Jaký forcefeedback?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod riso » 18.02.2007 19:34

predsa u mna :) saitek x52+pedaliky.... mnam mnam
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Semrad » 21.02.2007 19:58

Ma nekdo zkusenosti s e-obchodem Pixmania, maji tam docela slusne ceny.

I kdyz to sem nepatri, musim si nekde povzdechnout. Navstivil jsem po dlouhe dobe forum na FlightSim.cz. Hodne rychle jsem tam odtud vyjel. Flame snad v "kazdem" vlaknu. Jeste ze mame takovou pohoda partu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod Patrik Gach » 21.02.2007 23:20

Ja som si viac veci objednaval z toho obchodu a bez problemov ! Su tam niektore dost dobre ceny ! Naposledy som objenaval joystick saitek cyborg evo force. A vratil som im ho do 7 dni a cenu mi vratili na moj ucet. Zistil som ze cela seria force je vadna ! Zle vylisovane plasty.Celu tvoju objednavku vies sledovat na internete az do dorucenia k tebe.Sluzby maju dobre. Moje skusenosti ! Problem je ked to chces reklamovat,vratit atd.Musis to poslat do Francuzka a potom idu naklady na teba (postovne) .To ti nepreplatia.Niektore veci vies reklamovat aj u nas napr.SONY atd.Ale ked tovar funguje ako ma tak je to super.S reklamaciou je vsade problem ale vies sa s nimi dohodnut.
Obrázok užívateľa
Patrik Gach
 
Príspevky: 172
Registrovaný: 16.05.2006 00:52
Bydlisko: SK , Levice

Poslaťod Semrad » 26.06.2007 19:29

Tak jsem prave otestoval zanovni Logitech Wingman Force3D Pro. Z počatku jsem byl nadšen, hybalo se to naprosto presne. Hupsnul jsem tedy do Jantara v toceni naprosto perfektni, pustil jsem joy a ero pokracovalo v nezmenene trajektorii jako prikovane. Nasadil jsem na preskok. Po par kilometrech jsem pojal podezreni. Nejak spatne reaguje vyskovka. Rozhybal jsem ji na doraz, po cele trajektorii bezela dobre. Dam joy do nuly a je to tu zase. Joy ma v ose Y mrtvou zonu. Cekal jsem, ze nebude stoprocentni a kupoval jsem ho na odzkouseni. Bohuzel musim uznat problemovost Logitechu. Bohuzel ten jediny mi vyhovoval. Saitek Cyborg jsem mel moznost vyzkouset na srazu a moc se mi nezamlouval, mozna delsi testovani by mi zmenilo nazor. Do ceho bych sel je X52, jenze ten nema FF. Tak nevim. Kazdopadne i pres tuhle masarku(mouchu) je tenhle joy o 95% lepsi nez muj stavajici. Na preklenuti nejakeho casu bude stacit. :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod M.Svozil » 26.06.2007 19:33

Jo, já musel po p10 poslat Logitecha do kytek ale všude jinde funguje skvěle...Mám Cyborga...celkem to jde..jinak na celej feedback bych se vykašlal, v condorovi je stejně nepodstatnej..
Obrázok Obrázok
M.Svozil
 
Príspevky: 1666
Registrovaný: 18.09.2006 12:49

Poslaťod Semrad » 26.06.2007 19:39

No ja jsem zkousel letat bez feedbacku, ale byl jsem strasne nervozni. Proste jsem ero v ruce necitil. V MSFS je feedback naprosto nepodstatny, ale v Condorovi, alespon pro mne nezbytny. Proste ho potrebuji citit v ruce, ale je to samozrejme o zvyk. Uvidime co ukaze budoucnost, treba vyrobi neco noveho.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Semrad
 
Príspevky: 2505
Registrovaný: 01.09.2006 10:02
Bydlisko: Chrudim

Poslaťod swt » 27.06.2007 08:14

Čím to je, že všechny hi-end joysticky NEmají feedback? (Rozuměj takový co se prodávají normálně, CH, Cougar atd., ne poloprofi a profi záležitosti). To asi má nějakej důvod ...

Přiznám se, že mě FF v současné podobě nevyhovuje (je nerealistický), ale lepší se to ... Celej život lítám bez FF :P - teda samo kromě reálu, ale zas tam je celkem dobrá implementace FF :twisted: a i grafika celkem ujde ... jo, a Hornete taky je to 3D, a bez brejlí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Poslaťod Cadfael » 27.06.2007 08:35

Jak říkám, strašná škoda že MS předstali dělat ten Sidewinder. Ten má FF a dá se nastavit i síla centrování, takže já ho mám nastavený tak, že na zemi je jako hadr, nevrací se nikam, a při rostoucí rychlosti tuhne, až při flutteru a pádech i vibruje :) Dokonalá kalibrace, prostě sen.. Přesně podle pravidla, že dobré věci se musí zákonitě přestat vyrábět. :cry:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 27.06.2007 08:53

swt píše: jo, a Hornete taky je to 3D, a bez brejlí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ja si teda vetsinou brejle beru 8)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Hornet » 27.06.2007 09:43

Ked sme u tych brejlí: intenzívne testujem emagin Z800, a po hraní sa s nastaveniami trackera je to velmi slušné, porovnatelné s 1 proj. 3D a s Trackirom, akurát, že to môžeš používať kde chceš, a aj s laptopom, váží to 230g.
Čo ma najviac šokovalo je slušná kvali obrazu a dokonalé 3D, i ked je to len 800x600. No a filmy aj z DVD sa so softom na 3D dajú pozerať v pseudo 3D a vyzerá to dosť užasne (neprezradím čo som pozeral z HD ale bolo to moooc dobré :-) aj ked to bolo stiahnuté z netu.
Inak môj saitek mi chodí nejako citlivo na výškovke, menilo sa niečo v P 11 v tomto smere?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Hornet
 
Príspevky: 718
Registrovaný: 08.05.2006 21:37
Bydlisko: Martin

Poslaťod JBr » 27.06.2007 10:22

Hornet píše:Inak môj saitek mi chodí nejako citlivo na výškovke, menilo sa niečo v P 11 v tomto smere?


Mozna by to mohlo nalezet k tomuhle:

- Rewritten key mapping UI and input module to be Vista compatible.

Ale nevim, nevim. Kazdopadne v tomhle jsou autori celkem nevinne, protoze to byla nutnost kvuli kompatibilite s Vistama. MS vypustil z DX10 funkce, ktere se pouzivaly na nastavovani ovladani a o tom, ze se tak stalo, skoro nevedeli ani samotni vyvojari DirectX kteri to delali :shock: Vysledek byl ten, ze to kluci museli naprogramovat sami.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod Richi » 27.06.2007 13:39

Co se týče další možnosti JOYE s FF:
http://www.thrustmaster.com/product.asp ... atformID=5
Tento klacek jsem si kupoval hlavně kvůli Condorovi a musím říct, že zatím (1/2 roku) mne nezklamal 8) . Síly se dají také plynule nastavovat a hlavně pro ty co nemají pedály je zde možnost jejich ovládání na kolébkovém ovladači (na plyn. páce) nebo pomocí rotováním samotného klacku, což nepovažuji za příliš šťastné řešení. Stabilita je velice dobrá - ani se nehne i při divokém stoupáku nebo při náročnější akrobatické figuře :lol: :wink: ! Pro ty co jim nevyhovuje blízkost plyn. páky (u Condora vyvážení) se dá oddělit - oddálit od klacku.
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Richi
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18.02.2007 20:06
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod valajda » 27.06.2007 15:18

Richi píše:Co se týče další možnosti JOYE s FF:
http://www.thrustmaster.com/product.asp ... atformID=5
Tento klacek jsem si kupoval hlavně kvůli Condorovi a musím říct, že zatím (1/2 roku) mne nezklamal 8) . Síly se dají také plynule nastavovat a hlavně pro ty co nemají pedály je zde možnost jejich ovládání na kolébkovém ovladači (na plyn. páce) nebo pomocí rotováním samotného klacku, což nepovažuji za příliš šťastné řešení....


Směrovka na otočné rukojeti je to jediné, co mne zrazuje od koupi nového, možná i lepšího, joysticku od jiné firmy než Genius. Ovládání otočným kolečkem na palec levé ruky je pro mně naprosto vyhovující. F-31 pokulhává jen v tom, že místo FF má jen jakési vibrace a plyn je na posuvníku (takové "kolíbce" vlastně jako dvě tlačítka - přenos tedy krokově asi po 5%). Je trochu nedostupný na pravé straně vršku a, oproti kolečku, samozřejmě pomalejším. Ale člověk si zvykne.
Jedinou lepší alternativou od Geniusu je F-33D, která ale vychází z 31 a je asi doplněna jen o FF.
http://www.it-zone.cz/?Mode=Sti&StiId=3609

Na pedály peníze nemám, ale zaujalo mě to ovládání směrovky na plynu u toho Thrustmastera. Tou kolíbkou ovládáš chod plynule? Má to středovou, třeba pružinama aretovanou, polohu?

Nebo poraďte někdo, který Joy má ovládání směrovky mimo knipl (ne otočně na kniplu)??? :wink:

Díky Valda
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 27.06.2007 15:20

...a ještě mě napadlo, jde třeba otáčením rukojeti, aby nezůstala tato osa volná, ovládat otáčení pohledu??? :P
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Richi » 27.06.2007 16:37

To: Valajda - Ovládání směrovky na plynové páce jde plynule se samovolným vracením do středové polohy.
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Richi
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18.02.2007 20:06
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron