Jaký forcefeedback?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Poslaťod Richi » 27.06.2007 17:35

Co se týče té otáčivé rukojeti a využití této osy, tak se musím přiznat, že mne to ani nenapadlo. Používání tohoto způsobu ovládání mi je proti srsti a tak jsem otáčení rukojeti zaaretoval. Je zde však přepínač pedálů (throttle vs. joy) a tak mám pocit, že se vždy to druhé ovládání (osa) vyřadí z provozu. :?:
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Richi
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18.02.2007 20:06
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Matěj » 11.09.2007 12:05

Plachtařská sezona pomalu končí, termín prvního závodu Sky Race se nebezpečně blíží a já zjistil, že můj starý dobrý Wingman pomalu, ale jistě odchází po hezkých dvou letech do věčných lovišť a měl bych začít trénovat na novém přístroji...
Podle toho, co píšete je tedy Cyberg Evo jasná volba?

2Richi: Se zaaretováním počítal výrobce a je tam na to něco, nebo jsi to vymyslel sám? Mě by se to totiž také hodilo...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Matěj
 
Príspevky: 254
Registrovaný: 27.05.2006 21:32
Bydlisko: Praha/ Uherské Hradiště, o víkendech Plzeň- Letkov

Poslaťod valajda » 11.09.2007 12:14

Matěj píše:2Richi: Se zaaretováním počítal výrobce a je tam na to něco, nebo jsi to vymyslel sám? Mě by se to totiž také hodilo...


A nevíte někdo, jestli je podobná vychytávka i u levnějšího Thrustmastera Afterburner II, který je bez FF???
Obrázok
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod valajda » 11.09.2007 12:18

....asi je....
ze stránek výrobce
"This control on flight-sticks such as the HOTAS can be carried out with 1 or 2 types of control at a time (dual rudder): with a rudder pedal set system for foot control and/or by twisting the handle and/or using the toggle switch located on the throttle."
Obrázok užívateľa
valajda
 
Príspevky: 790
Registrovaný: 04.01.2007 19:24
Bydlisko: Praha

Poslaťod Richi » 11.09.2007 14:58

jj, je to vychytávka výrobce! Takovej kutil zas nejsem. :lol:
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Richi
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18.02.2007 20:06
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod E.Mikulas » 13.10.2007 14:52

najlepsi je jednoznacne MS WM FF 2 a da sa zohnat staci kuknut na ebay.de je ich tam dost ja som bral odtial mi pred tiznom prisiel domov a je to super mal som predtim Logitech WingMan Force 3D a to je krám po roku mi odisiel potenciometer na smerovke a sili su uplne na hovno sice silme ale citis ako pretlacis cievku v motorceku a zeby drzal stred sa neda povedat
Obrázok
E.Mikulas
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13.10.2007 12:59

Re:

Poslaťod AB1*LEON » 06.03.2011 11:00

E.Mikulas píše:najlepsi je jednoznacne MS WM FF 2 a da sa zohnat staci kuknut na ebay.de je ich tam dost ja som bral odtial mi pred tiznom prisiel domov a je to super mal som predtim Logitech WingMan Force 3D a to je krám po roku mi odisiel potenciometer na smerovke a sili su uplne na hovno sice silme ale citis ako pretlacis cievku v motorceku a zeby drzal stred sa neda povedat


Ještě i dnes se dají občas sehnat tyto joysticky na našem aukčním portálu http://www.aukro.cz . Já sám jsem z Aukra pořídil dva MSFF2 a dva MS Precission 2. Musí tam člověk ale často chodit a sledovat to.

Richi píše:Co se týče té otáčivé rukojeti a využití této osy, tak se musím přiznat, že mne to ani nenapadlo. Používání tohoto způsobu ovládání mi je proti srsti... :?:


Daleko větší zvěrstvo je to, co mnozí používají na simulátoru Rise of Flight na pedálech. Letadla 1. sv. války totiž nemají brzdy, takže na tuto nevyužitou funkci na pedálech mnoho lidí přiřazuje ZOOM pohledu :D

Hornet píše:Aj mna to nahlodalo, fakt nemá feedback význa? Mna by sa to aj lúbilo, keby to k niečomu bolo.
Aké sú vaše názory_?


Pokud FF nepoužíváš, tak se docela dobře obejdeš nadále i bez něj. Pokud si na FF ale zvykneš a pak zkusíš lítat na jiném joysticku bez FF, tak budeš mít pocit, jako bys měl místo rukou protézy, nebo ovládal joystick hráběma, ten cit tam pak ZPĚTNĚ opravdu chybí. Takže z tohoto pohledu FF určitě nějaký přínos je.
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
AB1*LEON
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23.02.2011 17:53
Bydlisko: Czech Republic

Predchádzajúci

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron