Nastavení trimování

Diskusia o SW problémoch

Nastavení trimování

Poslaťod Cadfael » 25.05.2006 22:54

Pokud chcete používat trim stejně u všech letadel (v Condorovi jsou použity oba systémy, jeden aretační a jeden vyvažovací u různých letadel), je nutné odškrtnou volbu "stick trim where available". Potom lze dát trim například na páku plynu (nebo na tlačítka) a bude fungovat u všech kluzáků stejně.

Nastavení je v setupu, záložka input, volbu "stick trim" odškrtnout (vypnuto)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod riso » 26.05.2006 00:00

ked uz sme pri tom...ako mate nastavene ostatne veci? co je vlastne to prave orechove?
Obrázok
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Thomas » 26.05.2006 00:21

Používám Auto rudder. Pak člověk nelítá imrvére ve skluzu nebo výkluzu.
Páč používám myš, hodí se mi taky levé tlačítko pro natočení pohledu
Obrázok
Obrázok užívateľa
Thomas
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 16.05.2006 13:47
Bydlisko: malebné Slovácko - CZ

Poslaťod riso » 26.05.2006 00:26

ehm...tome...ako by som ti to...ty spadas do uplne inej kategorie virtulneho lietania :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Re: Nastavení trimování

Poslaťod falkon » 26.05.2006 00:58

Cadfael píše:... (v Condorovi jsou použity oba systémy, jeden aretační a jeden vyvažovací u různých letadel) ...

Mozem sa spytat, ake systemy mas na mysli ? Ako to funguje v skutocnosti ?

A ked sme pri tom, ako sa defaultne ovladaju jednotlive systemy trimovania v Condorovi ?
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Re: Nastavení trimování

Poslaťod Erixooon » 26.05.2006 03:16

falkon píše:
Cadfael píše:... (v Condorovi jsou použity oba systémy, jeden aretační a jeden vyvažovací u různých letadel) ...

Mozem sa spytat, ake systemy mas na mysli ? Ako to funguje v skutocnosti ?


A ked sme pri tom, ako sa defaultne ovladaju jednotlive systemy trimovania v Condorovi ?

1) Systém, který používá Schempp-Hirth (ale nejen on) - Discus, Ventus, Nimbus) je systém aretační, kdy se knyplem "navolí" požadovaná rychlost a pak se zmáčkne čudlík a vyvážení se nastaví na tu aktuální polohu knyplu. V Condorovi F12.
2) Systém vyvažovací je klasická páčka, kterou se hejbe dopředu (těžký na hlavu - rychlejší let) a dozadu (těžký na ocas - pomalejší let) V Condorovi Insert a Delete.

Tak a teď doufám, že jsem to nepoplet. V Condorovi taky používám myš s autorudder (proto vyvážení nepoužívám), ale budu si muset pořídit joy, protože jsem čerstvě šťastný majitel IL2FB, kde se myškou můžu ledatak hezky rozhlížet a klávesnice je víte na co. :D
Erixooon
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 14.05.2006 10:13
Bydlisko: Home, sweet home...

Poslaťod swt » 26.05.2006 08:53

Erixoone to jsi myslím poplet, podle mě stick trim používá ASW, aspoň teda v Discusu (v Condorovi i v reále) bych přísahal že trimuju klasicky. Nicméně princip platí :wink:
Obrázok užívateľa
swt
 
Príspevky: 934
Registrovaný: 11.05.2006 14:57
Bydlisko: CZ

Re: Nastavení trimování

Poslaťod feroz » 26.05.2006 09:11

Cadfael píše:Nastavení je v setupu, záložka input, volbu "stick trim" odškrtnout (vypnuto)



Ďakujem ! :D
Somár som si myslel že je to dáky bug v Condorovi ten nefunkčný trim.:oops:
feroz
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06.05.2006 10:49

Poslaťod Cadfael » 26.05.2006 09:54

Vše bylo řečeno :)
Já používám pedály ChPedals na game portu (dal jsem si kvůli tomu do mašiny starou zvukovku), propojené přes starý nepoužívaný joystick, pak joystick MS Sidewinder FF 2 přes USB a TrackIr, abych se mohl rozhlížet - což je fantastické když si na to člověk zvykne, už by nelétal bez něj. Popravdě, nedovedu si moc představit start v bočním větru bez pedálů, nebo vybírání vrtáku když do něj občas člověk spadne. Ale asi to není nic proti tomu projektoru a 3D brýlích, o kterých jsme se včera bavili, to musí být fantastické. Kdyby to tak někdo prodával jako komplet včetně kabiny nějakého brusu, s funkčním kniplem, pedály a budíky, asi bych začal šetřit :) jenom se bojím, že toto rozšíření by skončilo vystěhováním na půdu i s condorem, trpělivost manželek má své meze :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod riso » 26.05.2006 11:02

takze som bol tymto vlaknom zlahka osvieteny...dik..uz viem preco to tak divne lietalo ked som nemal odskrtnuty ten trim...F12 totiz pouzivam na centrovanie trackiru...

milosi a co tie ostatne nastavenia? myslim linearita riadeni a ratio? ako to ma byt spravne?

PS pre leteckych blasfemikov: lietat s mysou namiesto knipla???!!! to sa nehanbite???!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Cadfael » 26.05.2006 11:25

Ty ostatní nastavení já osobně nechávám defaultně a jsou lineární pro joystick a pedály a "prohnuté" pro směrovku na joysticku (to nenávidím, protože když jsem lítal reálně, tak jsem se občas přistihl, že místo nohou kroutím blaníkovi kniplem a byl jsem za to kopán instruktorem do padáku :) )
Pak je dobré mít zapnuté "Stick centers when hands off", protože jinak když člověk vysunuje podvozek, může vzít čumákem o zem. Neumím sem dát obrázek, resp. nemám velké místo na ftp a nemůžu to tahat z něho.
Co je ale výborné (dlouho jsem to nepoužíval) je mít trim na plynové páce, kde jsou defaultně brzdy. Až po čase jsem pochopil, že brzdy člověk až zas tak často nepotřebuje, ale trimování pořád...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod riso » 26.05.2006 11:32

ja na obrazky pouzivam http://www.photobucket.com/ zaregistruj sa a ides :) potom uz len vkladas obrazky do svojho albumu a kopirujes ich URL do fora...

bez trimu sa neda lietat ani il2, obzvlast bf109 na ktorych lieta letka 13 hodne casto...ja mam saitek x52 a trim mam na plynovke tiez a pouzivam VELMI casto tiez :)
Obrázok užívateľa
riso
Site Admin
 
Príspevky: 257
Registrovaný: 03.05.2006 20:41
Bydlisko: Martin

Poslaťod Cadfael » 26.05.2006 12:22

Já IL2 mám, je to nejlepší simulátor (motoráků) co jsem kdy viděl, skvělá grafika i letové modely, jediná chyba je, že je tam motor a nějací blázni po mě dokonce střílejí :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod falkon » 26.05.2006 15:10

Erixooon super, dikes moc. Presne to ma zaujimalo. O tom aretacnom systeme som teraz pocul po prvy krat.
Ja som si doteraz myslel, ze niektore vetrone nepotrebuju trim, ak nemaju sily v riadeni... ale nastastie si ma vyviedol z omylu :)

Cadfael píše:Pak je dobré mít zapnuté "Stick centers when hands off", protože jinak když člověk vysunuje podvozek, může vzít čumákem o zem.

Super zistenie, ze tam taka volba je ! :)

No ja si skor myslim, ze lepsia je ta volba vypnuta. Ono doteraz, kym som ju mal zapnutu a nevedel, ako vyvazovat ASW-cka, tak ma strasne stvalo, ked ten ujo, ked vytahuje podvozok alebo vypusta vodu pustil paku a ona sa vratila do stredovej polohy - ako keby si ju v reale nemohol chytit druhou rukou! :) No a to presne sa da osetrit prave touto volbou - a funguje super :)
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod Erixooon » 26.05.2006 15:36

Cadfael píše:Já IL2 mám, je to nejlepší simulátor (motoráků) co jsem kdy viděl, skvělá grafika i letové modely, jediná chyba je, že je tam motor a nějací blázni po mě dokonce střílejí :)

Dneska jsem lítal po síti. Vždycky mě sundali, ono to na klávesnici moc nejde :-)

falkon píše:Erixooon super, dikes moc. Presne to ma zaujimalo. O tom aretacnom systeme som teraz pocul po prvy krat.
Ja som si doteraz myslel, ze niektore vetrone nepotrebuju trim, ak nemaju sily v riadeni...

Třeba takovej Antonov A15 http://beslier.free.fr/planeurs/vintage/v59.jpg vyvážení vůbec nemá. Holt větroň pro silný ruský Ivany :-D
Erixooon
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 14.05.2006 10:13
Bydlisko: Home, sweet home...

Ďalší

Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
cron