Jaký forcefeedback?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Jaký forcefeedback?

Poslaťod xstanda » 15.08.2006 06:25

Používáte někdo joystick s forceFeedbackem. Poradíte jaký pořídit pro Condora?

Díky
Obrázok
Obrázok
xstanda
 
Príspevky: 75
Registrovaný: 20.06.2006 12:50
Bydlisko: Vysočina

Poslaťod Cadfael » 15.08.2006 09:37

Já používám Microsoft Sidewidner 2 FF, ale ten už se nevyrábí a špatně shání. Má force feedback a je skvělý - síla v joysticku roste s rychlostí, na zemi je volný jako ve skutečném větroni. Cítíš otřesy před pádem atp. - Jak jsou na tom jiné joy s FF nevím.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Jaký forcefeedback?

Poslaťod bodlinka » 15.08.2006 10:17

Kupoval jsem joystick před dvěma měsíci a tak jsem dost procházel uživatelská fóra. Svorně všichni varují před joysticky Logitech - jsou tam velké problémy s potenciometry. Celkem dobré reference byly na Joysticky Saitek, takže jsem nakonec koupil "Saitek Cyborg Evo Force".

Po dvou měsících používání jsem zjistil následující problémy:
- v neutrální poloze se časem zvětšují vůle
- problém se směrovkovým potenciometrem - musel jsem trochu zvětšit mrtvou zónu kolem neutrálu
- velice zřídka se mi během letu stane, že joystick přestane fungovat a je potřeba jej odpojit/připojit k USB (tam ale může být problém s mým PC)

Jinak myslím mezi FF joysticky není moc výběr a asi bych tenhle Saitek koupil znovu.
Teď ještě čekám až mi domů přijdou pedály (CH Pro Pedals USB) :D - kroucení joystickem je opruz a při delším letu mě z toho dost bolí ruka.
Obrázok
bodlinka
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 02.06.2006 11:10
Bydlisko: Chrudim a LKZM

Poslaťod swt » 15.08.2006 11:26

Bodlinka - hm, mám teď u druhýho kompu taky to EVO FF a co se týče tý směrovky, tak mám stejnej trabl, při kroucení jedním směrem se to nevrací do neutrálu. Přemejšlel jsem o reklamaci (mám ho asi tejden) ale zdá se že to je chyba designu, nejsme jediný co s tím maj problém ... :( nicméně kroucení nepoužívám (jsou u toho kompu i pedály) takže to asi přežiju.

Jinak co se mě týče moc přáznivce FF nejsem, mě to pocit reality nějak nezvyšuje, radši jsem k "hlavnímu kompu" pořídil přesnej joy bez vůlí. Nic proti FF a jeho příznivcům, samozřejmě ...
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 15.08.2006 11:31

Jaký přesný joy bez vůlí, swt? Já se děsím, až mi MS SW doslouží, neznám lepší joy. Je jediný, který na zemi nemá žádnou vůli se vracet do středu (klidně leží na straně jako klipl), až ve vzduchu a to odstupňovaně podle rychlostí. Mě z těch kniplů co se vrací do středové polohy stále a jdou poměrně ztuha dost polí ruka. Znáte CH produkt joysticky? Uvažoval jsem o něm jako možné náhradě, ale připadá mi že mají hrozný poměr cena/výkon - ale neznám je.
Naposledy upravil Cadfael dňa 15.08.2006 11:40, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod bodlinka » 15.08.2006 11:36

SWT - mám problém se směrovkou v tom, že v jedné poloze - kousíček od neutrálu - tam je místo kdy mi to najednou vychýlí směrovku na cca 30%. předpokládám, že se jedná o nějaký problém s potenciomentrem. Vzhledem k nákupu pedálů to nebudu řešit.

Tady je k tomu Saiteku diskuze - ten tvůj problém tam někdo zmiňuje:
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P575DF95696AC6AAEC1256FAB0031FD9E.html?&all=1
Obrázok
bodlinka
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 02.06.2006 11:10
Bydlisko: Chrudim a LKZM

Poslaťod swt » 15.08.2006 12:19

Cadfael - no, nechtěl jsem to psát rovnou, protože je mi jasný že můj hlavní hardware je trochu (dost) ulítlej, ale když se ptáš tak se pochlubím.

Obrázok

Cougar, modifikovanej. Celokovovej joystick + throttle, kopie pák z F16. Plněprogramovatelnej, softwarové ovládání hodnot os (např. na 2/3 osy 100% analogovejch hodnot a na zbytku klávesy, třeba zapnutí forsáže) a spousta vychytávek, skriptovací programování. Mechanika nahrazená UNXT mechanikou - vysoce přesný obrobky z tvrzenych materiálů, kuličkový ložiska, systém pružin.
Obrázok

Výsledek - absolutně nulový vůle, síla plynule narůstá v libovolným směru, při přechodu pravá/levá a potlačení/přitažení neexistují "flat spots" takový ty přechodový skoky kdy přecházejí pružiny jednoho směru na pružiny druhýho směru, kde nedocílíš plynulej pohyb (např. CH, Saitek X36 - EVO má centrální pružinu tak tam to není tak znát).
Oproti ostatním (i FF) joystickům je rozdíl i v absolutně hladkým chodu.

Snímače - potenciometry v joyi i throttlu jsou nahrazeny bezkontakními snímači Hallova efektu - přesnost je taková, že lze nastavit (když se neklepe ruka) jednu z 65535 Cougarem rozeznaných hodnot.

Pedály Simped F16 plus, zapojený přes Cougara (programování os, křivek atd.) mají taky Hall senzor, a konstrukci z kovu plus tvrzenej plast. Pedálový brzdy (= celkem 3 analogový osy).
Obrázok


Celkově
Pro:
- sestava, na který když dám páky a pedály do určitý polohy, tak to je vždycky ve stejný poloze, hodnoty nikam nevandrujou a dělá to to co chci
- cokoliv můžu naprogramovat jakkoliv, jak čudlíky tak osy, jak joy tak throttle tak pedály (via Cougar Foxy Software)
- mělo by mě to s trochou nadsázky přežít při zachování kvality chodu (jediný čeho setrochu bojím aby někdo dělal pořád ovladače
:? )

Proti:
- samozřejmě poměr cena/výkon ... pro běžný pohodový lítání nesmyslně drahý ... je to hardvare mezi "běžne prodávané" a "profi" dál už je jen profesionální hardware

- (téměř) nijak mě to nepomohlo zrychlit přelety v Condorovi :twisted:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod swt » 15.08.2006 12:24

Cadfael píše:Je jediný, který na zemi nemá žádnou vůli se vracet do středu (klidně leží na straně jako klipl), až ve vzduchu a to odstupňovaně podle rychlostí.


K tomuhle ... např. v driveru EVO Force se dá to vracení taky úplně vypnout (jedná se o simulaci pružin). Já to mám nastavený asi na 3% takže to v podstatě negeneruje žádnou sílu, jen se to samo pomaličku vrátí na prostředek když dám ruku pryč - nelíbilo se mi že se ten joystick "válel" když to bylo off, takhle se sám "ztopoří" :lol: . Ale jak jsem řekl, jde to vypnout úplně, a možná že to jde i u jiných (proč by taky nemělo, že?).
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 15.08.2006 12:50

Jsi opravdu šílený, SWT, ale musí to být krásné :)
To s tím Evo je dobrá zpráva do budoucna, ale doufám, že mi ten můj ještě dlouho vydrží
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Lukáš Jiřičný » 15.08.2006 12:52

Cadfael píše:Jaký přesný joy bez vůlí, swt? Já se děsím, až mi MS SW doslouží, neznám lepší joy.


Ahoj, já netvrdím lepší, ale kvalitní je dle mého názoru Saitek X52, jehož jsem již 1,5 roku šťastným majitelem. Po této době žádné vůle, velmi přesný chod, vynikající možnosti programování tlačítek. Pro účely létání Condora, jsem centrální pružinu podvázal a snížil tak její odpor, jednoduché a 100% funkční. :wink:
Obrázok užívateľa
Lukáš Jiřičný
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 10.05.2006 08:10
Bydlisko: Chrastava - Liberec, ČR

Poslaťod Cadfael » 15.08.2006 13:01

Lukáš Jiřičný píše:
Cadfael píše:Jaký přesný joy bez vůlí, swt? Já se děsím, až mi MS SW doslouží, neznám lepší joy.


Pro účely létání Condora, jsem centrální pružinu podvázal a snížil tak její odpor, jednoduché a 100% funkční. :wink:


Tento zásah už vyžaduje příliš vysokou inteligenci a manuální zručnost, nic pro mě :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod buco » 16.08.2006 10:56

Mam Genius F-33 Digital a som s nim maximalne spokojny.
http://www.agem.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXJ ... ct=3727305
Vynikajuci pomer cena/vykon a super vec je moznost namapovat trim na posuvne tlacitko hned vedla volica pohladu...
buco
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 31.05.2006 11:29

Poslaťod Matěj » 18.08.2006 11:03

Já mám Logitecha Wingmana force 3D s feedbackem... Měl jsem Sidewindera, ale po půl roce létání Šturmovika jsem letěl a páku jsme vytáhl ze základny... Prostě se utrhla... A je to od Microsoftu :evil: . S nynějším joystickem jsem maximálně spokojen, zatím drží a to létám prkaticky denně.
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod Jarouš » 18.08.2006 11:39

Matěj píše:Já mám Logitecha Wingmana force 3D s feedbackem... Měl jsem Sidewindera, ale po půl roce létání Šturmovika jsem letěl a páku jsme vytáhl ze základny... Prostě se utrhla... A je to od Microsoftu :evil: . S nynějším joystickem jsem maximálně spokojen, zatím drží a to létám prkaticky denně.


Jo jo, potvrzuji, používám taky a maximální spokojenost, za tu cenu až překvapivě uspokojivý, a to po všech stránkách (nepoužívám pedály) !!! Forcefeedback mi ale u Condora moc nesedí, lítám bez něho ...

JP
Jarouš
 
Príspevky: 341
Registrovaný: 22.05.2006 21:35
Bydlisko: Úvaly

Poslaťod Matěj » 19.08.2006 20:23

Jo, taky ho mám téměř vypnutý, vibruje, až když téměř překračuju maximálku...
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Ďalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron