1 hodina v termike.

Skúsenosti, zážitky, fotky...všetko, čo sa týka reálneho lietania

1 hodina v termike.

Poslaťod Molly » 15.05.2017 10:52

Rad by som sa "pochvalil".....
Vcera som si po cca 20 rokoch doprial hodinove polietanie v termike s Twin Astirom

Musim sa priznat, ze som sa trochu obaval co na to moj zaludok, ale nakoniec proste nebolo dost casu na to aby mi bolo zle....
Vsetky stare pocity sa zrazu vynorili a pribudli dalsie....este uzasnejsie.....
Mal som fajn pilota takze som trochu "soferoval" a dokonca ma nechal tocit termiku....samozrejme som vypadol /bolo trochu tazsie riadit z druheho sedadla-ale to "asi " nebolo iba tym ;-) /, ale tocenie mi islo celkom v pohode rychlost v celku ustalena az som bol prekvapeny. Najviac ma dostali "pedale" tie isli poriadne z tuha oproti blaniku..... takze som sa s nimi trochu "pasoval"....
Pilotovanie priamo bolo celkom jednoduche, na blaniku sa mi zdalo tazsie udrzat priamy smer ako na Twine....ale astir je zase o dost tichsi a tak som takmer v kuse cumel na rychlomer a samozrejme hypnotizoval gulicku.... v kazdom pripade musim uznat, ze tu Condor vyrazne pomohol.

Celkovy let bol jedna basen, termika do 3,5m/s raz vybehla nad 5m/s - mozno kniplovy stupak...priemer 1,5 - 2,5
Samozrejme sa to neobislo bez jemnej "akrobacie" G bolo max 3,8, ale teda zatlacilo poriadne, obcas bola zem takmer na opacnej strane ako mala byt......obcas trochu bezvahoveho stavu a nakoniec rychly prelet tesne nad lesom cca 200km/h fakt nadhera.....

Oproti condorovi sa stupaky hladali o dost tazsie, mozno za to mohol posed zo zadu neviem, este bolo iba 11hod a kumuly sa este iba "rodili"....pocit z lietania je v reali ABSOLUTNE iny ako v Condorovi uz len tie sily v riadeni.../musim si riadenie v condorovi prisposobit aby islo o dost tazsie ako teraz/....a ten pocit naletenia stupaku a zatlacenie do sedacky je absolutne neopisatelny.....

Vysledok je ten, ze moja hlava nemysli na nic ine iba na to ako sa opat dostat hore a to co najskor proste IHNEEEEEED!!!!!!!!....
Takze som sa sam so sebou dohodol - /co my samozrejme najprv pred tym schvalila manzelka/, ze kazdy mesiac pojdem aspon na hodinku hore.....a na buduci rok proste zacinam kurz ako si uz planujem niekolko rokov....

S pilotom sme sa "predbezne" dohodli, ze ma zoberie na 2-3 hod prelet tak sa neskutocne tesim....verim ,ze ma opat necha trochu pilotovat.

Takze idem na condorovi trenovat, v prvom rade je nutne, aby riadenie islo "ztuha" pretoze tento "fly by wire" sposob nema s realom nic spolocne a v reali je clovek prekvapeny ako sa s tym musi "pasovat".....

PS: vsetkym co lietaju real, teraz zavidim este viac.....


Pripajam par foto:
DSC00931.jpg
DSC00931.jpg (388.12 KiB) Zobrazené 1026 krát
Ahojte,
Prílohy
DSC00943.jpg
DSC00943.jpg (710.53 KiB) Zobrazené 1026 krát
DSC00926.jpg
DSC00926.jpg (645.54 KiB) Zobrazené 1026 krát
Naposledy upravil Molly dňa 17.05.2017 14:40, celkovo upravené 1
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: 1 hodina v termike.

Poslaťod Cadfael » 15.05.2017 14:37

gratuluji! real je holt real,
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Cadfael
Site Admin
 
Príspevky: 4402
Registrovaný: 06.05.2006 18:58
Bydlisko: CZ, Brno

Re: 1 hodina v termike.

Poslaťod Molly » 15.05.2017 15:50

Cadfael píše:gratuluji! real je holt real,

S tym mozem iba suhlasit a je neskutocne navykovy...
Uz sa tesim na jun....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: 1 hodina v termike.

Poslaťod Molly » 08.06.2017 13:49

Tak som si bol v sobotu opat skocit na 2 hodinky do termiky na Twine.

Stupaky isli dokonca obcas 5m/s, pocasie paradne a konecne mam svoj 1. vytoceny stupacik /samozrejme nie celkom, ale bolo to omnoho lepsie ako 1. krat/.
Tak za 2 tyzdne snad opat hore.....

PS: RUM a 3P vdaka za "Vase pocasie" v condorovi....tazko na cvicisku, lahko na.....twine.....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza


Späť na Reálne lietanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
cron