problem s chatem

Diskusia o SW problémoch

problem s chatem

Poslaťod kaaia » 05.03.2009 12:18

Ahoj,

posledni dobou mam problemy s chatem v condorovi. Po pripojeni a vstupu do hry vse funguje normalne - chat vidim a mohu odeslat zpravu. Po nejake dobe chat zmizi, pomoci "zpetneho apostrofu" lze vratit zpet, ale nemuzu odesilat zpravy. Po enteru se sice zobrazi vyzva k zadani zpravy, ale nic tam nemuzu napsat. Nesetkal jste se s tim nekdo?

Timto bych se chtel take omluvit, pokud jste mi neco rikali v poslednich 3 dnech litteam cupu a ja jsem nereagoval...

Diky,
KAB
kaaia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 08.09.2006 08:31

Poslaťod Cadfael » 05.03.2009 12:21

tohle je jedna z chyb v condorovi. Je hypotéza, že to způsobuje instalovaná webová kamera.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod kaaia » 05.03.2009 14:59

Diky za zpravu. Je pravda, ze nejaky software od webkamery nainstalovany mam. Divne je, ze to zacalo zmatkovat az ted. No nic, na klouzak to asi vliv nema, tak co... :)
kaaia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 08.09.2006 08:31

Poslaťod ladis » 06.03.2009 19:31

nevite, kde sehnat joy to key, ktery by fungoval na condora?

Jde mi o moznost napsat "cg" do chatu ve hre jen stisknutim tlacitka na joysticku...
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

Poslaťod erycP » 06.03.2009 20:02

ladis píše:nevite, kde sehnat joy to key, ktery by fungoval na condora?
Jde mi o moznost napsat "cg" do chatu ve hre jen stisknutim tlacitka na joysticku...

http://www.electracode.com/4/joy2key/Jo ... ersion.htm

ps: inak :lol: lado, to CG, to snad zvladnes napisat :lol:
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod ladis » 06.03.2009 20:11

erycP píše:
ladis píše:nevite, kde sehnat joy to key, ktery by fungoval na condora?
Jde mi o moznost napsat "cg" do chatu ve hre jen stisknutim tlacitka na joysticku...

http://www.electracode.com/4/joy2key/Jo ... ersion.htm

ps: inak :lol: lado, to CG, to snad zvladnes napisat :lol:


spise mi slo o skript na napsani "cg"... Dik.
Obrázok užívateľa
ladis
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 26.02.2008 01:31
Bydlisko: Jičín

debugger ...

Poslaťod Robert Cizkovsky » 02.04.2010 14:14

Cadfael píše:tohle je jedna z chyb v condorovi. Je hypotéza, že to způsobuje instalovaná webová kamera.


ahoj, po asi aktivním ročním lítání mám úplně stejný problém ... objevilo se to u mě prakticky z ničeho nic a chová se to úplně stejně ... cca 20min. vše funguje a potom nejde zadat text ... bohužel na svém NTB web cameru nemám, takže problém je asi někde jinde ... čistil jsem registry, defragmentoval, zkoušel zapnout volbu "use VB writeonly" v setupu condora (nic nefunguje) ... :( bohužel ... jestli někdo poradí budu rád ... bohužel jsem mluvil s pár lidmi na obecném fóru a stejný problém má i nějaký fin a prostě se o tom obecně ví ... nicméně ... dneska jsem zkusil nové ovladače od graf. karty a chipsetu ... tak uvidím ... jakmile něco zjistím, tak se zase podělím ... je možné, že nejen drivery od web kamery, ale i vlivy kosmické ... ;) ... who says nothing is perfect ??? :roll:
Robert Cizkovsky
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.03.2009 09:34
Bydlisko: Brno

Poslaťod Cadfael » 02.04.2010 15:23

nemáš notebook? Tenhle problém byl nejčastěji působen ovladači webkamery, možná některých klávesnic, a podobných věcí. Osobně bych zkusil vypnout všechno co není standartně nutné. Neuvažuješ že bys místo klávesnice používal TeamSpeak? Já chat v condorovi nepoužívám prakticky nikdy, protože nejsem schopen řídit a psát...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Robert Cizkovsky » 02.04.2010 15:36

Ahoj Miloši ...

:D chápu ... já jsem jen zklamanej tím, že to prostě fachčit přestalo !!! což mě samozřejmě přivádí k myšlence, co je toho příčinou ... a co se TS týká, nepoužívám, protože mám pomalý připojení, což uznávám je anachronismus, ale zatím to tak je a zpomaluje mi to pingy ... nicméně na zahraničních serverech stejně občas letíš s někým, že to potřebuješ ... uvidím na co přijdu ... zkouším postupně všechno ... co se ovladačů klávesnice týká, ještě zkusím externí usb keyboard .. jestli se neposunu :) ... zatím díky a krásné velikonoce ...

Rob
Robert Cizkovsky
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25.03.2009 09:34
Bydlisko: Brno

Poslaťod Jura » 08.05.2010 15:10

Zdravím všechny,
když už zde mluvíte o chatu, měl bych pro Vás asi primitivní dotaz. Co vše mám udělat, abych mohl chatovat za letu? I když souhlasím s Milošem, že pokud letím, nejsem schopen psát, přeci jen po připojení je dobré alespoň pozdravit ostatní. Klávesou "D" sice zobrazím co kdo napsal, mě se však nedaří odpovědět. Pokud je toto téma probráno jinde, omlouvám se. ( zatím jsem ho nenašel ) A ještě bych se rád zeptal: když ofotím OB, objeví se hláška že .bmp ( nebo .jpg ) byl uložen do Screenshost. Nic se však neuloží. Složka Screenshost obsahuje jen soubor "delete.me" Zrovna tak nemohu najít uložené soubory .ftr ( pro případné odeslání k uznání letu ) Složka FlightTracks je prázdná. Přesto se mi v rozboru letu z menu "otevřít záznam trasy" uložený xxx.ftr načte. Za případnou odpověď nebo odkaz děkuji.
Naposledy upravil Jura dňa 08.05.2010 15:16, celkovo upravené 1
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Cadfael » 08.05.2010 15:16

zprávy se píší a odesílají po stisknutí tlačítka enter. Složky jsou prázdné, protože používáš Visty nebo W7 a ty neukládají do program files, ale do speciálního virtuálního úložiště. Najdeš to ve W7 ve složce Users/ uživatel / Appdata/ Local / VirtualStore / Program Files (X86) / Condor
nebo si to dej vyhledat podle jména souboru.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod Jura » 08.05.2010 15:31

Díky Miloši,
samozřejmě jsem to našel! :lol: W7 mám krátce, na změny jsem si ještě nezvykl.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Václav Kořínek » 10.05.2010 07:56

Jen bych podotknul, že je docela důležité si při "čarování" s klávesnicí za letu nepřeladit rádio na jinou frekvenci, než je defaultní. Potom sice budete moct psát na chatu dál, ale nikdo vám neodpoví. :D Samozřejmě toho lze využít i tak, že se někdo mezi sebou domluví a naladí si společně jinou frekvenci a pak si chatují sami mezi sebou.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Poslaťod Jura » 10.05.2010 08:44

Děkuji za informaci, tohle už jsem tady někde četl. Jen dotázek: při novém spuštění Condora - nastavuje se automaticky defaultní frekvence, nebo zůstává ta případně přenastavená? ( i když tohle si můžu zjistit sám, že? :) )
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Jura
 
Príspevky: 284
Registrovaný: 14.04.2010 20:28
Bydlisko: CZ, Příbram

Poslaťod Václav Kořínek » 10.05.2010 08:58

Při restartu Condora je vždy ta defaultní.
Ale dovolím si trochu odbočit - chat je sice dobrá věc, ale měl by se používat (můj názor!) minimálně. Např. pro ujasnění si aktuální situace, kdy dotyční nejsou na stejném TS. Přilítávám ke stoupáku, jsou povoleny ikony, vidím že ten předemnou je cizinec, tak jen napíšu jeho CN a jednoduše se dotážu na směr točení (XXX right/left?). Používání chatu pro "nadměrnou" komunikaci jen otravuje ostatní.
To samé používání taskinfa (že, Láďo! :wink: ). Před připojením je dost času na prostudování nastavení tasku. Pak je levá strana obrazu zasviněná textem.
Já mám připojení k netu CDMA od O2. V dnešní době bych řekl, že to je jedno z těch pomalých připojení. A i tak se mi ping drží na 200 i s puštěným TS.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Václav Kořínek
 
Príspevky: 1484
Registrovaný: 20.11.2006 19:40
Bydlisko: Liberec

Ďalší

Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron