Condor trojrozmerne v 3D

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod Václav Kořínek » 03.01.2007 17:12

Tak to sorry, nepodíval jsem se. Tu 7600 AGP jsem měl, ale ani ne za rok jsem ji vyměnil za ATI 9600Pro od Sapphire. Víceméně jedna z nejlepších AGP karet. Škoda, že jsi nenapsal dřív, zrovna jsem ji prodal.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24981
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod tomas » 07.01.2007 17:11

Díky za nabídku. Samozřejmě neva :) Tak ta má nová 7600 je zapojená a krásně fachčí. Rozlišení 1280x1024, všechny detaily myslím na max a FPS bez 3D okolo 60-65, s 3D okolo 30-40. K 3D bych měl jednu otázečku, jestli jste se s následujícím taky někdo nesetkal. Funguje "téměř" bez problémů. Zapnu si ED activator, najedu do Condora a zapnu 3D (default Ctrl+T). Dvakrát nebo třikrát vypnu zapnu, abych měl správné kanály (pravý pohled pro pravé oko a levý pro levé). Letím, užívám prostoru a zhruba po pěti minutách se mi kanály sami přehodí a zase zpátky. A zas. Takhle si to chvilku přehazuje kanály (přičemž kouknu-li na monitor bez brýlí, nic nebliká, tzn. přehodí mi to akorát kanály brýlí). Po chvíli se to samo zase "srovná" a do konce letu je to bez problémů, bez jediného bliknutí. Bráchovi to prý občas udělá taky. Čím by to mohlo být? Co řídí rozdělování signálu v "donglu"? RAMka nebo paměť grafiky? No to jen tak. Ale jinak je to naprostá bomba. Škoda jen těch duchů... Budu muset holt rozmyslet, kde v bytě využít stěnu na projekci :D Ale to asi až někdy za dýl.
Jinak už se těším až se potkáme online, snad už v únoru.
Zdraví TJ
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod Hornet » 08.01.2007 16:42

Ahoj,
to prehadzovanie má u mňa jedinú príčinu- a to písanie na klávesnici ev. použitie tlačítok klávesnice. ked použijem naprogr. kl. skratku na joysticku, tak to nerobí. Signál do okuliarov v prípade použitia ED aktivátora je riadený žltou čiarou na začiatku snímku, ktorú ale normálne nevidíš. Takže skôr by som problém videl v generovaní obrazu (vynechá 1 snímok), treba skôsiť vypnúť ev. zapnúť V sync. (v Condorovi), ev. ubrať trochu AA. všimnúť si či to nerobí nejaká periféria.
Mne to robí len s tou klávesnicou,a dá sa to vydržať.
Ev skus nepoužiť ED aktivator, to ale môže občas preblikávať.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Patrik Gach » 10.01.2007 01:08

tomas píše:Škoda jen těch duchů... Budu muset holt rozmyslet, kde v bytě využít stěnu na projekci


Keď som začal používať 3D tak som to najskôr skúšal tiež na monitore a duchovia ma tiež dosť rozčulovali.Ale dlho som to nevydržal a kupil som projektor BENQ 720p.Stenu som si hneď našiel (nábytok sa musel presťahovať !!! ). A teraz si to neviem ani predstaviť lietat bez 3D s projektorom ! Na projektore sa stratia duchovia a je to absolútna bomba !
Ja nepoužívam ED aktivátor.Sem tam to preblikne keď sa hrabe na disku a doťahuje scenerku.Musím ešte vyskúšať Condora s SCSII diskom.Tam by mali byť teoreticky výpadky minimálne ! SCSII radič si sám riadi prístup na disk a procesor sa nemusi toľko starať o disk !
Už se těším aj ja na online !
Dúfam že mi do toho niečo nepríde.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Patrik Gach
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 16.05.2006 00:52
Bydlisko: SK , Levice

Poradite vhodne bryle?

Poslaťod easy » 18.06.2007 14:25

Kluci, poradte mi, jestli ma smysl premyslet o 3D brylich, pokud mam doma nasledujuci sestavu:

- 1x data projektor Benq MP620p (DLP projektor) http://www.benq.com/products/Projector/?product=600&page=specifications

- grafiku WinFast PX7600 GS. Vim, ze 3D bryle nemaji smysl s LCD monitorem.

Potreboval bych vasi radu/zkusenost:

1) k data projektorum (nejlepe k memu typu)

2) nevim jestli jdou bryle uspokojive provozovat jen s jednim data projektorem

3) take doporuceni na 3D bryle, ktere se dnes prodavaji

Dopredu dekuji za cas kazdemu, kdo si najde chvilku na reakci. Diky moc :wink:
easy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.06.2007 13:11

Poslaťod Hornet » 18.06.2007 21:34

Gratulujem!
Myslím, že okrem okuliarov máš všetko.

Projektor je odskúšaný na 3D je OK (používa Papa že?)
Samozrejme stačí jeden, dva majú len naprostí šialenci (ja)
Grafika je akurát (akurát treba pozrieť komb.ovladačov) doporučujem tu pohladať
http://forums.nvidia.com/index.php?s=5b ... owforum=40

alebo niekto s 7600 poradte, ja behám stále na 77.77 + 77.77 stereo ovladače

Okuliare dop. asi skôr wired od e-dimensional (wirelesy s projektorom môžu robiť problémy). Ak máš dual core procesor u niektorých sa na 3D prepína na 1 jadr.režim - tu by viac vedel P.Gach

Monitor samozrejme stačí aj LCD, dôležité je nastavenie obnovovacej frekv. do projektora = 85Hz ani víc ani míň. Toť vše.
Okuliare skús u Papu (PC MT= tu domáci admin, viď predná strana určite zoženie ) .Uvažoval by som hned aj o pedáloch ak nemáš (Ach Saitek!)
Tvoje nutné investície sú do 2500 Kć+ ev.pedále, ale asi menej...
Stojí to za to to mi ver, a v 3D idú prakticky skoro všetky DirectX hry (Farcry,FS 2004, Scrapland, Need for speed, HL...)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Patrik Gach » 19.06.2007 08:30

Na grafiku 7600 musis pouzit vyzsiu verziu ovladacov lebo v77.77 nepodporuju 7600. V Condorovi nie je problem ! Este som neskusal s P11.V ostatnych hrach tie vyzsie ovladace robia problemy .S Dual Core nie su ziadne problemy.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Patrik Gach
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 16.05.2006 00:52
Bydlisko: SK , Levice

3D Bryle, kde koupit ...

Poslaťod easy » 19.06.2007 09:10

Chlapi, diky moc za vase zkusenosti. Hlavne je super zprava, ze data projektor na 85hz s brylemi pojede i k kdyz mam stale trosku obavu, ze to bude blikat. Muzete nekdo s data projektorem popsat kvalitu vjemu pres bryle u dataprojektoru? Je tam videt blikani nebo se neda ani postrehnout?

Uz resim jen jednu vec, kde ty bryle koupit :) v CR moc prodejcu asi neni (na HighInTheSky jsem cetl i negativni reakce) uvazuju jestli to nevyjde lepe objednat primo u eDim. Co myslite?
easy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.06.2007 13:11

Poslaťod Cadfael » 19.06.2007 09:38

Nevím, zda je vede, ale majitel tohoto webu (Riso) má obchod s těmito věcmi, posílá na dobírku i do čech - podívej se na hlavní stránku, tam máš kontakt. Já s HighInTheSky po své zkušenosti již nikdy...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Hornet » 21.06.2007 14:20

Používam Benq PB 6240 (predtým 1 a teraz 2 ks :-) s e-dimami a je to bomba. Podmienkou na vyblokovanie blikania je čo najtmavší priestor - ja lietavam večer a je to.. Cez deň by si obraz videl ale blikalo by to. Súvisí to s fyziologiou oka (t.j. hodnota tzv. hraničnej frekvencie splývania sa mení s osvetlením). Ked je tma prvých cca 4-5 min vnímaš mierne blikanie, potom to nevidno. Rozhodne radšej minimálne blikanie a 3D ako 2D bez blikania. Kúp okuliare a vyskúšaj. Ak sa Ti to nebude páčiť, tak okuliare od Teba kúpim, myslím to vážne..., nebojím sa , že k tomu dôjde (aj ked mámj už 2 je - jedny pre mna a jedny pre "diváka"- je možné totiž použiť ako 2 wired Elsa revelator oluliare. Ako prvé ale rozhodne e-dim -wired.
Alebo skús vydražiť na e-bayi, ale predraží sa to poštovným

Pozri aj tu:
http://www.3dflightsim.com/

PS:Z 800 je na pošte, test report bude cca o 2-3 dni :-)
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Hornet » 21.06.2007 14:23

A ešte: ak nosíš nejaké okuliare je možné si na e-dimy namontovať kor. sklíčka (vhodné dať +1,0 Dioptriu) obraz je väčší a na stenu vôbec nemusíš akomodovať (zaostrovať) čo zvyšuje toleranciu vyšších hodnôt separácie (väčšie rozdvojenie obrazu a výraznejší 3D efekt).
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod riso » 23.06.2007 07:27

sry easy som si toto vlakno vsimol az teraz... okuliare predavame za cca 2800sk, dobierka/postovne do cz je 250sk http://pcshopmt.sk/?art=detail.php&text ... &id=288738

na letecke simy kde musis krutit hlavou (ehm..teda ked mas trackir) najlepsie drotove..bezdrotove stracaju signal z vysielacej jednotky
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Taka kratka diletantska....

Poslaťod Busho » 12.08.2007 19:22

Tak zhruba som si tuto temu prebehol a neviem, ci som tuto balsaju téchniku dobre pochopil. Tie 3D okuliare vytvaraju iluziu 3D videnia i na obycajnom monitore ? :oops:
Busho
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 12.07.2007 18:01
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod tomas » 13.08.2007 08:32

Přesně tak. V podstatě jde asi o to, že na monitoru se zobrazí obraz pro např. levé oko. Brýle se pouze postarají o to, že zakryjí oko pravé, takže ten se dostane tam kam má. Poté se zobrazí obraz pro pravé oko a brýle opět ztmaví ("zavřou") oko levé. Toto se děje s vysokou frekvencí (alespoň u někoho :) ) a ejhle, optický klam je na světě. Princip je podobný jako u těch 3D fotek a obrázků (tam samozřejmě nic nebliká), kde se musí šilhat před nebo za, aby každé oko vidělo trochu něco jiného (posunutého) tak, jak je tomu v reálném vidění.

Edit:
I když asi nejsem ten pravý, na vysvětlování, prozatím jsem 3D vyměnil za širokoúhlé LCD :oops:
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomas
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 26.06.2006 20:56
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CZ

Poslaťod Hornet » 13.08.2007 14:21

Ahoj, doporučujem toto preštudovať:

http://www.3dflightsim.com/

Je to bomba, s projektorom priam neskutočný zážitok, funguje to aj na CRT. LCD bohužial nie.
Podobnú technologiu využívajú niektoré profi simy pre tankovanie stíhačiek počas letu ....
Druhá možnosť je toto:

http://www.3dvisor.com/

Mám možnosť porovnať, predsa len je projektor s Trackirom v niečom lepší. Ale napr k laptopu - bomba. Bohužial trochu (dosť) drahé.

V obocj prípadoch treba NV grafiku 6600-7900, 8800 zatial nie - nie sú ovladače.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron