FreeTrack - TrackIR 6DOF po domacku ...

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod DaggyMAC » 13.03.2009 20:44

Ak ste tu niekto elektrikari, alebo co sa zaujimate o elektriku, neviete kde by som mohol kupit INFRA LED diody so sirokym uhlom svietivosti? Idealne za rozumne ceny a na Slovensku...
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod Y77 » 14.03.2009 11:08

No mě prosím poradtte v CR kdepa se to dá sehnat. Pokaždý když přijdu do obchodu kde něco takovýho mají,a zeptám se ,jestli mají diody s větším úhlem svítivosti ,tak na mě koukají s úžasem a jestli pocházím z planety země :shock: :lol: :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Y77
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 17.11.2007 00:02
Bydlisko: Dvůr Králové nad Labem CZ

Poslaťod Václav Kořínek » 14.03.2009 13:48

Ve speciálkách by mohli být natolik solidní, že by je objednali. Existuje ještě jedna možnost, ale nevím jak by fungovala ve výsledku - koupit LED s vysokou svítivostí a srovnat ji hlavičku do roviny. Tím dojde k rozptylu světla do stran.

A teď jsem nas..., neboť jsem zjistil, že mi zmizelo i to málo diod, které jsem dostal, 120°. :evil:
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod andel » 15.03.2009 14:42

Ahoj kluci tak nejak jsem se zdrhl v programu nastavovani v freetracku
nemuzu najit spravnou cestu jak to nastavit a jaka verze je vhodna mam stahnutoui 2.1 tak i 2.2 veri ani jedna mi nejde nastavit.
Prohlizel jsem videjka nelze stoho vycist postu jak to provest.

Jelikoz jsem tupec :roll: najde se tady dobra duse na foru, ktera mito polopaticky vysvetli nebo posle nejakej navod na pm?
Predem dekuji vsem za iniciat. :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod swt » 17.03.2009 10:54

Václav Kořínek píše:Jenom poznámečku - Condor neumí 6DOF (tedy bylo mi to tak i řečeno a nikdy jsem to v Condorovi nerozchodil). Takže stačí jen jedna dioda.


Nicméně pokud použiješ 6DOF i v Condorovi tak rozliší otáčení hlavy od poposedávání ...
Míněno, v Condorovi se hlava bude otáčet jen když s ní doopravdy otočíš, když si jen poposedneš tak ne ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod andel » 17.03.2009 22:48

Tak se tu zrejme nikdo nenasel kdo by to vysvetlil,bude asi lepsi kdyz sito koupim original :wink:
A budu mit jistotu zeto bude makat za ty prachy :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod Václav Kořínek » 18.03.2009 19:11

Mám 2.1 a po nainstalování je u toho dost obsáhlá dokumentace.
http://www.free-track.net/english/multi ... 00023e7b19 - tady jsou profily, je tam i pro Condora, tak to zkus.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod andel » 19.03.2009 00:48

Václav Kořínek píše:Mám 2.1 a po nainstalování je u toho dost obsáhlá dokumentace.
http://www.free-track.net/english/multi ... 00023e7b19 - tady jsou profily, je tam i pro Condora, tak to zkus.


Diky Vasku povedlo se mito rozchodit jeste to doladit ajeto ok :lol:
Nainstaloval jsem tam 2.2 taky to slape :wink:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod DaggyMAC » 19.03.2009 18:44

V podstate ro rozchodis s defaultnym nastavenim. Jedine co musis urobit, je ze nahras TIRviews.dll z nainstalovaneho TrackIR programu do zlozky, kde mas Free-Track, aby ti sli hry podporovane TrackIR-om. V nastaveni iba zapnes v nastaveni TrackIR interface (pozri moj post vyssie - obrazok). Ostatne su iba akceleracie, resp. dead zone nastavenia.
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod andel » 20.03.2009 02:33

DaggyMAC píše:V podstate ro rozchodis s defaultnym nastavenim. Jedine co musis urobit, je ze nahras TIRviews.dll z nainstalovaneho TrackIR programu do zlozky, kde mas Free-Track, aby ti sli hry podporovane TrackIR-om. V nastaveni iba zapnes v nastaveni TrackIR interface (pozri moj post vyssie - obrazok). Ostatne su iba akceleracie, resp. dead zone nastavenia.


Ty mi davas zabrat teda Daggy,ja nevim co myslis jak nastavit? jato tam nejak odhackoval neco postahoval ty clony nebo coto je no araguje musim jeste zlepsit svitivost neboli rozptil diod.pohrat si stim neni casu(nebo sa naserem pudu to koupit :twisted: .
Nebo bud tak hodny a trpelivi a pouc me posli instruktaz s malinkym videem :wink: Na co me odkazal Vasek(diky) tak jsem to stahl a ot te doby to semnou zacalo komunikovat :lol:
Masli neco lepsiho tak pls dej to sem at se poucim a mozna i ostatni?
Diky Daggy :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod DaggyMAC » 20.03.2009 11:16

Sorry, ak sa vyjadrujem nejasne. Video sa mi velmi nechce robit a na Windowse to aj tak neviem, preto sa ziaden screencast nekona. Napisem to tu zrozumitelne (pokusim sa) a v pripade otazok mozete kludne pisat. Takze zacneme poporiadku a po krokoch.

1. krok: Stianhes si Free-Track z Download stranky. Nainstalujes Free-Track do defaultnej cesty (C:\Program Files\Freetrack) alebo do svojej vlastnej, je to jedno.

2. krok: Odporucam pouzivat kniznicu z TrackIRu, kvoli jednoduchosti a mnozstva podporovanych titulov. Da sa to dvoma sposobmi, ako ju ziskat:
a) stiahnes cely TrackIR software z download stranky TrackIRu a nainstalujes. Potom v zlozke, kde si nainstaloval TrackIR je subor "TIRviews.dll". (Potom mozes nainstalovany TrackIR software odinstalovat. Nam treba iba tento jeden subor), alebo
b) uploadoval som tento subor na server, cize si mozes stiahnut iba "TIRviews.dll" zo servera ulozisko.sk.

3. krok: Nakopirujes subor "TIRviews.dll" do zlozky kde mas FreeTrack (C:\Program Files\Freetrack)

4. krok: Spustis Freetrack. V hornej liste s nazvom "Output" odskrtnes vsetky policka a nechaj iba "TrackIR interface", pricom napis "TIRViews" by si mal mat cierny. Ak nemas nakopirovany "TIRviews.dll" v zlozke Freetracku, tak tato moznost bude sivou farbou. Takto zistis, ci je kniznica TrackIRu aktivna (ak je siva, je neaktivna). V spravcovi procesov by si mal mat novy proces subezne s "Freetrack.exe", ktory sa vola "TrackIR.exe". Znamena to, ze Freetrack si virtualne emuluje kniznicu TrackIRu nato, aby mohla byt pouzita v hrach.
Obrázok

5. krok: Potom kliknes na hornej liste na tlacidlo "Cam" a vyberies si svoju web kameru (alebo Wiimote) a stlacis dole tlacidlo "Start".
Obrázok

6. krok: Freetrack minimalizujes a mozes spustit nejaku hru, ktora je podporovana TrackIRom, napr. Live for Speed, Condor, Flight Simulator 2004...

7. krok: Uzivaj si headtracking!


Tolko k spojazdneniu Freetracku v hrach a simulaciach. Co sa tyka spojazdnenia web kamery, alebo wiimote, som pisal v predchadzajucich postoch. S web kamerou je to o to tazsie, ze sa musis hrat s posuvnikom "Threshold" nato, aby si eliminoval ololite svetlo, resp. zakryt web kameru napr. magnetickym diskom z diskety, alebo film z klasickeho fotofilmu. Nie je to stastne riesenie a niekedy kamera sama nevie, co vidi. Preto ja osobne pouzivam Wiimote, ktory ma skvelu infracervenu kameru.

EDIT: Ak budes pouzivat "TIRviews.dll", v hrach a simulaciach nemusis nic nastavovat. Hry nativne podporuju TIR kniznicu, preto nie je potrebny zasah do nastaveni. Iba ich zapnes a mozes sa rozhliadat po kokpite. Neviem ako to fungujes FSX, pretoze ho nemam. Zevraj sa to pripaja cez nejaky Simconnect, ale ja s tymto skusenosti nemam. Mne Freetrack beha s Live for Speed, Condor a FS9. Ak chcete, mozem spravit jeden megatopic, v ktorom bude podrobne popisane rozbehanie a nastavenie freetracku. Mohlo by to byt "sticky tema" vzdy navrchu, nech ostatni maju z coho tazit.

Este mozem spomenut nastavenie Freetracku. Na to, aby si nemusel robit rozne gymnasticke kreacie pri pohlade dozadu, do stran, hore alebo dole, je vhodne si nastavit freetrack na vacsiu citlivost. Su to tie "deadzone" v zalozke "Curves". Takto staci maly pohyb hlavou, aby som videl na doboku, resp. uplne dozadu. Toto nastavenie nebudem rozoberat, pretoze je to na uzivateloch, ako im vyhovuje a da sa to nastavit celkom jednoducho. Ak bude niekto chciet, mozem poslat obrazky ako mam nastaveny Freetrack ja. Nejake otazky?
Naposledy upravil DaggyMAC dňa 25.03.2009 11:30, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod andel » 20.03.2009 19:20

Ahoj to je supr a tak dokonaly ze ...to nema chybu diky za tvuj cas :lol:
Pochopil jsem to scela jasne ...no kdybych neco opomenul tak se ozvu ale myslim ze ne budeto OK :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod DaggyMAC » 25.03.2009 11:31

andel: Ide ti to? Skus popisat svoj system, ako ho mas (webka, diody...).
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod andel » 25.03.2009 13:25

Ahoj Daggy docela semi nedari asi to mam nejak spatne sestrojeny nebo co,vebku mam Labtec,trac.jsem nainstaloval2.2 vse jsem udel jak jsi popsal bez problemu,ale nejak tu citlivost otaceni havi nemuzu doladit.
Sem zjistil ze se ta kamera musi prikrejt negativem nebo tou folii od diskety ale nevim jestli rozhodit kameru nebo to ma stacit pred kamerou,coz si myslim ze nestaci.
No a diody jsem vcera sehnal (aspon mito tak rek)se svitivosti 140stup.
zrejme delam nekde male chyby a takle to dopada :cry: ted se to pokusim vyrobit n cepici,ta blikacka je moc tezka ..podivat se po lepsim navodu a hlavne jednoduchem :lol: tobe to maka dobre urcite :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Poslaťod DaggyMAC » 25.03.2009 15:55

Ja to mam nastavene takto:

V hornej liste Profiles si nastav sensitivity na 1 alebo viac. To je spominana akceleracia pohybov. Cim vacsia sensitivita, tym menej musis hybat hlavou nato, aby si sa pozrel dozadu, hore, dole... Ja to mam nastavene na 1,3. Takisto si nastav Smoothing na co najvyssiu uroven, aby sa ti netriasol obraz a bol pekne plynuly. Sensitivity a Smoothing:
Obrázok

Potom si v zalozke Curves mozes nastavit deadzony pre jednotlive pohyby. Ja som si zvolil defaultne nastavenie pre peknu krivku Soft. Tie deadzony mas ako s joystickom, to dufam netreba vysvetlovat. Curves:
Obrázok

Ak chces, mozes si nastavit aj sensitivitu a smoothing pre globalne programy, pretoze to, co si menil v zalozke Profiles, su len preddefinovane profily pre hry. Samozrejme, je tam aj Condor, ale pre pripad, ze by si chcel skusat v inej hre, ktora nie je v profiles, je fajn mat take iste nastavenia aj v ostatnych aplikaciach. Preto si nastav tieto parametre rovnako ako mas v profile. Global:
Obrázok

Co sa tyka toho zakryvania objektivu webkamery: V podstate ide o to, aby si eliminoval okolite svetlo a kamera sa tak moze sustredit priamo na zdroj svetla z diod. Ak pouzivas normalne diody, tak staci prekryt hocijakou foliou. Ak mas INFRA diody, tak tvoja webkamera nesmie mat IR filter. Labtec webky su vacsinou dobre, preto maju aj silny infra filter. Navod ako odobrat z kamery infra filter je na strankach Free-tracku alebo skus tu priamo pre kamerku Labtec. Nemusis vsak davat filter z diskety alebo fotofilmu do webky namiesto toho infra filtra, ale staci ak to prilepis zvonku kamery. Potom si nezabudni vypnut "auto exposure", aby sa ti zvysilo FPS.
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron