druhou stranu by asi bylo správné zvyšovat požedavky. Je jasné, že dnes už požadavky na délku letu prakticky postrádají smysl, ale 50 km je ve slušných podmínkách směšných, prakticky jeden slušný stoupák po odkluzu pár km... A taky si myslím, že všichni nemusíé mít všechno, prostě nevydržíš 5 hodin... holt, nemáš nárok. Ale nakonec, kolik ti chybělo do 5 hodin při pětistovce?
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Cadfael » 14.08.2010 15:35

to jsem zalétl i tu pětihodinovku, ale dva dny jsem se nenarovnal :)
Je to hlavně o pocitu každého - aby si svého výkonu dokázal vážit. Pro mě ta 500 byla vrchol mých možností a sakra si jí vážím... 750 až v důchodu, až pojede žena do lázní :) Za patnáctt let... třeba mě Eryc do té doby naučí létat v kopcích. :)
Jinak já jsem také stoupenec as real as possible, mohli bychom si udělat klidně i vlastní odznáčky, přesně podle FAI. Dokonce bych byl i stoupenec toho, aby pokud rozbiješ éro zmizelo z condora, a za cca 1 euro by sis ho musel koupit znovu. Slovincům by se to mohlo líbit - měli by kšeft jako prase a řada prasat by se možná naučila lítat víc reálněji :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod GothaR » 14.08.2010 16:37

Trochu OT k tej mojej 500ke: nebol to žiadny z tých taskov, kde sa lieta z jednej strany na druhú pozdĺž náveterného svahu, ale normálna trasa cez kopce aj s dosť nebezpečnými prechodmi závetrím, celkom som sa pri tom zapotil. Len mi to vyhovovalo viac kvôli tomu, že som musel dávať v kuse pozor na okolité svahy. A letel som to s 15m ASW :) Svahy som volil kvôli tomu, že v Condorovi je vietor stály a vyhovuje mi to viac ako riziko toho, že po 3ch hodinách nenájdem vhodný mrak :) Celé mi to trvalo cca 3.5 hodiny, čiže nič extra.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Václav Kořínek » 14.08.2010 18:27

Vítr v Condorovi vůbec není stálý, jen záleží na nastavení. Stačí si prohlídnout IGC v SeeYou. Task v horách postavený na svazích západ-východ, s větrem od jihu (což je většina podobných tasků na Condor Clubu) je hračkou. Prakticky neexistuje takový task nedoletět... :wink:
Na Slovakii lze normálně letět dlouhé tasky. Je tam určitá "šance", že se termika rozesere a člověk se už nechytí, ale většinou tomu lze zabránit pořádným sledováním situace okolo a vhodnou taktikou a technikou letu. A právě o tomhle to je. Ano, je k nasrání sednout po 600km, ale i v reálu - jak už psal Radek - je takový výkon (750km, ale i 500, 300...) ne zrovna pravidlem...
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod jirka » 14.08.2010 20:12

no v realu se to obcas taky drsny
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

Poslaťod erycP » 15.08.2010 18:37

Ja som sice este nepisal, ze si 750km dam tiez, ale Radek vie ze ja urcite ano ;) Skoda ze ludia sa boja navrhnut trat - condora ma kazdy, otvorit si a nakreslit FAI trojuholnik aby mal min. 750km tiez snad zvladne kazdy, mozno by sme tak objavili zaujimavu trasu. Moj navrh je takyto:

Obrázok

Start polsky Zar, kludne aj navijak, prvy leg cez mierne kopecky, kym pride dobre pocasicko okolo 13-14tej hodiny, potom rovina po novych castiach scenerky az na Vihorlat a zaujimavy doklz do Zaru... Mimo Tatier aj Vysokych aj Nizkych, nech to nie je podobne s 500km. A trieda? All Class - kto si to chce uzit zoberie STD, kto len odletiet a menej tocit zobere autobus...

Tot moje dva centy ;)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Cadfael » 15.08.2010 18:44

v zaru asi jinak než navijákem odstartovat nepůjde, vlečné mají někdy tendence brát to skrze kopec...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod ram » 15.08.2010 19:09

Cadfael píše:v zaru asi jinak než navijákem odstartovat nepůjde, vlečné mají někdy tendence brát to skrze kopec...


Mhmm, co tak roztlačit z kopce? :lol:
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod Cadfael » 15.08.2010 19:17

myslím že gumicuk by tam šel... :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Václav Kořínek » 15.08.2010 20:12

Radek sice nebude nadšený :wink: , ale další varianta: FAI trojúhelník, kopečky, kopce i rovina...
Obrázok
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Lietanie online / Multiplayer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron