Vista - ďalší problém so scenériami a free trackirom

Diskusia o SW problémoch

Vista - ďalší problém so scenériami a free trackirom

Poslaťod lakotamm » 28.07.2009 13:21

Keď chcem nainštalovať nejakú scenériu - napríklad SlovakiaCE 5 vypíše mi že si mám nainštalovať v 1.1.2 ktorú už mám. To isté mi vyhadzuje pri ostatných scenériách (Provence...).

Takisto mám problém s free trackirom. Keď ho spustím vypíše mi
"Failed to register C:/ Users/ Mirko/Desktop/FreeTrackFilterSSE.ax
Video sources cannot be used.
Vista users:right click on executable and select "Run As Administrator"."

Spustil som ho ako Správca - zobrazuje to isté.

So scenériami to zatiaľ riešim tak, že kopírujem scenérie z iného počítača (XP) ale je otázka ako dlho to ešte budem môcť robiť (raz prejdeme všetci na Vistu). :roll:

Poradíte mi? Vista Home premium.
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 28.07.2009 14:17

tahla hláška při instalaci scenerie je dána testem registru:

HKCU "SOFTWARE\Condor\" "InstallDir"

kde musí být při korektní instalaci Condora vyšší verze než 1.08 umístěna cesta ke složce condor. Ověř si programem regedit, zda tam tento klíč existuje. Pokud ne, instaloval jsi condora nebo jsi ho jenom překopíroval? Je nutné ho instalovat.

Pokud ani tohle nepomůže, tak se mi ozvi. Máš taky možnost využít mé nové fórum technické podpory pro mé scenerie na mém webu :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod lakotamm » 28.07.2009 14:31

Cadfael píše:tahla hláška při instalaci scenerie je dána testem registru:

HKCU "SOFTWARE\Condor" "InstallDir"

kde musí být při korektní instalaci Condora vyšší verze než 1.08 umístěna cesta ke složce condor. Ověř si programem regedit, zda tam tento klíč existuje. Pokud ne, instaloval jsi condora nebo jsi ho jenom překopíroval? Je nutné ho instalovat.

Pokud ani tohle nepomůže, tak se mi ozvi. Máš taky možnost využít mé nové fórum technické podpory pro mé scenerie na mém webu :)


Samozrejme ho mám nainštalovaného. Vyskúšam ešte ten program. Berie sa aj v 1.08? Lebo tá je moja základová a na XP funguje.
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 28.07.2009 14:36

nevím přesně, od které verze se registry změnily, bylo to tuším od 1.08 nebo vyšší. Předtím se používal jiný klíč a instalátory testovaly ten. Vyšší verze potřebují ten nový. Nicméně není problém ten klíč vytvořit ručně a zkopírovat do něj tu starou hodnotu. Ale je mi divné, pokud používáš 1.1.2 že by tam ten klíč nebyl. Ale nic tím nenaznačuji, neboť mi vývojáři a jejich prospěch začínají být srdečně jedno :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod lakotamm » 28.07.2009 14:46

Cadfael píše:nevím přesně, od které verze se registry změnily, bylo to tuším od 1.08 nebo vyšší. Předtím se používal jiný klíč a instalátory testovaly ten. Vyšší verze potřebují ten nový. Nicméně není problém ten klíč vytvořit ručně a zkopírovat do něj tu starou hodnotu. Ale je mi divné, pokud používáš 1.1.2 že by tam ten klíč nebyl. Ale nic tím nenaznačuji, neboť mi vývojáři a jejich prospěch začínají být srdečně jedno :)


Mohol by si mi ten kľúč poslať? Vista má totiž všetky zložky inde a sama mi píše verziu 1.1.20 :lol:
Na Xp som scenérie nemohol nainštalovať pokiaľ som nemal zadaný kľuč. Zvláštne je že na xp pri reinštalácii kľúč nepýta a na viste hej :?:
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 28.07.2009 14:53

byl úplně stejný jako ten nový, ale jinde v registrech, napamatuji si už kde, používal jsem to kdysi dávno v instalátorech, pak jsem to musel měnit na ten nový. Co se týče mých scenerií, použij ten co říkám
HKCU "SOFTWARE\Condor\" "InstallDir"
- někde na anglickém a francouzském fóru jsem přesné návod.
V klíči InstallDir je cesta typu C:\program files\condor
Ná základě tohoto klíče najde instalátor condora a do jeho složky lanscapes nainstaluje scenerii.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod erycP » 28.07.2009 14:59

lakotamm píše:Mohol by si mi ten kľúč poslať? Vista má totiž všetky zložky inde a sama mi píše verziu 1.1.20 :lol:
Na Xp som scenérie nemohol nainštalovať pokiaľ som nemal zadaný kľuč. Zvláštne je že na xp pri reinštalácii kľúč nepýta a na viste hej :?:

http://forum.condorsoaring.com/viewtopic.php?t=9221
1) Run regedit and open HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE
2) Create key "Condor" (it will appear like a folder)
3) Create a new string value "InstallDir" and put Condor Install Path there
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Ďalšia chyba

Poslaťod lakotamm » 29.07.2009 12:53

Vista je asi prekliata. Prídem na riešenie jedného problému a hneď tu mám druhý. :roll:

Keď chcem spustiť multiplayer, pri otváraní servera mi vypíše toto:

http://pokec.azet.sk/lakotamm2?show=fotoalbumy&al=14840694

Condor následne zamrzne a musím ukončiť jeho proces. Skúšal som vypnúť NODa, firewall - nič. Zvlášne že pred týždňom to ešte fungovalo.
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 29.07.2009 13:12

používej internet explorer, třeba s Google chrome to nefunguje. Případně bys měl přeinstalovat condora.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod erycP » 29.07.2009 13:35

Cadfael píše:používej internet explorer, třeba s Google chrome to nefunguje. Případně bys měl přeinstalovat condora.

No Milosi, to vyzera na inu chybu, ako lowercase na linky co robi Chrome...

Obrázok

http://213.215.107.205/fotoalbumy/268/4 ... 7d261e.jpg
Obrázok užívateľa
erycP
Site Admin
 
Príspevky: 1899
Registrovaný: 27.05.2008 17:06
Bydlisko: Nitra

Poslaťod lakotamm » 29.07.2009 13:43

Cadfael píše:používej internet explorer, třeba s Google chrome to nefunguje. Případně bys měl přeinstalovat condora.


Všetko som spravil ešte pred napísaním :roll:
Nemôže to byť problém s directxom?
Free flight funguje.
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 29.07.2009 13:49

i na Vistě musíš pro condora instalovat directX 9 poslední verzi. Pak by to mělo normálně fungovat.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod lakotamm » 29.07.2009 13:54

Cadfael píše:i na Vistě musíš pro condora instalovat directX 9 poslední verzi. Pak by to mělo normálně fungovat.


A ako je možné že do teraz som s tým nemal problémy?

Zmení sa niečo pri preinštalovaní directxu?
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov

Poslaťod Cadfael » 29.07.2009 14:06

těžko říct, ale očividně tam máš nějaký problém. V takovém případě je optimální přeinstalovat DirectX i Condora.
Jinak pokud ti to předtím šlo, i na Vistách, tak to způsobila nějaká instalace co jsi v poslední době dělal...
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Funguje To!!

Poslaťod lakotamm » 30.07.2009 13:31

Cadfael píše:těžko říct, ale očividně tam máš nějaký problém. V takovém případě je optimální přeinstalovat DirectX i Condora.
Jinak pokud ti to předtím šlo, i na Vistách, tak to způsobila nějaká instalace co jsi v poslední době dělal...


Takže dnes sa mi to podarilo rozbehať. Ani neviem ako - ale funguje to! žiaľ len v mojom profile :roll: asi to bude tým, že som nastavil aby mi nezobrazovalo výstrahu pri serverovom spustení condora - aj keď nechápem čo má to s tým spoločné. :shock: Ale je to obrovský pokrok lebo doteraz mi condor nechcel v mojom profile fungovať (v ostatných hej) a až keď som zmenil formát na Anglický :wink:. Ešte to musím poriadne vyskúšať a potom sa pustím do regedit -u. Neviete čo môže byť s tým trackirom?

Edit: skúšal som ostatné profili - tá istá chyba. U mňa to šlape ako hodinky.
lakotamm
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 01.07.2009 12:59
Bydlisko: Liptov


Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron