Force feedback

Aká grafická karta?Aký joystick? Pedále?

Force feedback

Poslaťod Choze » 26.10.2009 17:47

Uvažuji o novém joysticku, a pořádně nevím k čemu je funkce force feedback. Má to nějaké výhody? A popřípadě jestli mi můžete doporučit nějaké joysticky
Choze
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 18.09.2009 15:59

Poslaťod ram » 26.10.2009 18:19

Force feedback má simulovat síly působící na knipl ve skutečném letadle. Jak je to dostatečně věrné musí posoudit jiní, já nemám, nepoužívám, neuvažuju o něm a ani mi nechybí. Jako joy mohu doporučit jediný - Saitek X-52 a pokud možno i pedály.Není to levná hračka, ale mám jej už tak asi 4 roky a nelituju. levnějších joyů by za tu dobu bylo tak 8 :wink: .
Obrázok
Obrázok
ram
 
Príspevky: 869
Registrovaný: 11.01.2007 20:23
Bydlisko: Orlová, Czech Republic

Poslaťod riso » 26.10.2009 21:35

ak xes ff tak jedine microsoft force feedback 2 (resp. MS FFB 2)

napr na ebay kedze uz sa nevyraba...
http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=microso ... &_osacat=0

stoji za vsetky tie prachy...tu na letke si mozes tiez pocitat... (ja mam 2, 1 do zasoby a do konca zivota :)
http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.p ... s+vstupuje
Naposledy upravil riso dňa 26.10.2009 22:21, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Wexelo » 26.10.2009 22:19

Souhlasím, mám taky jeden už spoustu let a je pořád jak nový a force feedback funguje vyborně. Hlavně v condoru si myslím že je to udělané dobře. Vyvážení, rychlost letu a s tím zvyšující se síla v řízení. Koupil jsem ho tenkrát za tuším 1600 kč nový.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wexelo
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 25.03.2009 15:53
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Poslaťod mano202 » 27.10.2009 01:41

riso píše:ak xes ff tak jedine microsoft force feedback 2 (resp. MS FFB 2)

napr na ebay kedze uz sa nevyraba...
http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=microso ... &_osacat=0

stoji za vsetky tie prachy...tu na letke si mozes tiez pocitat... (ja mam 2, 1 do zasoby a do konca zivota :)
http://www.letka13.sk/forum/viewtopic.p ... s+vstupuje


a nemas problemy s potenciometrami ?? ja uz ich mam asi moc vylogane :(
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Poslaťod riso » 27.10.2009 07:21

dovolim si citovat MSFFB2 guru z fora letky 13 Jopa:
"Bez potakov. Bezkontaktne senzory. Kamos ho mal rozobrany a vravel, ze creva maju velmi solidnu konstrukciu + tie FFB motorceky su vraj nejako mudro sprevodovane. Takze pokial s tym netrieskas o zem a netahas za ten joy ako za hajzlovy zvon, tak ti mozu casom odist iba tlacitka (najma spust)."

ja citim velmi malicku volu v strede a le to tam moze byt prirodzene od vyroby,v podstate je to zanedbatelne
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod mano202 » 27.10.2009 20:21

riso píše:dovolim si citovat MSFFB2 guru z fora letky 13 Jopa:
"Bez potakov. Bezkontaktne senzory. Kamos ho mal rozobrany a vravel, ze creva maju velmi solidnu konstrukciu + tie FFB motorceky su vraj nejako mudro sprevodovane. Takze pokial s tym netrieskas o zem a netahas za ten joy ako za hajzlovy zvon, tak ti mozu casom odist iba tlacitka (najma spust)."

ja citim velmi malicku volu v strede a le to tam moze byt prirodzene od vyroby,v podstate je to zanedbatelne


tu volu citim aj ja nejake 2milimetre sa to hybe ... a tlacidla niektore som uz zmenil ... ale joy by som nemenil ani za nic ..
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Poslaťod Jura » 08.07.2010 10:19

SideWinder Force Feedback 2 mám už řadu let, stále naprostá spokojenost. Bohužel po pořízení nového compu 64bitové W7 nenainstalují ovladače - nekompatibilita. Systém pozná joy pouze jako pákový ovladač. Jinak vše funguje jak má, jen FF ne. Takže musím létat bez něj. Microsoft také přestal s podporou tohoto zařízení, nejsou tedy ani aktualizace ovladačů.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Cadfael » 08.07.2010 10:24

To je divné - já ho mám taky, W7 64bit, a FF mi (myslím) funguje. W7 si ho našly bez jakýchkoli problémů, nepoužíval jsem žádný vlastní ovladač... Možná ten FF není jen vidět v ovládacích panelech
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Jura » 08.07.2010 11:34

Ahoj Miloši, mě sice systém poznal že jde o SideWinder, ale to je vše. Ve failsech mám v instalaci joye "SideWinder Central". Pokud však kliknu na položku "Control Panel: Game Controllers", mělo by se otevřít nastavení joystiku. Hodí mi to hlášku asi v tomto smyslu: "Došlo k vnitřní chybě, která může být vzhledem k nízké systémové prostředky. Prosím, zavřete tento program, stejně jako ostatní spuštěné programy, a zkuste to znovu. Pokud poblem přetrvává, může být počítač chybí potřebné součásti tohoto programu." -( překlad googlu :) ) Prostě tenhle obslužný prográmek nemohu z CD nainstalovat bez chyby. Jinak když zapnu napájení joystiku, to motorové centrování kniplu jede naplno, nemám čím ho stáhnout.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Cadfael » 08.07.2010 11:37

ten jejich původní obslužný program mi nešel nainstalovat už ani na Vistách, já nic neinstaloval a nechal ho jenom na vlastní instalaci W7. Je ale pravda, že ten jejich ovladač nemá žádno možnost nastavení FF - asi mi taky běží naplno, ale konec konců, mě to takhle připadá stejně optimální tak to nijak neřeším.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod erycP » 08.07.2010 11:43

Skusil by som iny USB port pre joy...
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Jura » 08.07.2010 12:03

Tak to jsme na tom stejně. Jen když to centrování jede naplno, připadá mi, že odezvy, které jsou poměrně jemné, se v tom ztrácí. To je škoda. V XP to chodilo perfektně.
Když už o tomhle mluvíme, rád bych vyřešil ještě jednu věc. Rozhlížení se v Condoru. Mám to na HAT klobouku joystiku, je to ale skokově a když točíš nervózní termiku a musíš stále ustřeďovat, je dost stresující se tímto způsobem ještě dívat po ostatních. Vyzkoušel jsem i diody na čepici, ale to mi naprosto nevyhovuje - musím sedět jako přibitý aby pohled stále necestoval. Pokud rozhlížení přepnu na myš, jde to perfektně plynule. Jen se obtížně vrací do vycentrovaného směru. To musím dělat jedním tlačítkem spouště na joyi. A taky používám tlačítka myši na zvětšení a zmenšení náhledu PDA. Při té manipulaci si opět rozhodím pohled. Ideální by bylo mít ještě jedenu plynule ovladatelnou a třeba pružinově centrovanou páčku - třeba jako u modelářského rádia, která by se ovládala druhou rukou. Nevíš náhodou zda něco takového neexistuje?
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Jura » 08.07.2010 12:12

Eriku, problém není v USB portu versus Joy, ale v obslužném programu pro nastavení Joye. 64 W7 ho odmítají regulérně nainstalovat.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod erycP » 08.07.2010 12:15

Jura píše:Eriku, problém není v USB portu versus Joy, ale v obslužném programu pro nastavení Joye. 64 W7 ho odmítají regulérně nainstalovat.

Ano, to same mal v notasku kamos - v jednom USB to nevedel nainstalovat ani bohovi, pichol do vedlajsej diery a bez problemov ;) Ten isty instalacny subor, ten isty joy, W7 ;)
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Hardware

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia
cron