Akrobacie

Ako na to

Akrobacie

Poslaťod valajda » 01.06.2007 14:20

Ahojte!
Přemýšleli jste někdo o létání skupinové akrobacie? Máte někdo nějaké zkušenosti?

Obrázok

A neznáte někdo náhodou M.Pavlíka, lítajícího pod cn SEX? Nějak jsme si při výše zobrazené akrobacii nevyměnili kontakt! Díky
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Richi » 01.06.2007 15:51

Ahoj JAV! To není špatný nápad. Jsem pro! :wink:
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Richi
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18.02.2007 20:06
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Cadfael » 01.06.2007 16:27

Já rozhodně nehraju, akrobacii nemám rád, málem jsem se vždycky po vývrtkách poblil. To je pro mě už moc hardcore :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod M.Svozil » 01.06.2007 16:32

Já bych to i zkusil, akorát teda nevím, jak to lítat ve skupině, protože jsem rád, že se mi občas něco povede v sole a lítat z modelářskýho pohledu, tak to je pro mě nereálný..to vím už teď :roll:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod valajda » 01.06.2007 16:41

M.Svozil píše:Já bych to i zkusil, akorát teda nevím, jak to lítat ve skupině, protože jsem rád, že se mi občas něco povede v sole a lítat z modelářskýho pohledu, tak to je pro mě nereálný..to vím už teď :roll:


No lítat to z modelářskýho pohledu, si ani nedokážu představit! :shock:

Lehké akro ve skupině jsem letěl na jednom free flightu. Podotýkám, že LEHKÉ, zatáčky ve skupině, nějaký ten přemet a celkem to bylo bez problémů (vylepšit by se to dalo - věřím tomu)! Vedoucí musí letět lehce na brzdách, aby byla šance manévrování pro čísla a když si každý hlídá jen jednoho.... chtělo by to líp zkusit... :wink:

Na polském fóru by pár zájemců taky bylo.... :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod M.Svozil » 01.06.2007 16:52

No to by nejspíš napřed chtělo nakreslit nějakou sestavu...individualně natrénovat, pak ve dvojici a postupně přidávat...jéé to se nám zase někdo vysměje :lol:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod valajda » 01.06.2007 17:07

M.Svozil píše:No to by nejspíš napřed chtělo nakreslit nějakou sestavu...individualně natrénovat, pak ve dvojici a postupně přidávat...jéé to se nám zase někdo vysměje :lol:


já ti nevím, spíš jsem si to představoval začít trénovat obyčejný lety ve skupině, což je základ! Zžít se s tím, že hlídáš jen souseda, nějaký ty zatáčky a loop je v podstatě elementární akrobacie, na kterou nemusíš mít žádnou velkou průpravu, ale udržet se ve formaci??!!!

Když bude každý trénovat sám sestavu, každý se jí naučí trochu jinak, při jiných rychlostech, poloměrech a myslím, že se těžko pak sejdeme v provedení. Samotné obraty, provedení obratů se takhle natrénuje líp, to jo, ale jestli je to výhodný pro skupinové létání!

Jinak, takovou malou databázi akro sestav větroňů mám, ale pro soloakro!

na tom screenu na mě M.Pavlík vybafl, že chce zkusit zrcadlový let, ale bylo to trochu hrr, pořádně jsme ani neudrželi formaci v normálním letu..

..takže toť můj názor

P.S. Ať se smějí, mi to budem lítat.... :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Re: Akrobacie

Poslaťod bumper » 01.06.2007 18:32

valajda píše:Ahojte!
Přemýšleli jste někdo o létání skupinové akrobacie? Máte někdo nějaké zkušenosti?


Jestli akrobacii, tak az s PP2 pekne na Blanikach ala Ocovsti bacovia !!!! Tu skupinu zboznuju a treba na CIAFu jsem si je uzival vic jak nejaky roury, stejne tak akrobacku FOXE, nebo ted naposled akrobacku SWIFT S1, proste parada, krasa a ne ze ne :wink:

http://album.medlanky.info/displayimage ... m=49&pos=1
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Poslaťod swt » 01.06.2007 20:43

Mám nějaký zkušenosti se skupinama v Il2 a Flankeru/LockOnu. Nečekejte že to půjde samo nebo jednoduše, a trénovat samostatně a pak to zkoušet skládat nemá moc smysl, letět sám a s někým je skutečně nebe a dudy ...

Tj. doporučuju od začátku trénujte ve skupině. A IMHO nemalujte hned sestavu, trénujte základy - seřazení, přechody mezi pozicema, základní obraty (i blbá horizontální zatáčka není úplně easy) a pak teprv přemejšlejte co je možný jak za sebou seřadit. I tady platí že sestava pro dva je jiná než pro jednoho nebo pro tři, je potřeba brát do úvahy prostor pro čísla, pro jejich rychlosti a poloměry atd.

A uvědomte si že bez motoru je všechno těžší, protože se musí mnohem víc přemejšlet o rychlosti/energii, a s ohledem na to že ani čísla nemají motor (tj. jak energii přidat).

( http://www.airspace.cz/akce/lkja03/page_01.htm , http://www.airspace.cz/akce/hk04/ )
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod =M@trix!= » 01.06.2007 22:23

no já bych to možná i zkusil. tahle myšlenak mi napadla hned na začátku mého (zatím) krátkého condořího létání ...
Milan "Žejdla" Žejdlík (MZ)
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
=M@trix!=
 
Príspevky: 723
Registrovaný: 06.12.2006 17:35
Bydlisko: Žďárské Vrchy

Poslaťod valajda » 02.06.2007 02:39

Tak jsem zkusil udělat takový malý záznam z akrobačky!
Vybral jsem narychlo jednu snažší sestavu, záznam je z druhého pokusu, tak se omlouvám za nepřesnosti v pilotáži... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=43mGYMO0wao

Doufám, že na příštím nás už bude víc!!! :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 04.06.2007 19:20

Tady je zip soubor, obsahující nějaké ty sestavy pro trénink!

http://users.fsid.cvut.cz/~valasej2/Condor/acro.zip

Ať se daří!
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 07.06.2007 12:08

Co byste řekli na večerní krátký trénink akro? Až třeba skončí na ČT4 RedBullAirrace, takže nějak po devátý? Zkusil bych to hostovat, doufám, že pár strojů ta moje mašinka zvládne, připojení mám dobrý, tak by to snad nemusel být problém!

Viděl bych to na bezvětrný počasí, Airborne a Q aktivní?! :lol:

Zkusili bychom jen nějaký ten let ve formaci, žádná divočina! :twisted:

Kolik by vás asi bylo? :?: Matrix? Richi? Marek asi poletí ten test let na CZSK?!
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod M.Svozil » 07.06.2007 12:32

To bude krátkej test...do půl hodiny je to vyřešené a půl hodinky analýza...pokusím se být tam :wink:
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod valajda » 07.06.2007 12:52

Oki! Dá se hodit tlačítko na TS na Joystick? Nebo máte všichni hlasovou aktivaci???
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Lietanie online / Multiplayer

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron