FreeTrack - TrackIR 6DOF po domacku ...

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

FreeTrack - TrackIR 6DOF po domacku ...

Poslaťod easy » 18.06.2007 13:30

Kluci zdravim, mozna budete nekteri znat open source software FreeTrack, coz je v podstate zaklad pro takovy TrackIR 6DOF ale vyrobeny doma. Sam jsem se o nem dozvedel az docela nedavno ale neodolal jsem si to hned doma postavit. Staci k tomu ten open source software FreeTrack, webkamera s 30 snimky za sekundu a vyrobit si "svitici parohy" (konstrukce ze 4 infracervenych diod). Umi to 6DOF. V Condoru to funguje naprosto senzacne, v dalsich hrach jsem zatim nemel cas to prilis zodpovedne otestovat. Navod jak si cely system udelat doma jsem sepsal zde: http://www.mobiwave.net/freetrack/ (treba to inspiruje par dalsich kutilu, pro ktere je zatim cena originalniho TrackIR prilis vysoka). Informace jsem cerpal z tehle stranky: http://n.camil.chez-alice.fr/index.php (ale tam tech informaci moc neni).
easy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 18.06.2007 13:11

Re: FreeTrack - TrackIR 6DOF po domacku ...

Poslaťod Pavel » 19.06.2007 10:32

easy píše:Kluci zdravim, mozna budete nekteri znat open source software FreeTrack, coz je v podstate zaklad pro takovy TrackIR 6DOF ale vyrobeny doma. Sam jsem se o nem dozvedel az docela nedavno ale neodolal jsem si to hned doma postavit. Staci k tomu ten open source software FreeTrack, webkamera s 30 snimky za sekundu a vyrobit si "svitici parohy" (konstrukce ze 4 infracervenych diod). Umi to 6DOF. V Condoru to funguje naprosto senzacne, v dalsich hrach jsem zatim nemel cas to prilis zodpovedne otestovat. Navod jak si cely system udelat doma jsem sepsal zde: http://www.mobiwave.net/freetrack/ (treba to inspiruje par dalsich kutilu, pro ktere je zatim cena originalniho TrackIR prilis vysoka). Informace jsem cerpal z tehle stranky: http://n.camil.chez-alice.fr/index.php (ale tam tech informaci moc neni).


To vypadá dobře...
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Re: FreeTrack - TrackIR 6DOF po domacku ...

Poslaťod Pavel » 09.07.2007 08:38

Pavel píše: To vypadá dobře...

Tak jsem nevydržel a dle tvého návodu(díky) jsem si podobné zařízení sestrojil. Jelikož však nejsem majitelem webové kamerky, tak jsem pro vyzkoušení použil klasickou digitální kameru, která je vybavena funkcí webové kamery. Zde však nastaly problémy:
1) Kamera má velké zpoždění - asi 3sec
2) Windows nedokáží video z kamery rozdělit, tak aby ho mohlo používat více programů najednou(kamera ve funkci webové kamery fungovala pouze s originálním softwarem), takže jsem musel použít program splitcam, který dokáže video rozdělit - tento program při běžíci videokameře využíval 100% procesor.
3) Optika této kamery nejspíše bude vybavena IR filtrem, takže zdroj z IR diod byl slabý a program freetrack měl problém s detekcí těchto 4 světelných bodů.(zkoušeno ve tmě)
Z toho mi plyne, že použití dig. kamery je zcela nevhodné a budu muset investovat do webkamery.

Ještě jedna poznámka k tvému schematu zapojení. A to použití jednoho předřadného odporu. Jelikož jsou diody zapojeny paralelně, tak by se měli proudy jednotlivých diod sečíst
R=(Uzdroje(2,4V)-Udiody(1,5V))/(4 x proud diody(0,02A))=11,25 Ohmů
nebo z tvého výpočtu
1/R=1/R1+1/R2+1/R3+1/R4=4/45 a z toho R=11,25 Ohmů
Jestli je moje úvaha špatná, tak mě prosím opravte, rád se něčemu přiučím.
Obrázok
Pavel
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.07.2006 10:30
Bydlisko: Doudleby nad Orlicí

Poslaťod Václav Kořínek » 26.10.2007 19:27

Takže jsem se rozhodnul (po shlédnutí této stránky: http://www.flightsimsk.info/index.php?o ... &Itemid=26 ) postavit FreeTrack. Jako kameru jsem zakoupil web cameru i-tec 800*600, fps 30. Jestli jsem dobře pochopil návody, tak je potřeba před objektiv nalepit filtr (negativ)? Ten "senzor" z diod z blikačky na kolo je jednoduchý, pochopil jsem. Ale jak na software? Chtěl jsem si stáhnout onen Freetrack v2.1, ale stáhnul se nějaký malý prográmek a spouští se pod DOSem (respektive hází chybu).
Prosím, poraďte mi... :wink:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod M.Svozil » 26.10.2007 22:35

TrackIR a imitace dohromady jsou tady k ničemu myslím...ani na Acro se to nejeví jako výhoda
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Hornet » 27.10.2007 11:09

Trackir je dobrá vecička -čím máš väčší obraz tým to viac oceníš, ale chce si to zvyknúť.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod Václav Kořínek » 02.11.2007 11:44

Nemůžete mi někdo, prosím, "věnovat" (poslat mailem) Freetrack v2.1? Mám 2.0 a novější verze mi nejde stáhnout.

Edit: už ho mám a v Condorovi běží.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Funguje bezvadne

Poslaťod Marwei » 17.01.2008 23:19

Ahoj,
na YouTube jsem nahodou nasel video (http://video.google.de/videoplay?docid=-5788390454421132360), kde je ukazano, jak jednoduse z bike blikaci svetla jde udelat Tracker na Condora nebo na jine 3D kokpitove simulatory. Mozna to uz znate, ale pro enkoho to muze byt zajimava informace.
Jal jsem se tedy vyrobit tridiodovy zdroj svetal, dle videa, ale po precteni info v FreeTracku o tom, ze jednobodovy system je asi nejpresnejsi, jsem pouze zakryl ostatni diody a jednu prostredni nechal viditelnou. Freetrack funguje takto naprosto spolehlive a i v Condoru to jede bezvadne. Nastavil jsem si pouze pohyb a profil podle meho gusta a uz si litani bez toho ani nedokazu predstavit. Jednobodovy system samozrejme zajistuje pouze pohyb ve dvou osach, ale priblizovani ani v Condoru nepotrebuju. Rychly pohled na pristrojovku mam na joysticku.

Cena oproti monopolnimu TrackIR 4 neni ani ctvrtinova. Web kamera za 700 Kc + bike svetlo za 150 Kc.

Lenost nebo spis prekvapiva bezproblemova funkcnost tohoto reseni, me zatim ani nenuti to nejak upravovat. Nemam to na ksiltu cepice, ale svetlo mam za klips zasunuty pouze za potitko a to jednoduse sedi na hlave bezvadne - navic, mi muze vstrebat pot pri "horkych chvilkach" :).
U tohoto reseni existuje jedine nebezpeci a to, ze brzo si na to clovek zvykne a zapomene, ze ma vubec neco na hlave a jeste to sviti (navic jednu diodu v odrazu na monitoru clovek ani nevnima, u trech by to bylo asi uz patrnejsi). Pro tento pripad jsem pozadal manzelku, aby kdyz nekdo zazvoni, sla radeji otevrit sama ...


Martin
Obrázok užívateľa
Marwei
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13.01.2008 19:02

Poslaťod Cadfael » 18.01.2008 09:20

Martine, nemůže ti to padání do vývrtky dělat tento "trackir"? Zkusil jsi letět on line bez něho? V condorovi je reportován problém s web camerami, pravděpodobně Logitech, které se tlučou s jejich ovladači klávesnice a umrtvují možnost chatování za letu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Marwei » 19.01.2008 00:16

Ahoj. Delalo to pred instalaci Freetracku a i ted, kdyz ho mam vypnuty. Ten za to nemuze. Martin
Obrázok užívateľa
Marwei
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13.01.2008 19:02

Poslaťod valajda » 06.02.2008 18:40

Nedávno jsem u kamaráda viděl kšiltovku, která v sobě měla zabudovanou diodu!Nějaká reklamní, či co!

Něco jako tohle
http://www.reklama-centrum.cz/podrobnos ... varID=6925

Bohužel ji nikde nemůžu sehnat, nechce se mi něco vytvářet samotnému...

Ale ono je to vlastně jedno, když mi zatím Freetrack nekomunikuje s integrovanou webkamerou v notebooku :cry:
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Bad Request (Invalid Hostname)

Poslaťod dubi » 08.02.2008 09:58

Zaujal ma tento príspevok, ale nemôžem otvoriť odkaz
http://www.mobiwave.net/freetrack/
Neviem či to mám blokované v mojom počítači, alebo je chyba niekde inde. Dostávam chybovú správu
*************
Bad Request (Invalid Hostname)
*************
Poradí mi niekto ako sa dostať na túto stránku? Čo mám zle nastavené?
Všetky ďalšie odkazy v tejto aj v ďalších témach mi fungujú normálne.
Vopred ďakujem.
dubi
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 07.02.2008 22:41

Re: Bad Request (Invalid Hostname)

Poslaťod Semrad » 08.02.2008 10:03

dubi píše:Zaujal ma tento príspevok, ale nemôžem otvoriť odkaz
http://www.mobiwave.net/freetrack/
Neviem či to mám blokované v mojom počítači, alebo je chyba niekde inde. Dostávam chybovú správu
*************
Bad Request (Invalid Hostname)
*************
Poradí mi niekto ako sa dostať na túto stránku? Čo mám zle nastavené?
Všetky ďalšie odkazy v tejto aj v ďalších témach mi fungujú normálne.
Vopred ďakujem.


Ta stranka uz neexistuje.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod DaggyMAC » 11.03.2009 22:07

Ja pouzivam Freetrack 2.2 v spojeni s Nintendo Wiimote. Ma to infra kameru, pripaja sa cez bluetooth a ma 100FPS. Samotne body si zistuje priamo wiimote (hardwarovo), preto nezatazuje procesor pocitaca ako pri pouziti webkamery. 6dof je uplne plynule!
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod swt » 12.03.2009 12:00

DaggyMAC - mohl by ses prosím trochu víc rozepsat jak to celý funguje? Tj. co se musí koupit, jaký to má ovladače, jestli se to objeví jako klasickej ovladač nebo jestli to funguje jen se spec. SW (např. jen s freetrackem) atd.

Předem děkuji pěkně, dost mě to zajímá byť mám TrackIR ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Ďalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron