Logitech Force 3D Pro

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Logitech Force 3D Pro

Poslaťod chrobak » 29.07.2008 22:45

mate někdo?
Obrázok
Obrázok užívateľa
chrobak
 
Príspevky: 678
Registrovaný: 11.11.2006 23:37
Bydlisko: Krnov,CZ

Poslaťod DaggyMAC » 11.03.2009 22:04

Mam.
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod DaggyMAC » 10.05.2009 22:47

Trosku som ho upravil. Logitechy nemaju nejaku perfektnu presnost, ale touto upravou sa akoby zjemnil chod a takto nemusim mat nastavenu krivku na deadzony ale liearnu ciaru. Silu Force Feedbacku som musel v nastavit na 150% aby ju bolo trochu citit. Lieta sa s tym skvele a daju sa robit jemne korektury, no pri akrobacii sa to skor podoba na sermovanie.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod andel » 11.05.2009 00:43

to nema chybu super :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

KNIPEL .....

Poslaťod raf3 » 11.05.2009 13:58

Tak týmto si mi vyrazil dych !!! ....... otočná stolička vo vetroni!!! To je nápad!!!! :D tak isto používam tento model, pred štartom ak pustím páku z ruky tak sa hádže všetkými smermi, ale po štarte skoro nič.... hovoríš 150%??? na plno ??? vyskúšam, ale už v predstihu Ďakujem ....
Prajem pekný deň ...
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00

Poslaťod DaggyMAC » 17.05.2009 19:12

Takze som si spravil pedale ku joysticku. Jednoducha konstrukcia a hlavne ze to funguje. Potenciometer mam zo stareho joystiku, pripajam to cez USB. Mam otazku na tych, ktori pedale maju: aka je metodika lietania s pedalmi? Zvyknut sa da, mna zaujima, napr. pri nalietavani do stupaku sa vysliapne smerovka?

Obrázok Obrázok

Povodne som ocakaval zivotnost Logitech joysticku na tyzden po uprave, resp. zivotnost jeho motorcekov force feedbacku, ale on (potvora jedna) drzi. Po rozbiti planujem x52, takze ho nesetrim :twisted:
Obrázok
Obrázok užívateľa
DaggyMAC
 
Príspevky: 166
Registrovaný: 09.03.2009 19:17
Bydlisko: PB

Poslaťod Václav Kořínek » 18.05.2009 06:46

Zásadně se používá všech kormidel současně. Respektive: křidélka zároveň s nohama a zároveň lehce přitáhnout. V zatáčce se hlídá kulička (bavlnka na plexi), podle pravidla "kam kulička, tam nožička", u bavlnky naopak, na kterou stranu vlaje, tam nohy povolit. Při ostré zatáčce (náklon 40-45° a víc) dochází ke křížení kormidel, směrovka potom funguje jako výškovka a výškovka jako směrovka.
Při srovnání ze zatáčky samozřejmě opět vše dohromady.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

joystick

Poslaťod Hans » 08.12.2010 17:35

Kluci, potřebuju nějakou radu. Mám logitech extreme 3D PRO a po zapnutí PC mám křidélka na doraz doleva, takže pokaždé musím nejdřív zkalibrovat, což je pěkná pakárna - dřív to bylo v pohodě. Někdy to jsou docela fofry. To se stále opakuje.
Obrázok užívateľa
Hans
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 09.01.2007 23:35
Bydlisko: Praha

Re: joystick

Poslaťod bumper » 08.12.2010 17:45

Me se obcas neco podobneho stava u Microsoft Sidewindera, ale vyresim to vzdycky bleskurychle, vytazenim z USB a znovu pripojenim, nic nekalibruju, protoze po pripojeni uz je to opet samo v default polohach. Rozhodne se to ale nedeje po kazdem zapnuti PC, ale tak mozna 3x do roka.
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
bumper
 
Príspevky: 831
Registrovaný: 07.06.2006 19:44
Bydlisko: Brno

Joystik

Poslaťod Hans » 10.12.2010 18:12

Tak problém se zdá být konečně vyřešen, díky Frantovi a Jerrymu - USB jsem dal jinam, tak křidélka byly pro změnu na doraz doprava, tak jsem USB vrátil zpátky na původní místo a už to chodí. Díky oběma za radu.
Obrázok užívateľa
Hans
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 09.01.2007 23:35
Bydlisko: Praha

Poslaťod falkon » 16.12.2010 21:33

Mal som tiez spominany joystick a stavala sa mi podobna vec - ale s vyskovkou - vatsinou bola potlacena :) A tiez som to riesil klasickym pristupom "zatvorit dvere, otvorit dvere". ;)
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Re: Logitech Force 3D Pro

Poslaťod AB1*LEON » 06.03.2011 10:27

Tyhle Logitechy jsem měl tři, vždy po roce a půl jsem musel kupovat nový :( Zřejmě oxidace v potenciometru, ,,zaměřovač" ve hře pak neustále jemně kmitá a poskakuje a s přibývajícím časem se to kmitání stupňuje, až je to vidět i třeba na výškovce. Ale to samé mi dělá i u přídavných pák CH Throttle Quadrant USB i u pák Saitek Pro Flight Throttle Quadrant. Naproti tomu u Joysticku Saitek EVO Force Feedback jsem ani po dvou letech nepozoroval nějaké opotřebení potenciometrů. U Condora a podobných civilních simulátorů tohle jemné kmitání člověk v podstatě asi ani nezaregistruje a nevadí mu, ale třeba v IL-2 Šturmoviku při střelbě na cíl vzdálený 300m a více to velice znepříjemňuje míření.
Někdo tu zmiňoval i to vlastnost, kdy Logitech při zapnutí PC na stole sám poskakuje, dokud se nespustí simulátor, řešil jsem to vypínatelným zdrojem pro joystick, ale po čase to neustálé zapínání a vypínání trafa začne také lézt na nervy. Nakonec jsem si pořídil joystick Mikrosoft FF2, kde tento problém odstranili elegantně - na kniplu je nějaký fotosenzor, který indikuje položenou ruku na páce. Takže pokud joystick nedržíte, jsou síli v řízení vyplé a páka je v klidu. Síly v FF se aktivují, až když uchopíte páku joysticku. Téhle fičůrky se dá i využít, např. jako primitivní trim výškovky, když potřebujete při dlouhých přeletech potlačit výškovku. To jen uchopíte páku lehce do dvou prstů, aby se nezakryl ten senzor a páku bez FF si pak lehce nastavíte do požadovaného odtlačení, aniž by se vracela do výchozí středové polohy :)
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
AB1*LEON
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23.02.2011 17:53
Bydlisko: Czech Republic


Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron