Páky pro ovládání brzd a trimu

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Páky pro ovládání brzd a trimu

Poslaťod swt » 26.07.2006 21:46

Hojky, zajímalo by mě, jestli někdo z rozvětvené simové komunity náhodou nebude mít nápad, kde sehnat nějakej polotovar, z kterého by se dal udělat ovladač brzdy+trim. Moje představa je něco podobný dvěma pákám z CH throttle Quadrantu, viz. obr. Jde mi čistě jen o tu mechanickou část, ani nemusí být uzpůsobená pro poťák, to bych si zbastlil, a elektroniku k tomu mám ...
Myslím tím, jestli se podobná páka nedělá pro nějakej jinej účel třeba, že bych ji přizpůsobil ...
Cílem je udělat ovladač pro dítě, který je moc malý na to aby mohlo používat normální plynovky ...

Předem dík za nápady :wink:

Obrázok
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Re: Páky pro ovládání brzd a trimu

Poslaťod LEON » 01.07.2014 07:39

No, možná bys měl nejjednodušší sehnat právě ty vychození Quadranty. Mají totiž poměrně malou životnost, po cca 2 letech začnou jejich potenciometry blbnout a po 3 letech je pak problém namapovat fci na konkrétní páčku, protože neustále kmitají všechny osy oxidovaných potenciometrů. Pokud rozumíš elektronice, tak bys asi neměl problém s tím ty potenciometry tam vyměnit za nové. Já sám už mám za ty roky třetí Throttle Quadrant a takhle jsem taky ty staré daroval jednomu kutilovi...
Obrázok ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
LEON
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04.04.2013 19:52

Re: Páky pro ovládání brzd a trimu

Poslaťod LEON » 03.10.2015 13:54

Ještě poznámka k té malé životnosti potenciometrů v Saitek Throttle Quadrant pákách - JoskaPilot teď nabízí možnost repase Quadrantů, kde nahradí opotřebované potenciometry za bezkontaktní magnetické HALLy:
http://virtualni-obchod.webnode.cz/products/repase-saitek-throttle-quadrant-hall-senzory/
Na první pohled trochu vysoká cena je vyvážená prakticky nesmrtelností bezkontaktních HALL senzorů, takže už nebude třeba kupovat každé dva tři roky nové Quadranty za 1800kč.
Obrázok ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
LEON
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 04.04.2013 19:52


Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
cron