Knihy

Skúsenosti, zážitky, fotky...všetko, čo sa týka reálneho lietania

Knihy

Poslaťod Doggy » 03.12.2012 10:07

S. Kawa www.skyfullofheat.com
Moze to byt zaujimave. Zopar uryvkov je na facebook stranke. Do vianoc sa to ale asi nestihne vydat. 400 stran!
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: Knihy

Poslaťod Doggy » 21.01.2013 13:37

Tak uz ju mam v rukach. Namatkovo som polistoval a ani neviem ako som sa zacital (v praci) :)
Pouzita je jednoducha anglictina. Kto nema problem precitat anglicky clanok na nete, tomu odporucam!

Ked docitam mozem tu dat nejaku recenziu, ale uz teraz, po par diadkoch mozem povedat, ze to je velmi dobre citanie ;)
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: Knihy

Poslaťod Doggy » 30.01.2013 15:54

Tak "autobiograficky" ladenu cast mam precitanu. V skratke:
Ako maly chlapec sa ponevieral po letisku okolo otca a povystrajal zopar sibalstiev (pitotka zalepena plastelinou :twisted: )
Od 8r pretekal na malych plachetniciach kde nabral zrejme solidne zaklady a predstavivost o vzdusnych prudoch.
v 18r vyrastol z "malych" plachetnic a ziadalo sa presedlat na vacsie na co ale neboli podmienky. Tak presedlal na vetrone...
Od narodneho aeroklubu nemal vela dovery/podpory a tak sa v podstate predieral na vlastnu past (treningy/sutaze v Alpach). Zacinal na vetroni na ktorom nikto v klube nechcel lietat kvoli tazsiemu ovladaniu (typ si teraz nespominam). Co sa prejavilo na nalietanych hodinach a teda skusenostiach. Dokazal tak casom sekundovat top pilotom v klube na vykonnejsich strojoch.
Celkom zaujimava cast bola o vetroni Diana2. Neda nanho dopustit hoci ma svoje nedostatky (hlavne pri starte). Snad si Dianu2 coskoro budeme moct skusit aspon virtualne v Condorovi V2 :P.

PS: Chvali plachtarsku obec v CR - podporovanie juniorov. U R.Krejcirika vidi velky potencial ;)
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ

Re: Knihy

Poslaťod Doggy » 03.04.2013 10:32

S.Kawa odpoveda na moju otazku :D
Pytal som sa aky vyznam ma pre neho pouzivanie soaring simulatoru (v knihe spomina, ze lieta aj nejaky soaring sim)

Odpoved je, ze v podstate na planovanie letu a spoznavanie neznamych oblasti. Preletiet si trat virtualne v 3D je mnohonasobne lepsie ako fotky zo zeme a mapa. Tiez to tak sem tam robim pomocou google earth. Vyborna pomocka.

Na margo sim vs real este poznamenal ze je dobre lietat s pedalmi aby si clovek nevytvaral zle navyky ak lieta (chce lietat) aj real.
ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
Doggy
 
Príspevky: 164
Registrovaný: 02.11.2010 10:12
Bydlisko: LZKZ


Späť na Reálne lietanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
cron