Externí PDA pro Condora?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod Semrad » 10.03.2007 19:50

Krejca píše:Tata má 3850 a SeeYou tam funguje bez problémů. Má i HP hx4700 a jediný rozdíl mezi tím starým 385 a novým 4700 je že na novým SeeYou běží podstatně rychleji.

Ale 3850 na Seeyou použitelná je takže bych do toho šel. 3830 je myslím verze bez BT nebo něco takového.


3850 take nema BT, ale ma stylus v tom je asi jediny rozdil od 3830.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod bodlinka » 10.03.2007 21:06

Semrad píše:XCSoar jsem nejak nepochopil a to chapu celkem dobre. Hlavne se mi hned na prvni pohled nelibil. :wink: Ani nevim jestli ma tu dulezitou funkci, stret s terenem. Ja tam nedostal ani mapu. :oops:


No XCsoar myslím ve srovnání se SeeYou mobile vůbec není o moc horší - dokonce má některé zajímavé vlastnosti, které jsem u SeeYou zatím nenašel (na mapě zobrazuje oblasti kam lze při stávajícím MC doklouzat, zobrazuje graf průměrné síly stoupáků v závislosti na výšce, možnost některých analýz přímo na PDA...).
Když se někdy stavíš, tak ti ukážu jak se s ním pracuje. Nevýhodou je, že není v ČR tak široce používaný - tzn. horší podpora - a u SeeYou se mi víc líbí zobrazení výšky terénu.
XCSoar ještě zatím neumí dekódovat hodnotu varia posílanou Condorem v LXWP0 sentenci - takže vario počítá ze změn výšky, což dost citlivé na kvedlání výškovkou, ale to by se snad mohlo změnit v příští verzi - dodal jsem autorům nějaké podklady.

Pokud se k tomu někdy dokopu, tak bych chtěl udělat stručné porovnání obou softwérů - zatím je používám na střídačku - možná ale nakonec zůstanu u XCsoar.
Obrázok
bodlinka
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 02.06.2006 11:10
Bydlisko: Chrudim a LKZM

Poslaťod 61 Brába » 10.03.2007 22:50

Nechci lobbovat za komerční software, ale XCSoar, přes jeho zajímavé vlastnosti na mně působil mimořádně obtížně a neovladatelně, zejména za letu. Když potřebuješ cokoliv nastavit brodíš se rozsáhlým menu a vypísmenkováváš údaje. 3D mapy se vykreslují podivně a nejsou moc čitelné. Z tohoto důvodu jsem od experimentování s XCSoarem upustil. Co by bylo příjemné u mSeeYou je ukazatel doletové oblasti, výškový profil stoupání, mapa vytočených stoupáků, autozoom, autoMC a automatické přepínání map, které (alespoň částečně) v XCSoar jsou. Člověk ale asi nemůže mít všechno. Svého iPaqa teď krmím daty před Bluetooth s občasnými potížemi, dříve jsem používal kabel, ten je 100%.
Obrázok užívateľa
61 Brába
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 03.09.2006 21:35
Bydlisko: Jihlava

Poslaťod bodlinka » 11.03.2007 09:09

61 Brába píše:Nechci lobbovat za komerční software, ale XCSoar, přes jeho zajímavé vlastnosti na mně působil mimořádně obtížně a neovladatelně, zejména za letu. Když potřebuješ cokoliv nastavit brodíš se rozsáhlým menu a vypísmenkováváš údaje. 3D mapy se vykreslují podivně a nejsou moc čitelné. Z tohoto důvodu jsem od experimentování s XCSoarem upustil. Co by bylo příjemné u mSeeYou je ukazatel doletové oblasti, výškový profil stoupání, mapa vytočených stoupáků, autozoom, autoMC a automatické přepínání map, které (alespoň částečně) v XCSoar jsou. Člověk ale asi nemůže mít všechno. Svého iPaqa teď krmím daty před Bluetooth s občasnými potížemi, dříve jsem používal kabel, ten je 100%.


No zatím mi v XCSoar asi nejvíc vadí to horší zobrazení 3D mapy (trochu to 3D zobrazení znepřehledňuje vlastnost, kdy XCSoar zvýrazňuje svahy nafoukávané větrem - to se ale dá vypnout).
Uživatelské rozhraní je asi spíš věc zvyku - na většinu úkonů za letu potřebuji 2 kliknutí (+-MC, prev-next waypoint, force final glide, přepínání zobrazení).
Co se týká připojení, tak jsem používal Bluetooth, ale vrátil jsem se ke kabelu. V SeeYou jsem měl problém, kdy po delším používání se dramaticky snížila rychlost celého PDA (odezvy až několik sekund). Po připojení kabelem to už nedělá. Navíc při použití Bluetooth COM mi SeeYou při startu zamrzal pokud mu druhá strana neposílala žádná data.
Obrázok
bodlinka
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 02.06.2006 11:10
Bydlisko: Chrudim a LKZM

Poslaťod Semrad » 11.03.2007 09:32

Od pul seste se vrtam v XCSoar. Uz se mi povedlo tam dostat topo data. Zacal jsem ladit pripojeni a ted mu to hazi chybu v polar file a cele to zamrzne. Muzu to mazat jak chci a stale to stejne. Nekam to muselo hodit nejaky konfiguracni soubor. Bohuzel ho nemuzu najit. Mluvim o verzi pro PC.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 11.03.2007 10:34

Tak na tohle fakt nemam nervy, at delam co delam, stale to hazi chybu. Mazu registry a stale si to nastaveni pamatuje a vytuhne, takze nic nejde zmenit. Co je to sakra za smejd s polarou jsem nic nedelal. At dam jakykoliv profil je to porad to same. Nebudu se rozcilovat. Konec slus finito. :evil:
Edit:
Nekonec, nefinito...zase mi to nedalo, rozchodil jsem to. Byl potreba razantni zasah do registru a rucni prepsani nekterych udaju. Opravdu je pekna ta featura doletu. Vic jsem zatim nestihl okouknout. Nenasel jsem kde se da cele okno zmensit, na muj vkus je moc velke. Jeste se v tom pohrabu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 24.03.2007 15:31

Tak jsem docasne PDA pozitivni, diky Bodlinkovi. mam k dispozici iPAQ 38xx s pripojenim pres seriovy i USB port. Synchronizace chodi v pohode pres COM port. Mam nainstalovan Seeyou mobile. Nedari se mi ovsem navazat komunikaci s Condorem. Byl by nekdo tak hodny a vytvoril navod step by step, jak to zprovoznit. Co kde je potreba a jak nastavit. Z oficialniho fora nejsem moc chytry, jako english negativni. Jsem asi uplny tele, nic mi nefunguje tak jak ma. :cry:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 24.03.2007 17:12

V Condorovi:
setup - options ... v boxu "NMEA output" zaškrtnout ENABLE, vybrat COM port ke kterýmu připojíš iPAQ.

Pozor, v ActiveSync nesmíš tento port použít ! (respektive v žádné jiné apikaci).

iPAQ připojíš kabelem k tomuto portu, a v mSY vybereš zdroj dat (vstup -> Seriový)

Oba porty musí mít stejné nastavení

Používám následující, protože to připojuju v reálu k LX20 která používá "default"

rychlost 4800 parita NE bity 8 stopbit 1 DTS NE RTS NE

Z Condora jdou ven data ouze když jsi v simulaci, v GUI to je "mrtvý"

Problém je pravděpodobně v tm že máš zaplou synchronizaci přes serial, tj. ten port ti "sežere" activesync, nastav synchro přes USB only
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 24.03.2007 19:33

Diky za odpoved. Uz odpoledne mi to z niceho nic zacalo chodit. Prisla navsteva, tak jsem nemel cas to napsat. Je fakt, ze jsem mel USB vypnute, ale predtim to zaple bylo a nefungovalo. Pomohl posledni zoufaly pokus, restart kompu. Pak se to propojilo normalne. Jeste mam problem s XCsoar, ale to nejak vyresim, at porad neotravuju. :wink: Kdyz ne, tak otravovat budu, ale jen malinko. :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Václav Kořínek » 24.03.2007 21:08

Tak to budeš zítra odpoledne dělat vodiče... :wink:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Semrad » 24.03.2007 21:21

To jiste, kazde dve minuty budu muset vycvakavat okno. :P
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Moss » 08.05.2007 15:08

swt píše:V Condorovi:
setup - options ... v boxu "NMEA output" zaškrtnout ENABLE, vybrat COM port ke kterýmu připojíš iPAQ.

Pozor, v ActiveSync nesmíš tento port použít ! (respektive v žádné jiné apikaci).

iPAQ připojíš kabelem k tomuto portu, a v mSY vybereš zdroj dat (vstup -> Seriový)

Oba porty musí mít stejné nastavení

Používám následující, protože to připojuju v reálu k LX20 která používá "default"

rychlost 4800 parita NE bity 8 stopbit 1 DTS NE RTS NE

Z Condora jdou ven data ouze když jsi v simulaci, v GUI to je "mrtvý"

Problém je pravděpodobně v tm že máš zaplou synchronizaci přes serial, tj. ten port ti "sežere" activesync, nastav synchro přes USB only


Da sa to nejako rozchodit, aj ked prepojim PDA (Asus MyPal 632) s PC prostrednictvom USB kabla?
Moss
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.10.2006 21:04
Bydlisko: Senica

Poslaťod swt » 08.05.2007 16:37

IMHO nedalo. Ta seriová komunikace je prostě něco úplně jinýho než USB. Asi jako kdyby jsi se snažil po USB rozchodit FireWire, třeba ...

Jedině něčím na PC zapouzdřit, poslat po USB a v PDA zase rozbalit, ale neslyšel jsem nic o tom že by něco takovýho existovalo ...

Alternarivy jsou tedy stále pouze nativní RS232 nebo BT.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Moss » 08.05.2007 17:59

Dik. :?
Moss
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.10.2006 21:04
Bydlisko: Senica

Poslaťod Moss » 11.05.2007 12:34

Tak cez BT som to rozchodil. Mam vsak este dve otazky:

1.- Externe PDA so SYm mi nefunguje u vetronov, ktore v Condorovi nie si vybavene condorackym PDA-ckom (FOX, ASK13). Da sa to nejako vyriesit, aby to fungovalo aj u nich?

2.- Po nejakej dobe bezchybneho fungovania (cca 10-15 min.) sa mi zacne zvysovat odozva pri prenose udajov z Condora do externeho PDA. Ked Condora vypnem, vidim, ze BT spojenie medzi PC a PDA je odpojene. Vie mi niekto poradit, ako to odstranit?

Za ochotu dakujem.
Moss
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.10.2006 21:04
Bydlisko: Senica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron