Externí PDA pro Condora?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Externí PDA pro Condora?

Poslaťod Cadfael » 04.01.2007 09:47

Tak nějak mírně uvažuji, zda by externí PDA nebyl pěkný pošetilý rozmar. :) Mohl by zde někdo, kdo tyhle věci používá, popsat svoje zařízení, zapojení, software a zkušenosti? Prostě něco jako kuchařku co případně pořídit... Šlo by?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod swt » 04.01.2007 10:09

No nevim, přiznám se že nemít to pro real tak mě to zanechá chladným a vystačím si s interním PDA a mapou ... nicméně všichni máme rádi hračky, že? :wink:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 04.01.2007 10:15

asi tak nějak...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Lubo » 04.01.2007 10:29

Skúšal som to v konfigurácii iPaq a SeeYou mobile. Pocket PC som s PC prepojil cez bluetoothom emulovaný sériový port. Odradilo ma od toho, že trať, ktorú máme v briefingu už zadanú je potrebné pracne cez TP zadať do SeeYou. Potom to funguje tak, ako má. Tento softvér má určite veľa skvelých možností, na displayi sa dajú zobraziť údaje, ktoré v condorovskom pocketPC musíš prepínať 1-4, no nemal som čas sa s tým učiť pracovať, tak som to nechal tak. Takisto si vystačím s tým, čo obsahuje Condor.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Lubo
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 06.12.2006 20:50

Poslaťod swt » 04.01.2007 11:16

Jinak co se mě týče tak mám iPAQ s mCU propojenej káblem. Task se tam skutečně musí nabouchat ručně (z real gps se dá načíst), nicméně to je záležitost pár kliknutí. Poskytuje to informace navíc, traťovou rychlost, fly-over-terrain, celkové průměrné stoupání ve stoupáku (to se člověk leckdy diví), celkový průměrný stoupání letu, přehled posledních tuším 5ti stoupáků, pohyblivou zoomovatelnou SeeYou mapu, výšku nad terénem, zbývající vzdálenost k next+celkovou, časy (ETE, tETE ...), vejšky (Arr, tArr), různé orientace mapy (obvykle používám orientaci "k dalšímu TP" a letadlo mám úplně na dolním okraji, takže krásně vidím co mám před sebou). Helper pro ustřeďování ale s tím jsem se ještě nejak nesžil a používám 4ku v Condorovi.

Pokud se začnou lítat AATčka tak i optimalizace AAT a podobných zvěrstev.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Thomas » 05.01.2007 00:47

Měl bych zde několik otázek. V těchto věcech nemám vůbec jasno. Mám notebook bez seriového portu Fujitsu&Siemens Amilo Pro V2045. Mám jen USB porty, celkem 4. Notebook není vybaven Bluetooth. Budu muset koupit bluetooth USB adapter a předpokládám, že je úplně jedno jaký adapter koupím.
1. Jak emulovat seriový port přes USB bluetooth? V nastavení condora musím povolit odesílání NMEA dat přes některý COM port. Jak zajistit by data tekly přes port ve kterém je Bluetooth strčený? Najde se port automaticky? Nebo musím zkoušet metodou pokus omyl?

NMEA data chodí z PC do PDA přes bluetooth a tudíž PDA nemusí být jakkoliv propojeno s PC, pokud tomu spávně rozumím?

PDA mám iPAQ h4150, který bluetooth podporuje. Používám SeeYouMobile.
2. Jak CUm nastavit, aby data přijímal z bluetooth?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Thomas
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 16.05.2006 13:47
Bydlisko: malebné Slovácko - CZ

Poslaťod Lubo » 05.01.2007 08:46

Thomas,
predpokladáš správne, budeš si musieť dokúpiť USB bluetooth modul. Pri kúpe sa zameraj na výrobok, ktorý obsahuje dirvery Widcomm. Pozor vo Windows XP SP2 - budú Ti nútiť ovládače, ktoré sú pre XP SP2 natívne. Nepoužívaj tieto, nainštaluj tie od Widcomm. Ak by sa Ti to nedarilo, pošli mi PM, pošlem návod ako na to.
Po nainštalovaní ovládačov sa Ti automaticky nainštaluje/ú ďalšií/e virtuálne sériové porty (ja mám napr. COM3). Toto je port, ktorý je potrebné nastaviť aj v Condorovi ako výstup NMEA.
Ďalej je potrebné urobiť: vyhľadať iPaq cez PC a spárovať ho (ako každé bluetooth zariadenie). Potom je potrebné v Advanced nastaveniach na PC povoliť pripájanie na virtuálne sériové porty bez autentifikácie (neviem, či je to správne slovo :) ) aby si zakaždým, keď spusttíš Condora nemusel prepínať do Windowsu a potvrdzovať, že naozaj chceš vytvoriť spojenie medzi PC a PocketPC.
Ďalším krokom je zistenie príchodziecho a odchádzajúceho emulovaného sériového portu v iPaqu. Ak pri PC to bol COM3, tu je to inak. V položke Bluetooth settings v PocketPC sa to dá nájsť (u mňa je to Inbound-COM5, Outbound-COM8) - takže prichádzajúci je COM5! Toto treba nastaviť ako port v Input v programe SeeYou mobile. Odporúčam zvýšiť rýchlosť komunikácie zo štandardných 4800 b/s napr. na 115200 b/s, pokiaľ sa nemýlim, tak povinných 4800 b/s je pre skutočné GPS zariadenia (logger).
Takže v skráte všetko, zo skúsenosti vieme, že na prvý pokus sa ešte nikomu nič nepodarilo :D . Ak preto budeš mať ďalšie dotazy, napíš, ak budem vedieť, tak poradím.

Ľubo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Lubo
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 06.12.2006 20:50

Poslaťod Lubo » 06.01.2007 13:09

Ešte jedna vec. Zapodieval som sa myšlienkou nahrávania condorovských taskov do pocketPC. Toto bolo už dávnejšie prediskutované na anglickom fóre. V reálne na to slúži malý program ConnectMe, ktorý vytvoril Naviter. Niektorý z užívateľov dal dotaz, či by nebolo možné vytvoriť kompatibilitu medzi Condorom a ConnectMe. Odpoveď tvorcov je dosť vyhýbavá, ja síce nie som programátor, ale predpokladám, že technicky to je možné. Nemá niekto z Vás skúsenosti :D ?
Zaujímavé je, že keď to pripojím cez sériový port a v ConnectMe nastavím zariadenie Cambridge GPS-NAV, tak mi ho nájde, len pri sťahovaní taskov vypíše chybovú hlášku, nerozozná komunikačný protokol.

Bolo by veľmi jednoduché stiahnuť task pre štartom do PocketPC spolu s obmedzenými priestormi a ostatnými náležitosťami a odpadla by tak nutnosť manuálneho zadávania.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Lubo
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 06.12.2006 20:50

Poslaťod swt » 06.01.2007 17:11

Ono je jedna věc implementovat NMEA output a druhá věc je implementovat komunikační režim GNSS FR. To jsou v podstatě dva různý režimy ve kterejch se GNNS FR nachází. Např. moje LX20 v každým režimu komunikuje jinou rychlostí ...
Takže se nedivím že se jim do toho nechce. Rozhodně mě to nepřijde jako účelně vnaloženej čas ... naklikat tam tásk je otázka chvilky, nevím, jestli by to náhodou časově nevyšlo nastejno jako pouštět connectme a naklikat tam načtení a pak pouštět mcu ... no nevim ...
Mě to teda vůbec nechybí ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Patrik Gach » 10.01.2007 01:27

Alebo doprogramovať do Condora Flight Planner jedno tlačítko, ktoré by rovno poslalo do PDA mapu,TP,trasu atď. Tak ako napr: SeeYou export do PDA.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Patrik Gach
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 16.05.2006 00:52
Bydlisko: SK , Levice

Poslaťod swt » 10.01.2007 09:13

Jasně PG, ale to znamená emulovat komunikační režim nějakýho GNSS FR.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 10.03.2007 17:37

Ma nekdo zkusenosti s iPAQ 3630 připadně iPAQ 3830, podle Naviteru se SeeYou mobile funguji, ale jake je to ve skutecnosti. Jak to je s instalaci mSY, musi byt nejake pridavne medium. Lepe receno, vejde se to tam a jak to bude fungovat. Vcerejsek me nastval, kdyz jsem nevedel jestli to vyjde pres kopec, ze o tom nesmyslu vazne uvazuji. Na nove zarizeni neni zatim financ. tak hledam neco levnejsiho. mSY pro PC je nepouzitelne pokud nebezi na jinem kompu. Vyskakuje okno s registraci a 5s trva nez se to vrati na mapu, v tu dobu jsem uz omotan na strome. :wink: Sakra nemel jsem na ten sraz jezdit. :twisted:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 10.03.2007 19:00

Ten XCSoar by nepomohl?
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Krejca » 10.03.2007 19:04

Tata má 3850 a SeeYou tam funguje bez problémů. Má i HP hx4700 a jediný rozdíl mezi tím starým 385 a novým 4700 je že na novým SeeYou běží podstatně rychleji.

Ale 3850 na Seeyou použitelná je takže bych do toho šel. 3830 je myslím verze bez BT nebo něco takového.
"Fly fast, live slow"
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Krejca
 
Príspevky: 950
Registrovaný: 02.02.2007 13:30
Bydlisko: LKHN (Hranice)

Poslaťod Semrad » 10.03.2007 19:41

swt píše:Ten XCSoar by nepomohl?


XCSoar jsem nejak nepochopil a to chapu celkem dobre. Hlavne se mi hned na prvni pohled nelibil. :wink: Ani nevim jestli ma tu dulezitou funkci, stret s terenem. Ja tam nedostal ani mapu. :oops:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Ďalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron