SeeYou mobile PC simulator + Condor

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

SeeYou mobile PC simulator + Condor

Poslaťod Semrad » 25.02.2007 22:20

Jelikoz jsem se namlsal na Silentu, technickych vymozenosti(PDA), tak hledam moznost(levnou). :wink: Nasel jsem, na popud Pettyho, verzi seeyou pro PC. Ted je technicky problem, jak to propojit s Condorem. Nasel jsem debatu na toto tema na ofic. foru, tak vim, ze to jde pres virtualni COM port. Bohuzel se mi to nedari propojit, hlavne nevim jak. Nasla by se dobra duse, veci znala,technicky zalozena a anglictinou obdarena, kdo by to rozchodil. Po te dodal podrobny navod. Urcite by to hodne lidem pomohlo.
Nasel jsem free virtual port http://www.hw-group.com/products/hw_vsp/index_cz.html.
Debata je na http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=3827&highlight=seeyou+mobil++simulator
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod L.Bares » 26.02.2007 18:53

No tak Martinej estli chces provozovat SeeYou mobile simulator, tak z te diskuze cos poslal vyplyva, ze to chodi s freewareovym programkem z teto adresy: http://www.mixw.net/files/ComEmulDrv1.zip Konfiguraci necham na Tobe ;)
Pak ale to znamena Alt+TAB na prepinani mazi aplikacema, Condor tez nastavit, aby posilal data na ten seriovy port, ktery nastavis v aplikaci vyse. No a pokud mas dva compy, tak klidne pouzij nullmodem kabel serial - serial, kterym ty dva propojis a je to hotovy.

Priznam se nezkousel jsem ani jedno, ale budu Ti drzet palce 8)

PS: jinak instalace toho vyse zmineneho programku neni klasicka pres EXE, ale snad ta anglictina v readme Ti nebude tolik cizi.
Obrázok
L.Bares
 
Príspevky: 183
Registrovaný: 30.08.2006 16:52
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 26.02.2007 21:31

O tom odkazu samo vim, nebyl jsem z toho na prvni pohled moudry. Dnes jsem daval do kupy komp sestry a nejspis na tom stravim i zitrek. Takze mate cas to vyzkouset. :wink: Ja se ke zkouseni dostanu tak nejdriv ve stredu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 27.02.2007 20:00

Tak jsem si myslel, ze tady rozpoutam informacni smrst a haldu pokusu. A ono nic. Holt ti co vedi o cem to je, tak maji asi PDA. Tady jsou dve moznosti, bud se mi to podari nejakou nahodou rozchodit nebo se na to vyprdnu a budu spolehat na svuj odhad. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod 61 Brába » 27.02.2007 21:07

No, ještě je tady jeden háček. I ten mSeeYou pro PC funguje stejně jako mSeeYou pro PDA = pokud nemáš licenční číslo, po 5 minutách spadne a vyžaduje klepnutí na tlačítko. Interval padání se s počtem spuštění pořád zkracuje. Je to k nepoužití a o tom, že by jsi si koupil licenci kvůli mSeeYou pro PC vážně pochybuji.
Obrázok užívateľa
61 Brába
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 03.09.2006 21:35
Bydlisko: Jihlava

Poslaťod Semrad » 27.02.2007 22:11

JJ, neco takoveho jsem cetl. Chtel jsem to vyzkouset. I tak by to asi bylo k nepouziti, na druhem kompu nemam XPcka a neustale preklikavat Alt+Tab, by bylo spis na skodu. Necham si asi zajit chut. Ale stejne me to vrta hlavou, stejne se to pokusim zprovoznit. Jsem tvrdohlavec a jen malo kdy uznam, ze to nejde, dokud si nenabiju hubu. :twisted:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 28.02.2007 09:09

To ti chválim :!:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 28.02.2007 20:44

Jsem z toho zmateny. Zkusil jsem tento Virtual Com http://www.mixw.net/related.htm#tncemu. Nainstaloval. Vytvoril COM5 a COM6. Ted nevim co nastavit v Condorovi a mSeeYou PC sim. Kdyz zadam v condorovi COM5 a v mSY take COM5, tak to stale pise "žádná data z GPS". Co delam spatne?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 28.02.2007 22:02

Tak jsem to umoril. Funguje to. Nevim proc, ale na uplne stejne nastaveni mi to predtim neslo a ted to jde. Nastaveni COM5(Condor) a COM6(mSY). Jen ta obrazovka tam skace nejak moc casto. :twisted:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Semrad » 15.03.2007 20:13

Nejak mi prestalo fungovat uplne vsechno. :cry: Kdyz vybiram mapu, prostor a TP, tak pri TP se mi tam zobrazuji jen CUB soubory i kdyz dole je na vyber CUP. Dela si to co chce. Reinstalace nepomohla, fakt nevim cim by to mohlo byt. Pokud by nekdo vedel, tak at mi da vedet. Ja uz to nebudu resit, moril jsem se s tim takovou dobu, vse fungovalo a najednou to nefunguje, totez plati o XCSoar. Tam prestalo fungovat propojeni s Condorem. :(
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod 61 Brába » 18.03.2007 11:22

Semrad píše:Kdyz vybiram mapu, prostor a TP, tak pri TP se mi tam zobrazuji jen CUB soubory i kdyz dole je na vyber CUP. :(


Toto je známá a letitá chyba mSeeYou, která přesto nikdy nebyla opravena. Dělá se to tak, že se vyberou všechny *.* a pak se zvolí ten se správnou příponou *.cup. Tohle štve všechny uživatele už dlouho.
Obrázok užívateľa
61 Brába
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 03.09.2006 21:35
Bydlisko: Jihlava

Poslaťod Semrad » 18.03.2007 11:43

61 Brába píše:
Semrad píše:Kdyz vybiram mapu, prostor a TP, tak pri TP se mi tam zobrazuji jen CUB soubory i kdyz dole je na vyber CUP. :(


Toto je známá a letitá chyba mSeeYou, která přesto nikdy nebyla opravena. Dělá se to tak, že se vyberou všechny *.* a pak se zvolí ten se správnou příponou *.cup. Tohle štve všechny uživatele už dlouho.


To je prave problem, pri vybrani */* mi zmizi vsechny a nic se nezobrazi. Uz jsem to odinstaloval. Do te doby nez sezenu PDA, koncim s pokusy. Nervy mam jen jedny. Snazim se sehnat overene typy PDA, ktere funguji. Konecne do ted jsem se bez toho obesel, jen mam nevyhodu oproti tem co to pouzivaji. Taky by mohly pustit nejakou oklestenou verzi mSY jen pro pouziti s Condorem. Za to bych nejaky peniz urcite pustil. XCSoar neni tak spatny, doufam, ze s nim nebudou na PDA problemy jako mam na PC. :oops: Taky sel dolu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim


Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron