Server "MH" [uzavřeno]

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Server "MH" [uzavřeno]

Poslaťod swt » 17.05.2007 08:27

Jak jste jistě zaregistrovali, momentálně není dostupný server "MH", tedy server který jsem pouštěl já. Situace se má tak, že ten server patří BigLovi. Možná ho někdo znáte z Il-2 komunity. Na serveru jel dedikáč 1ts Czech Lions Il2 letky, a nově CzechWar/Warbirds systém postavený na Ilovi, plus TS server, plus BF2, plus ty naše Condoří dedikáče.

Majitel serveru přišel o dosavadní hosting, a hledá jiný. Momentálně je asi jediná průchodná varianta komerční server hosting, za 3000,- měsíčně. Majitel by chtěl, abychom se jakožto uživatelé podíleli na nákladech, jeho představa je 1/3 na každou skupinu, tj. Il2, BF2, Condor. Tj. 1000,- měsíčně.

Nastala by samozřejmě změna v přístupu, už bych tam nemohl jenom já ale i pár dalších lidí, plus lepší přístup k TS atd.

Na serveru v pohodě běžely dva Condří servery plný, testováno při LLC.

Prosím vyjádřete se.
Naposledy upravil swt dňa 17.05.2007 09:51, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 17.05.2007 08:29

Osobně jsem proti, pro závody nám zatím stačí naše dva servery bezplatně. Pokud by byla krize, určitě bychom ještě další našli. Ale to je můj názor. Nějak ve mě vyrostla averze proti jakékoli formě "komercionalizace" :) v Condorovi
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Semrad » 17.05.2007 08:47

No a je to tady, uz se zaciname dostavat na bazi startovneho. Museli by platit i cizinci, protoze taky poleti na tom serveru. Pokud by jsme platili jen my, nedelalo by to dobrotu. Tim padem by jsme meli svetove prvenstvi, ze by se platilo za vstup na server. To by byla ostuda. Melo by se najit neco jineho nebo sehnat sponzora, jako treba Speedbattle ma SeeYou. Pozeptat se jak to delaji ostatni poradatele nebo sehnat nekoho z venku, kdo vlastni servery a muze je poskytnout. Castka samozrejme neni vysoka, to urcite ne, ale jde o princip. Pomysleni na vymahani pohledavek me nahani hruzu, i kdyz je to par korun na kazdeho.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 17.05.2007 09:22

To by nebylo formou placeného vstupu na server. Prostě by se na to několik lidí muselo složit. Nechápu, proč do toho taháte startovný. Když zkolaboval server Asfaltových Holubů ... mimochodem na něm chodíme na TS a je to ten server co se na něm snažím rozběhnout Condora a nejde to ... tak kluci z Il2 komunity prostě sesbírali prachy dohromady a koupil se novej. A bez toho aniž bychom an to my (Condoristi) přispěli, tak nám bylo nabídnuto umístění Condor serverů - a to bez požadavku na placení, zcela dobrovolně aktivně z jejich strany, protože chtějí podporovat virtuální lítání, byť simulátory který sami nelítají. V podstatě to je jakoby nám dávali peníze ... a tohle je holt opačnej případ. Nikdo nemusí vědět že na ten server nějak přispíváme, žádný startovný nebo poplatky jsem nevymýšlel. Prostě bychom se o ten litr nějak podělili. Samozřejmě tím nechci říct že to musíme využívat ...


Pokud seženete umístění tak není problém ten HW někam dovézt a tam ho zapojit. Vzhledem k tomu že majitel už tuto možnost nemá, tak to musí řešit jinak. Proto nás oslovil a IMHO je to fér, já jsem ochotnej se na tom podílet. Ale ne sám.


Samozřejmě pokud to budete brát tak jak jste psali tak no problem, řeknu mu že není zájem.
Naposledy upravil swt dňa 17.05.2007 09:38, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 17.05.2007 09:34

S tim startovnym jsem to myslel tak, ze by meli prispet vsichni. Samozrejme je jasne, ze pokud to nepujde jinak, tak budu mezi prvnima co prispeji. Bohuzel mam s timto spatne zkusenosti. Ty zaplatis servery ostatni budou letat a remcat, nechodi tohle nechodi tamto. Rozladeny z toho budes hlavne ty a ostatni co prispeji. Tady ta komunita funguje zatim jinak, verim, ze to tady nehrozi, ale nabaluji se dalsi lidi a lidi jsou ruzni. Spis mi slo o moznosti hledat i jine reseni. Pokud to rozhodnuti musi padnout hned, pak samozrejme prispeji.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 17.05.2007 09:50

Tak nakonec je ta diskuse zbytečná. Server je definitivně out.
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 17.05.2007 09:54

Hm, tak to je blbe. Nepoustel Mirek(bodlinka) taky nejake servery? Co se dal na real, tak tady neni moc videt. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 17.05.2007 10:11

Abych byl přesný, server není out úplně, takže pokud by někdo sehnal místo kde by ho bylo možné připojit k síti tak by byl k dispozici, nicméně je prozatím out z důvodů finančních (placení hostingu se nedaří zrealizovat).
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 17.05.2007 10:46

Já jenom abychom si vzájemně dobře rozuměli - to není nic o tom, že bych třeba já neocenil, že kteříkoli lidé dělají něco pro ostatní - viz třeba TS holubů. Ten problém je v jiné rovině - podle mě prostě tyto servery nutně nepotřebujeme. Samozřejmě pokud bychom to nevykryli vlastními bezplatnými zdroji, pak by to byla věc jiná. Ale není problém třeba pro mě dohodnout hostování z anglického datacentra na páteřní síti od Marka Tirramaniho kdyby začal být s kapacitou problém, a bezplatně.. (aspoň myslím). Prostě skládat se na budování něčeho co slouží všem je vždycky komplikovanější a může to přinášet zbytečné problémy, je-li jednodušší možnost.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod swt » 17.05.2007 11:10

Tak zrovna tebe Miloši bych rozhodně z nějakýho neoceňování nepodezíral.

Ber to tak, že si taky myslím, že se bez toho relativně obejdeme, ale protože jsem server toho pána dva roky používal na LLC a naše lítání, tak jsem se cítil zavázán trošku zalobovat v jeho prospěch ... A vzhledem k tomu že tu padaly slova jako startovné a komercionalizace tak jsem to pak spíš měl snahu dovysvětlit a postavit do správnýho (podle mě) světla.

Tož tak :wink:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Semrad » 17.05.2007 12:22

No ja mam snahu vzdycky prehanet a stavet na horsich scenarich. :lol: Pak je clovek prijemne prekvapen. Jen jsem tim chtel rict, ze s podobnymi akcemi mam sve zkusenosti a nikdy to nedelalo dobrotu. Pokud nam ten pan pomohl(jinak jsem taky parkrat letal za Czech lions), pak je tvuj pristup spravny. V tom je prave problem, malo kdo vi co kdo do toho musi vlozit, aby jsme mohli letat. Proto obdivuji vasi praci. Rad bych se zapojil, ale zatim nevim kde. :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim


Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron