Externí PDA pro Condora?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod Thomas » 18.04.2008 13:40

díky za rady, ale připojení mi po několika vteřnách spadne :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
Thomas
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 16.05.2006 13:47
Bydlisko: malebné Slovácko - CZ

Poslaťod Thomas » 20.04.2008 02:13

Tak se mi to podařilo rozchodit :)
Akorát pokud netečou NMEA data, BT padá. Pokud tečou je vše OK. Blbé je, že když se let zapausuje, tok dat se zastaví a BT spadne. Když odpausuju, opět "navažu spojeni" a zase to jede.
Děje se tak i u ostatních, nebo je to nějaká anomálie?

Přesto ještě jednou díky za návod :!:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Thomas
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 16.05.2006 13:47
Bydlisko: malebné Slovácko - CZ

Poslaťod swt » 20.04.2008 10:11

To je možný, to mě nenapadlo že to pausuješ :) příležitostně to vyzkouším ... ale mám pocit z různejch jinejch propojování BTčkem na něco že tam je nějakej built-in timeout při neaktivitě. Jsem to zatím používal jen v tahu takže u mě tahle situace nenastala ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 20.04.2008 11:13

Thomas píše:Tak se mi to podařilo rozchodit :)
Akorát pokud netečou NMEA data, BT padá. Pokud tečou je vše OK. Blbé je, že když se let zapausuje, tok dat se zastaví a BT spadne. Když odpausuju, opět "navažu spojeni" a zase to jede.
Děje se tak i u ostatních, nebo je to nějaká anomálie?

Přesto ještě jednou díky za návod :!:


Mam takovy pocit, ze se to neprenasi pri pauze ani pres kabel,
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Peter Zeliska » 20.04.2008 13:56

No ja som to práve úspešne rozbehol. Problém bol v BT. Nahradil som ho druhým a všetko fachá. Pôvodne som mal SWEEX a teraz fungujem cez MSI. :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Peter Zeliska
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 11.02.2007 19:20
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod swt » 21.04.2008 09:41

Martine při pauze samozřejmě data přes NMEA netečou, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak u toho BT navíc docházelo k "rozpojení kabelu" ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 21.04.2008 17:00

swt píše:Martine při pauze samozřejmě data přes NMEA netečou, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak u toho BT navíc docházelo k "rozpojení kabelu" ...


Jasne, taky jsem to tak pochopil. Me treba pri pripojeni telefonu pres BT, se taky pri necinnosti BT odpoji. Bud je to zarizenim nebo to tak ma byt. :?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod DaggyMAC » 21.04.2009 18:07

Externe PDA cez USB

Dlho som sa pohraval s myslienkou externeho PDA, no nakoniec sa mi naskytla moznost, kupit PDA iPaq h3850 v dobrom stave s krabicou, koliskou a prislusenstvom za celkom slusnu cenu (20€).
Obrázok
Napriek tomu, ze toto PDA nema Bluetooth som sa rozhodol to vyskusat. Na mojom pocitaci nemam seriovy port a podla nejakych serverov nefunguje redukcia z USB na seriovy com port, tak touto cestou som to nechcel riesit. Nasiel som vsak riesenie, ktore je spolahlive, no nevyhodou je vyssia cena riesenia. Toz moje skusenosti:

Program GPSgate umoznuje spojenie dat z GPS do akehokolvek programu, alebo sluzi na emulaciu COM portov pre ine programy. Takto je mozne vyuzivat data z jedneho GPS pre viacere programy. Tiez umoznuje tzv. forwarding dat, co znamena, ze GPS data vie posunut inemu programu cez vami zadanu cestu (ci uz je to cez internet, active sync, virtualne com porty, bluetooth, infra a cokolvek cim sa da poslat udaje). Vyhodou je to, ze pri udajoch z Condora sa nestraca spojenie v pripade ukoncenia toku dat, pretoze ste spojeny na USB kabli. Viac info o programe GPSgate na stranke http://gpsgate.com/index.php?id=73

Postup nastavenia programu:
GPSgate sa da stiahnut z oficialnej stranky ako demo, takze vyskusat ho nie je problem. Ja pouzivam verziu 2.5, pricom najnovsia verzia je 2.6. Mam to z toho dovodu, ze iPaq h3850 ma Windows Mobile 2002 a pri pouziti najnovsej verzii je system nestabilny a casto mrzne, tak podla odporucania softwarovej podpory timu GPSgate je vhodnejsie pouzit starsiu verziu, ktoru mi poslali (tiez ako 14-dnove demo). S novsimi Windows Mobile by mala v pohode ist najnovsia verzia, len pre starsie PDA sa odporuca nizsia verzia, koli mensej potrebnej pamate RAM.

Po spusteni programu sa v dolnej liste medzi ikonkami zobrazi spusteny program. Zvolim Settings.
Obrázok

V zalozke Input si nastavim port, cez ktory budu prichadzat data z Condora. Ja som nastavil Virtual COM2. Po nastaveni portu kliknem na Open a tym sa otvori port pre prijem dat. Po uspesnom vytvoreni a otvoreni portu by to malo vyzerat asi takto:
Obrázok

Potom prejdeme na zalozku Output, kde si nastavim port, ktorym mi bude forwardovat GPS data do PDAcka. To zabezpecim tak, ze zvolim polozku ActiveSync a pridam ju tlacidlom Add tak, aby mi dole opat pisalo Running OK!
Obrázok

To mame nastaveny prijem a odoslanie dat v GPSgate. Teraz otvorim Condora a v nastaveniach povolim NMEA output a vyberiem COM port 2. Zamerne som vybral port 2, pretoze mne Condor daval na vyber z portov 3 az 9. Az po spusteni COM2 sa mi objavila COM2 v moznostiach Condora. Cize, zvolim port 2:
Obrázok

Teraz nasleduje nastavenie v PDA, preto opat spustim GPSgate v PDA a v dolnej liste zvolim Settings:
Obrázok

Potom nepouzijem Wizadra, ale zvolim manualne nastavenie tlacidlom Manual. V zalozke Input zvolim prijem dat, ktore som si pred chvilou poslal cez ActiveSync, preto tuto moznost aj vyberiem a spusim ju tlacidlom Open.
Obrázok

V zalozke Output si nastavim port, ktorym budu komunikovat programy. Nastavim to na hocijaky virtual port, aky chcem, ja som nastavil Virtual COM5 a vlozil som ho do zoznamu tlacidlom Add. Tento port si potom zadam v programoch ako port na prijem dat. Ak prichadzaju data, tak ikonka zozelena a program je Connected!
Obrázok Obrázok

Este nejake obrazky na zaver z XCsoar a SeeYou Mobile:
Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok


Klady :D
- lahkost ovladania
- jednoduchost pripojenia
- stabilne spojenie cez USB
- nabijanie PDA

Zapory :(
- vyssia cena GPSgate (39€ licencia pre Windows a PDA)
- v PDA zabera RAM pamat a niekedy spomaluje vykreslovanie programov (zalezi od PDA)
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod GothaR » 21.04.2009 19:13

Aký GPS program používaš v tom PDAčku? A existuje na GPSgate nejaký "program", aby som za neho nemusel platiť? :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod DaggyMAC » 21.04.2009 20:56

Na PDAcku mam klasicky XCsoar, ktory je freeware. Dobry topic o XCsoar pre Condora je na oficialnom fore condora:
http://forum.condorsoaring.com/viewtopi ... ht=xcondor

Druhy program je SeeYou Mobile, ktory je payware. Ja mam len demo, pricom v roznych intervaloch mi vyskakuje hlaska o registrovani a zatvori sa az po piatich sekundach po kliknuti na OK. Program stoji 199€, co je podla mna dost, ale je to kvalitny program. Paci sa mi, ze ak vlietnem do stupaku, tak mi automaticky nahodi thermal helper, co mi v XCsoar chyba. :(

EDIT: Ked sme uz pri tom, existuju nejake "pluginy" alebo nieco pre XCsoar, aby sa nejako rozsirili funkcie???
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod Pavel » 22.04.2009 08:05

DaggyMAC píše:Externe PDA cez USB


Díky za info, určitě to vyzkouším. BT bylo nespolehlivé.
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod DaggyMAC » 27.04.2009 14:43

Nejake fotky z pouzivania:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod Pavel » 28.04.2009 22:10

DaggyMAC píše:Externe PDA cez USB



Tak jsem si stáhnul GPSGATE a pokusil se to rozchodit. Bohužel jsem však skončil již při vytváření virtuálního portu
Obrázok

zkoušel jsem to rozchodit na Vistách 64-bit, takže to bude možná ten problém...
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod DaggyMAC » 28.04.2009 22:28

Pavel: Vista ma novy system ochrany spustania programov, tak skus kliknut pravym na spustaci exe subor a vo vlastnostiach nastav prava na "administrator". Toto asi vyriesi tvoj problem, ak ani to nezaberie, tak skus nastavit spustanie v kompatibilnom rezime Windows XP (alebo tak nejak sa to vola).

Vyskusaj a napis, ako si dopadol.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod Pavel » 29.04.2009 21:50

DaggyMAC píše:Pavel: Vista ma novy system ochrany spustania programov, tak skus kliknut pravym na spustaci exe subor a vo vlastnostiach nastav prava na "administrator". Toto asi vyriesi tvoj problem, ak ani to nezaberie, tak skus nastavit spustanie v kompatibilnom rezime Windows XP (alebo tak nejak sa to vola).

Vyskusaj a napis, ako si dopadol.


Tak bohužel nic z toho nepomohlo. Pořád stejný hlášení: Neúspěšné vytvoření virtuálního sériového portu
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron