Volant ako smerovka?

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Volant ako smerovka?

Poslaťod Molly » 11.03.2009 18:39

Zdravim vsetkych. Ako novacik by som Vas chcel poziadat o radu. Planujem kupit na ovladanie smerovky Force Feedback volant ktory "malou upravou" zmenim na pedaly. Prosim je take riesenie realne bude ho condor akceptovat ked budem mat este k tomu joystick(cize 2 zariadenia). Jedna sa mi aj o to ci bude spatna vazba taka aka ma byt nakolko pri reali je smerovku dost citit...

Este otazka k programu Condor. Zatial mam na skusku crack(prosim neukamenujte ma je to iba na skusku) ale chcem zakupit original. Kde sa oplati zakupit myslim financne-na orig stranke je za 39€ tu za 65,01 € . Preco ten rozdiel v cene?? Dakujem za vsetky pripomienky.
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Cadfael » 11.03.2009 18:59

Ahoj a vítej na fóru. Pedály volantu se dají přidat na osu směrovky condora, jde jen o to, zda se umí chovat oba pedály jako jedna osa - nejde přiřadit každý pedál zvlášť -alespoň myslím že ne. Zpětná vazba v condorovi jde, takže by měla také fungovat. Ale já osobně s volantovými pedály zkušenost nemám, používám CHproduct. Pokud máš možnost platit na internetu platební kartou, pak asi nejrychlejší a nejlepší je koupit ho přímo na webu condora - dostaneš ho okamžitě ke stažení. Až budeš mít originál, nezapomeň promazat registry před instalací, jinak by ti nešel legální concor zaregistrovat.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Molly » 11.03.2009 19:05

Cadfael píše:Ahoj a vítej na fóru. Pedály volantu se dají přidat na osu směrovky condora, jde jen o to, zda se umí chovat oba pedály jako jedna osa - nejde přiřadit každý pedál zvlášť -alespoň myslím že ne. Zpětná vazba v condorovi jde, takže by měla také fungovat. Ale já osobně s volantovými pedály zkušenost nemám, používám CHproduct. Pokud máš možnost platit na internetu platební kartou, pak asi nejrychlejší a nejlepší je koupit ho přímo na webu condora - dostaneš ho okamžitě ke stažení. Až budeš mít originál, nezapomeň promazat registry před instalací, jinak by ti nešel legální concor zaregistrovat.


Vdaka za radu.
K tym pedalom: mne ide vyslovene o volant ktory by som prerobil na pedale. Ten ma jednu osu cize podla mna by to mohlo byt oki a ak to bude Force Feedback mohlo by sa to trochu blizit k realu ked sa vzduch oprie do smerovky. Ak by som totiz pouzil original zavodacke pedale tie je mozne stlacat obe co v reali nieje mozne...
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Cadfael » 11.03.2009 19:09

No s tím force feedback bych si nedělal velké iluze - já mám MS Siderwinder 2 FF joy se zpětnou vazbou a je to tak 20:1 proti reálu - když si vzpomenu, jak jsem držel v aerovleku knipl u Blaníka málem oběma rukama. :) Joy ohnu i se zpětnou vazbou prstem. Ale aspoň trošku to pocitově funguje.¨

Edit: nejsem si jistý, zda u pedálů je v Condorovi podpora FF.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Molly » 11.03.2009 22:01

Cadfael píše:No s tím force feedback bych si nedělal velké iluze - já mám MS Siderwinder 2 FF joy se zpětnou vazbou a je to tak 20:1 proti reálu - když si vzpomenu, jak jsem držel v aerovleku knipl u Blaníka málem oběma rukama. :) Joy ohnu i se zpětnou vazbou prstem. Ale aspoň trošku to pocitově funguje.¨

Edit: nejsem si jistý, zda u pedálů je v Condorovi podpora FF.


Aaaaa skoda. No uvidim na blaniku som sa ucil aj ja a snad kazdy kto sa ucil plachtenie. No uvidim objednam a dam vediet ako to vsetko vlastne funguje. Zatial dakujem...
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod GothaR » 12.03.2009 00:18

S funkčnosťou ako takou nebude problém, ten vidím skôr v tom, že FF vo volante je určený pre menšiu silu, ako dokážeš vyvinúť nohami, takže neviem ako to bude so životnosťou motora a upevnenia osi.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Molly » 12.03.2009 11:42

GothaR píše:S funkčnosťou ako takou nebude problém, ten vidím skôr v tom, že FF vo volante je určený pre menšiu silu, ako dokážeš vyvinúť nohami, takže neviem ako to bude so životnosťou motora a upevnenia osi.


No to je dobry postreh. Cize asi budem musiet "mat cit v nohach". No dnes si to idem zajednat tak hadam na buduci tyzden dam vediet ako to fici...
Zatial dakujem za rady
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Molly » 18.03.2009 23:13

Molly píše:
GothaR píše:S funkčnosťou ako takou nebude problém, ten vidím skôr v tom, že FF vo volante je určený pre menšiu silu, ako dokážeš vyvinúť nohami, takže neviem ako to bude so životnosťou motora a upevnenia osi.


No to je dobry postreh. Cize asi budem musiet "mat cit v nohach". No dnes si to idem zajednat tak hadam na buduci tyzden dam vediet ako to fici...
Zatial dakujem za rady


Zdravim.
Takze uz to mam doma vyskusane. Volant ako smerovka je uplne super neda sa to v ziadnom pripade zrovnavat s nahradou ako klavesnica alebo otacanie joystickom. Splnilo to moje ocakavania. Skusal som aj pedale ale... nieje to ono. No uz ostava iba lietat a skusit daky ten online let nakolko uz dosiel aj orig. CONDOR. Zatial ....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod GothaR » 19.03.2009 11:40

Mohol by si nahodiť nejaké fotky ;)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Molly » 19.03.2009 15:13

GothaR píše:Mohol by si nahodiť nejaké fotky ;)

No foto mozem dat ale zatial je to len rychlovka lebo som uz nevydrzal a musel som to vyskusat. Ked to upravim dam viac foto ak bude zaujem.
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza


Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron