Joystick Gembird JSK-420

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Joystick Gembird JSK-420

Poslaťod Jirka71 » 03.12.2013 14:33

Tento příspěvek píšu proto, aby si někteří případní nadšenci Kondora nezpůsobili zbytečné problémy jako já a není to rozhodně návod na opravu.

http://joysticky.heureka.cz/gembird-jsk-420/galerie/

Doma se mi válel starý joy, ale má konektor na gameport. Redukce na USB se těžko shání stojí skoro to, co levný nový joy, takže jsem se začal poohlížet po nějakém novém a samozřejmě levném. Do oka mě padl právě tento kousek - GEMBIRD. Má otočnou rukojeť na ovládání směrovky místo pedálů, klobouček na ovládání pohledů, dvanáct tlačítek, vibrace a cena je bratru 399,- Kč – no nekupte to. Doma jsem hned zapojil, nainstaloval ovladač a chtěl zkalibrovat. Levá a horní výchylka v pohodě, pravá a dolů joy reagoval až od prostředka dráhy a zkalibrovat to samozřejmě něšlo. Následovala reklamace a k mému překvapení jsem hned na místě dostal nový kus. Chvilku radost, ale jen do doby než jsem ho strčil do kompu. Stejný problém, jen ta „mrtvá“ zóna napravo a dolů nebyla tak veliká. Lítat se s tím jakž takž dalo, ale samozřejmě to není ono. Po chvilce letu jsem taky zjistil že v joyi je asi pružina z nápravy od lokomotivy, bo po cca pěti minutách už jsem necítil zápěstí a měl jsem pocit že mi na pravačce roste biceps i trapéz. Další problém je že to nemá stabilitu. Při pohybu kniplem dopředu má joy snahu překlopit se celý (zejména s původní pružinou z lokomotivy), protože nohy nejsou dostatečně předsunuty. Další reklamaci jsem už zamítl a došel jsem si pro nářadí. Jsem totiž kutil – to jsem vám ještě neřekl ? Tak teď už to víte :twisted: Celé rozebrat, vyhodit pružinu a nahradit za jinou z domácích zásob, pracně odzkoušet usazení potenciometrů a zajistit v nové poloze, sešroubovat a huráááá máme joystick se kterým je Jirka spokojený :roll: Teď opravdu funguje tak jak má a je radost si zalítat.

Co z toho plyne ? Opravdu se nevyplatí kupovat levné neodzkoušené joysticky. Teda pokud si nekupujete něco proto, aby jste to museli upravit a dodělat. Ostatně už teď vím, že si stejně v brzké době koupím jiný a tento bude ležet někde v koutě. Takže vyhozené peníze.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Jirka71
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07.09.2013 21:37
Bydlisko: Opatovec

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron