Problem so spustenim pri nastavenom SK locale vo Windows 7

Diskusia o SW problémoch

Problem so spustenim pri nastavenom SK locale vo Windows 7

Poslaťod falkon » 24.03.2010 17:41

Cadfael píše:když přepneš po spuštění condora v jeho setupu jazyk na angličtinu tak by ti to mělo běžet normálně anglicky jako dřív, alespoň doufám

To som nemyslel, je to tak ako vravis. V condorovi si zvolim jazyk rozhrania nezavislo od Windows - to nie je problem

JBr píše:falkon: O co presne jde? O desetinny oddelovac a podobne veci? To by melo snad jit uplne mimo toho jakou jazykovou mutaci Condora si vyberes.

Mam nasledujuce pozorovanie. Pouzivam Windows 7 64bit. V "Region and Language -> Format" mam nastavene "Slovak (Slovakia)" (je to nastavenie formatovania = cisla, datumy, ...)

Ked v takejto konfiguracii chcem spustit Condora, pada s neodchytenou vynimkou s hlaskou:
"Exception EConvertError in module Condor.exe at 000095BA. '' is not a valid integer value."
Po odkliknuti tlacitka OK este naskoci oznamenie "Stack overflow." Po opatovnom potvrdeni OK je proces Condor.exe ukonceny.

Na predoslom patchi som to obchadzal tak, ze som v danom nastaveni "Region and Language -> Format" nastavil "English (United States)" a Condor sa rozbehol normalne. Tym sa ale zmenili vsetky zobrazovane informacie inych programov na americke zvyklosti atd., takze toto nastavenie nechcem mat takto nastavene dlhodobo.

Dnes som skusal, ze na patchi 13 je uz mozne spustit Condora aj s nastavenim formatu na "Czech (Czech Republic)". Preto som sa (asi mylne) domnieval, ze to bolo umoznene tym, ze bola doplnena (doimplementovana) ceska lokalizacia.

Alebo poznate na tento nesvar iny liek?
Naposledy upravil falkon dňa 24.03.2010 22:13, celkovo upravené 1
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod GothaR » 24.03.2010 18:01

No neviem, či myslíš toto, ale ja si zobrazovanie veličín nastavujem tu:
Obrázok
A v programoch som žiadne nezvyčajné zobrazovanie dátumu a ďalších údajov nezaznamenal :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod falkon » 24.03.2010 18:47

Ano, to je presne ten dialog, ktory som myslel. Zmeni sa to v programoch, ktore spoliehaju na systemove locale (podobne ako Condor) - co je presne to, co sa tym dialogom nastavuje. Tak minimalne sa mi zmeni format datumu, nazvy dni a mesiacov vpravo dole v hodinach (pouzivam dvojriadkove zobrazenie, takze tam mam aj den a datum) atd.

Ako nevravim, ze by som anglictine nerozumel, to nie, ale povazujem to za BUG Condora, ze sa s tym nejakym sposobom nedokaze vyrovnat sam (kor ked je predavany celosvetovo, ze ano...). A tiez nevidim moc zmysel, preco by som ako zakaznik mal kvoli jednemu programu robit nejake ustupky a pouzivat ine nastavenie systemu nez mi je vlastne. A pokial to od vyvojarov nie je povazovane ako bug, ale ako 'feature', tak to mali jasne niekam napisat, ze Condor pobezi len na vymenovanych konfiguraciach a na ziadnych inych.

Nechcem aby to tu sklzlo do filozofickych debat, len som sa chcel informovat, ci by neslo dat podnet vyvojarom, aby to do P14 nejakym sposobom zahrnuli tiez.
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod JBr » 24.03.2010 18:51

V cem se muze lisit slovenske locale od ceskeho? Silne pochybuju o tom, ze je Condor nejak specialne optimalizovany. Ja ho pouzivam na ceskych WXP bez problemu a je tu spousta dalsich lidi, co maji urcite Visty a W7 a pochybuju, ze maji nastavene anglicke locale.

Napada me jedina vec, zkus si nechat slovenske locale, ale proste nastav desetinny oddelovac na tecku.

Edit: AHA! Ted koukam na ten tvuj screenshot. Zeby byla zrada v tom, ze mas ty W7 anglicke?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod GothaR » 24.03.2010 19:24

Umiestnenie v UK som musel nastaviť aj keď som mal české Visty, v XP to tuším Condor nerobí :) No účelom môjho príspevku bolo poukázanie na to, že formát dátumu sa dá zmeniť na náš s bodkami, rovnako aj ostatné veci. Takže v podstate máte nastavené vlastnosti ako pre UK/USA, ale všetko sa zobrazuje po našom.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod falkon » 24.03.2010 19:47

JBr píše:V cem se muze lisit slovenske locale od ceskeho?

V nicom prave, to je to! :) Teda co sa formatovacich pravidiel tyka. Lisi sa to len jazykovo ("streda" v. "středa" apod.). Najzasadnejsim rozdielom je asi len kod - 'sk' miesto 'cs' :)


JBr píše:Napada me jedina vec, zkus si nechat slovenske locale, ale proste nastav desetinny oddelovac na tecku.

Vyskusal som, v tom to nie je. Ceske locale ma tiez ako oddelovac ciarku, a funguje to. V ceskom locale to dokonca funguje s bodkou aj ciarkou. Tam musi byt podla mna nejaka ina zrada...


JBr píše:Edit: AHA! Ted koukam na ten tvuj screenshot. Zeby byla zrada v tom, ze mas ty W7 anglicke?

Ano, mam W7 anglicke, ale to podla mna nicomu nevadi. XP som pouzival tiez anglicke a Condor fungoval aj pri slovenskom regionalnom nastaveni.

Este ma napadlo kuknut do logu, a toto sa tam zapisuje pri pade:
Kód: Vybrať všetko
CONDOR LOG STARTED AT 18:39:45
Condor version: 1130
Creating splash screen.
Loading cursors.
Loading fonts.
Creating controlers.
Creating client.
Creating replay.
Creating flighttrack.
Loading GUI skins.
Loading skin hash list.
Checking skin hash list.
Saving skin hash list.

SHUTTING DOWN CONDOR.
Free controlers.
Stack overflow.

Chybova hlaska:
Kód: Vybrať všetko
Exception EConvertError in module Condor.exe at 000095BA. '' is not a valid integer value.


Tak mozno by ste to mohli posunut vyvojarom, ak to k niecomu bude...
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Poslaťod GothaR » 24.03.2010 19:49

Tá chyba je známa už dlho a aj vývojari o nej podľa mňa vedia. Ako riešenie sa teraz odporúča iba zmena miestnych nastavení :)
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice

Poslaťod Cadfael » 24.03.2010 20:07

protože tomu nerozumím, nutká mě to se taky vyjádřit :) Ono možná je problematická ta kombinace anglické Win 7 a změněné lokální nastavení. Zdá se že nedělá problém české/slovenské Win s místním nastavením, a anglické s anglickým. Pokud ti to s tím tvým nastavením jelo v XP, čekal bych spíš "inovaci" na straně W7, v condorovi nic z tohoto myslím neměnili. Já na české W7 nemám problém ani s českou, ani anglickou verzí condora. A to mám i změněnou desetinnou čárku na tečku, aby mi jel excel správně..
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Poslaťod JBr » 24.03.2010 21:32

Exception EConvertError in module Condor.exe at 000095BA. '' is not a valid integer value.


Chm, neni tohle vubec ta chyba co vyskakuje kdyz si nekdo zedituje pilot.log?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod JBr » 24.03.2010 21:32

Exception EConvertError in module Condor.exe at 000095BA. '' is not a valid integer value.


Chm, neni tohle vubec ta chyba co vyskakuje kdyz si nekdo zedituje pilot.log a necha na konci prazdny radek?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JBr
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 07.05.2006 12:07

Poslaťod falkon » 24.03.2010 22:09

Cadfael píše:Ono možná je problematická ta kombinace anglické Win 7 a změněné lokální nastavení.

O co je lepsia kombinacia "anglicke Win 7 a ceske locale" nez "anglicke Win 7 a slovenske locale"? :) Ze na prvom uvedenom to funguje, a na druhom nefunguje...
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45

Re: Problem so spustenim pri nastavenom SK locale vo Windows

Poslaťod mano202 » 01.12.2010 17:24

falkon píše:falkon: O co presne jde? O desetinny oddelovac a podobne veci? To by melo snad jit uplne mimo toho jakou jazykovou mutaci Condora si vyberes.

Mam nasledujuce pozorovanie. Pouzivam Windows 7 64bit. V "Region and Language -> Format" mam nastavene "Slovak (Slovakia)" (je to nastavenie formatovania = cisla, datumy, ...)

Alebo poznate na tento nesvar iny liek?


ja som mal ten isty problem ale staci zmenit format datumu a uz to ide ;-)
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Re: Problem so spustenim pri nastavenom SK locale vo Windows

Poslaťod falkon » 03.12.2010 22:58

mano202 píše:ja som mal ten isty problem ale staci zmenit format datumu a uz to ide ;-)

Super za info, mas pravdu!!

Takze ja pre uplnost doplnim (pre dalsie generacie condoristov):

- pri nastavenom zakladnom nastaveni formatov "Slovak (Slovakia)" je treba zmenit nastavenie Short date z prednastavenej polozky "d. M. yyyy" (s medzerami (!)) na polozku "d.M.yyyy" (bez medzier).

V ceskom regionalnom nastaveni tento problem nenastava, pretoze ako jediny mozny format datumu je ten bez medzier, s ktorym Condor funguje. Zrejme vyvojari Condora na moznost medzery vo formate datumu nepomysleli, ked ho tvorili...
falkon
 
Príspevky: 292
Registrovaný: 08.05.2006 11:45


Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron