Path 15 a nožní řízení

Diskusia o SW problémoch

Path 15 a nožní řízení

Poslaťod KimiR alias Lukas » 30.03.2012 15:54

Ahoj.Stáhl jsme si path 15,jenomže mi to nechodí ok.Do hry a na servery se dostanu.Ale sotva vzlétnu tak směrovka mi šlape z jedné strany na druhou sama.Prostě nožní řízení mi přešlapuje z maximálních výchylek zleva doprava a furt takhlen dokola.Ve verzi 14 mi to nedělalo tohle a ted od verze 15 mi to blbne.Jenomže SBC 2012 vyžaduje path 15.Ani nemůžu kloudně letět bo jak to přešlapuje tak padám do vývrtek a následný crash.Nožní řízení se uklidní až na vysokých rychlostech přes 220 km/h.A v termice nemůžeš létat 220 ani v aerovleku.Prej tento problém stejnej má i nějaký Anděl nebo jak se jmenuje,aspon Brácha řikal VPD - David Mach.Tak že moje otázka je,jak stěma nohama ve verzi 15.Dík za odpověd Lukáš
Obrázok

Obrázok
KimiR alias Lukas
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 03.06.2006 09:47
Bydlisko: Velké Poříčí u Náchoda

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod erycP » 31.03.2012 00:24

KimiR alias Lukas píše:Ahoj.Stáhl jsme si path 15,jenomže mi to nechodí ok.Do hry a na servery se dostanu.Ale sotva vzlétnu tak směrovka mi šlape z jedné strany na druhou sama.Prostě nožní řízení mi přešlapuje z maximálních výchylek zleva doprava a furt takhlen dokola.Ve verzi 14 mi to nedělalo tohle a ted od verze 15 mi to blbne.Jenomže SBC 2012 vyžaduje path 15.Ani nemůžu kloudně letět bo jak to přešlapuje tak padám do vývrtek a následný crash.Nožní řízení se uklidní až na vysokých rychlostech přes 220 km/h.A v termice nemůžeš létat 220 ani v aerovleku.Prej tento problém stejnej má i nějaký Anděl nebo jak se jmenuje,aspon Brácha řikal VPD - David Mach.Tak že moje otázka je,jak stěma nohama ve verzi 15.Dík za odpověd Lukáš

Ahoj,
ak ti robi condor plne vychylky nohy a mas len twist joystick, moze to byt v tom rudderi - otestuj najpv rukovat, ci ti to nehadze zle hodnoty (nekope samo nohu) s nejaky joystick testerom: http://dl.virtualsoaring.eu/index.php?dir=Joystick

cus,
Erik
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod KimiR alias Lukas » 31.03.2012 00:40

erycP píše:
KimiR alias Lukas píše:Ahoj.Stáhl jsme si path 15,jenomže mi to nechodí ok.Do hry a na servery se dostanu.Ale sotva vzlétnu tak směrovka mi šlape z jedné strany na druhou sama.Prostě nožní řízení mi přešlapuje z maximálních výchylek zleva doprava a furt takhlen dokola.Ve verzi 14 mi to nedělalo tohle a ted od verze 15 mi to blbne.Jenomže SBC 2012 vyžaduje path 15.Ani nemůžu kloudně letět bo jak to přešlapuje tak padám do vývrtek a následný crash.Nožní řízení se uklidní až na vysokých rychlostech přes 220 km/h.A v termice nemůžeš létat 220 ani v aerovleku.Prej tento problém stejnej má i nějaký Anděl nebo jak se jmenuje,aspon Brácha řikal VPD - David Mach.Tak že moje otázka je,jak stěma nohama ve verzi 15.Dík za odpověd Lukáš

Ahoj,
ak ti robi condor plne vychylky nohy a mas len twist joystick, moze to byt v tom rudderi - otestuj najpv rukovat, ci ti to nehadze zle hodnoty (nekope samo nohu) s nejaky joystick testerom: http://dl.virtualsoaring.eu/index.php?dir=Joystick

cus,
Erik



Používám http://www.logitech.com/cs-cz/gaming/jo ... evices/291 a nožní pedály http://www.highinthesky.cz/obchod/sorti ... -usb-p362/
Nohy jsem musel vypnout sotva začalo SBC bo mi to dělalo pomalé reakce.Tak jsem to přepnul na auto směrovku a ted po naistalování patch 15 to takhlen blbne.Ten tester jsem zkoušel a hodnoty se nemění
Obrázok

Obrázok
KimiR alias Lukas
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 03.06.2006 09:47
Bydlisko: Velké Poříčí u Náchoda

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod erycP » 31.03.2012 00:51

KimiR alias Lukas píše:Používám http://www.logitech.com/cs-cz/gaming/jo ... evices/291 a nožní pedály http://www.highinthesky.cz/obchod/sorti ... -usb-p362/
Nohy jsem musel vypnout sotva začalo SBC bo mi to dělalo pomalé reakce.Tak jsem to přepnul na auto směrovku a ted po naistalování patch 15 to takhlen blbne.Ten tester jsem zkoušel a hodnoty se nemění

Ak mas pedaly, autorudder by som nedaval - to skor na twist joystick. Tak netusim kde je zrada, ja mam len twist joy, autorudder zapnuty a nohy sedia - blbo mi to po P15 viac ako pri P14, ale zistil som ze to bolo joystickom, kde mi hadzalo plnu pravu nohy a potom s tym napr. autopilot bojoval.
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod andel » 31.03.2012 02:56

Ahoj klucí no ja mam X52 saitek a vse mam v poradku a blbne to stejne-kdyz vypnu auto smerovku tak jeto v klidu dokud nato nesahnu rucne pak to blbne,a kdyz zapnu autopilota tak to po chvilce blbne taky. neda se stim litat teda to bude tvrdy orisek jak to vyresit.Jeste mne napada jestli to nebude tim ze jsem si namapoval x52 a taky jsem mnenil klavesove skratky jenom ze uz nevim jak to tam bylo v originale nastaveni--jestly by sem mohl nekdo hodit fotecku budu vdecny.
:D
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod Cadfael » 31.03.2012 08:07

netuším kde může být problém, ale asi bych zkusil pro jistotu přeinstalovat DirectX, vytvořit cvičného nového pilota, přiřadit mu joystick a vyzkoušel, zda to dělá pořád. Pokud ano, pak jde opravdu o chybu P15..
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod KimiR alias Lukas » 31.03.2012 20:11

Mě to dělá toto http://www.youtube.com/watch?v=nZ30uuz9mtY .Je zaplá auto směrovka a na joystick jsem ani nešáhl.Nebo šáhl když už jsem to rovnal.Snad to bude vidět.nahráno mobilem.Tak co stím tedy.Předem díky
Obrázok

Obrázok
KimiR alias Lukas
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 03.06.2006 09:47
Bydlisko: Velké Poříčí u Náchoda

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod andel » 03.04.2012 16:20

Milosi vse jsem vyskousel a nedari se co stim to se neda litat. Ma nekdo jeste napad jak to vyresit?
Obrázok
Obrázok užívateľa
andel
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 08.10.2008 13:56
Bydlisko: CZ Děčín

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod erycP » 03.04.2012 23:51

andel píše:Milosi vse jsem vyskousel a nedari se co stim to se neda litat. Ma nekdo jeste napad jak to vyresit?

Honzo skus deaktivovat smerovku z joysticka v nastaveni a nechat to iba na klavesnici (Z/X/C)... Ci ti budu nohy kopat same, aj ked to nebude namapovane na joystick.
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod Cadfael » 04.04.2012 18:42

napiš pak, zda pomohlo to odřazení osy z joystiku, případně pedálů. Pokud to pomůže, je v háji joystick. Pokud ne, tak může být problém v condorovi nebo v software joysticku, pokud nějaký používáš.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod spira » 04.04.2012 19:18

Po instal.P15 řeším něco podobného.Při startu po připojení vlečné po pár metrech dojde samo k max. vybočení směr.doprava ,kontra jen na střed a opět plná pravá.Pokud se podaří odstartovat a nemám kontakt se zemí vše O.K.Pokud odpojím v nastavení autosměr.-bez problémů.,na zemi i za letu.Za letu za vlečnou a po odpojení-bez problémů(dělá to jen při kontaktu se zemí a připojení k vlečné.)Joy mám saitek cyborg evo,zkoušel jsem jiný(náhradní)stejné potíže .
[Obrázok
Obrázok užívateľa
spira
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 10.04.2011 09:57
Bydlisko: Mikulov n. Moravě

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod Cadfael » 04.04.2012 19:22

používáte někdo nějaký software pro ovládání toho joysticku, nebo jen defaultně z windows? Chápu-li to dobře, tak problém je pouze, je-li zapnutý autorudder, jinak to nedělá? Zkusil už někdo odpojit osu rudderu z joysticku a zkusit to ovládat jak píše Erik nejprve s autorudderem a pak bez něj pouze klávesnicí?
Můžu to dát jako chybu, ale pokud nezjistíme nějakou příčinu, tak s tím Uros nic dělat nebude. Autorudder asi nepoužívá moc lidí, protože tuhle chybu nikdo jinak nehlásí
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod spira » 04.04.2012 21:34

Já mám stažený orig. drivers a software ze Smart Technology Saitek.Vyřešil jsem to vypnutím auto směr.v nastavení a je klid.
[Obrázok
Obrázok užívateľa
spira
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 10.04.2011 09:57
Bydlisko: Mikulov n. Moravě

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod spira » 05.04.2012 08:37

Ještě jeden poznatek.Ten samý start jsem zkoušel bez připojení Joye,řízení jen klávesnicí(Z,X,C) a dělá to to samé.Bez vlečné funguje ,jakmile se připojí vlečná a větroň se srovná na start,po rozjezdu jde okamžitě směrovka plná pravá.Pomocí(Z kl.) se vrací jen na střed a potom sama znovu pravá.Jakmile se ztratí kontakt se zemí-vše OK.Zkuste to také někdo a dejte hlášku.(Je fakt,že jsem 2x instal P15,prvně ten chybný a potom opravu.)
[Obrázok
Obrázok užívateľa
spira
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 10.04.2011 09:57
Bydlisko: Mikulov n. Moravě

Re: Path 15 a nožní řízení

Poslaťod spira » 05.04.2012 08:50

Naposled ještě jedno.Čím je rychlost větru větší,tím rychleji a více reaguje směrovka.(zkoušeno na ASW22 při rych.větru 25km,bez Joye)
[Obrázok
Obrázok užívateľa
spira
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 10.04.2011 09:57
Bydlisko: Mikulov n. Moravě

Ďalší

Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
cron