Najlacnejsi, najlahsi a najkrajsi spôsob volneho lietania.

Skúsenosti, zážitky, fotky...všetko, čo sa týka reálneho lietania

Najlacnejsi, najlahsi a najkrajsi spôsob volneho lietania.

Poslaťod mamlko » 10.08.2010 19:51

Davnejsie som bol posadnuty simulatormi o lietani. Neskor som presiel na RC modely, kde som pilotoval aj realne, ale zo zeme. Stale som tuzil lietat v skutocnosti, no nemal som peniaze. Potom som sa dozvedel o paraglingu. Povedal som si ze skusim sa prihlasit do kurzu a urobit si pilotsky preukaz volneho lietania na padaku. Aspon pod dohladom instruktora na vysielacke som bol vo vzduchu volny. Kurz ma stal 7000sk, co si myslim, ze to nie je az tak vela na to ze ziak je stale pod dohladom instruktora a vystroj a vsetko co ktomu patri ma zaobstarane. Padaky sme mali skolske, cize pomalsie, lenivsie, ale lahko ovladatelne a bezpecne. Na kurze sme sa najprv ucili starty, co je asi najzakladnejsia a najtazsia vec v paraglidingu. Potom sme zlietavali a neskor sme uz lietali svahovo. Niektory ked sa dostali do termiky, tak ich instruktor pomocou vysielacky vytocil aj 2000m nad start. Vymrznuty ale vysmiaty bezpecne pri nas pristali. Keby ste videli tie stastne tvare, akoby na svete neexistvali ziadne starosti ani problemy. Strasne ma to chytilo a pozhanal som si vlastnu vystroj. Nekupoval som to uplne nove, ale pouzivane. Po kurze som bol stale v kontakte s instruktorom a ten mi poradil, ci to mam kupovat, alebo nie. Stalo ma to do 1000eur. Zbitocne by bolo kupovat vsetko nove a pri uceni to nicit. Postupne som si kupoval novsie veci a vymienal za stare. Presiel som uz na vykonnejsi glider. A na dalsi rok planujem sa zucastnit nejakych priatelskych pretekov. V skutocnosti je to ine ako na simulatory. Pri simulatori si mozte aj vypit kavu a nesustredite sa tak na let. V skutocnosti treba sledovat vtakov a ked kruzia, tak treba kruzit s nimi az pod mrak. Pod mrakom sledovat teren a nasvetlene plochy, lesy, svahy, kontrolovat smer vetra a kazdu jeho zmenu. V neskorsich hodinach sa termika postupne zlieva do udoli, kde sa hromadi a odtrhava sa. Takuto termiku vyuzivame na posledne predlzenie letu. To v simulatore proste nefunguje. Hlavu hore mate cistu a netrapia vas ziadne problemy. Hovori sa ze je to nebezpecne. Ak by to bolo nebezpecne, tak by som nelietal. Piloti maju rodiny, deti niektory su uz aj dôchodkari. Nebezpecne je iba to, ak niekto nema potrebne teoreticke znlosti a casto podcenuje pocasie. Niektory sa ucia sami a tak to aj dopadne. Ak by niekto mal zaujem zazit pocit vtaka a tuzbu pre ktoru zomrel Cyprian tak mozem oprucit PARAGLIDING. Na Slovensku je viacej paraglidingovych skol. Ja som vyberal podla ceny. Neviem ako teraz ale vtedy bola najlacnejsia tato: http://www.adzflyparagliding.com/home,1.html Stale som s nimi v kontakte. Chodime spolu lietat a stale mi radia. Hlavny instruktor je Ing.Adam Zemba. Slovensky reprezentat paraglidingu. Patri k svetovej spicke. Je to super clovek na ktoreho sa da spolahnut. http://vimeo.com/4377283
mamlko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23.02.2010 18:46

Poslaťod jirka » 14.08.2010 22:14

pěknej sport :lol:
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
jirka
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 21.01.2008 14:08
Bydlisko: Hradec nad Svitavou

PG HG SOARING

Poslaťod raf3 » 21.08.2010 15:51

:wink:
raf3
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 24.04.2009 17:00


Späť na Reálne lietanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron