Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Skúsenosti, zážitky, fotky...všetko, čo sa týka reálneho lietania

Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod Molly » 08.11.2017 14:04

Zdravim vsetkych,

Chcem Vas poziadat o info aky softver alebo co pouzivate v reali na klasicke polietanie , ale aj na sutaze....
Zaujimaju ma hlavne napr XCsoar, LK800 pripadne ine co sa daju nainstalovat do mobilu android....
Co je podla Vas lepsie XCsoar alebo LK8000 alebo Seeyou...? Pripadne poradte....
Este ma zaujima ci sa daju napr XCsoar, LK8000 alebo seeyou "dako" prepojit s variom...resp. s akou presnostou dokaze soft zobrazovat stupania...

Osobne som skusal LK8000 a tam som pri kruzeni nezaznamenal velky rozdiel varia oproti Lk8000....

Vopred dakujem za kazdu radu...
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod mano202 » 08.11.2017 18:31

Pre mna jednoznacne LK8000 nakolko ho pouzivam od windows mobile a uz teraz aj na androide .. ale xCsoar tiez nieje zle.. kazdy soft ma +/- ...
Obrázok
mano202
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 21.09.2008 15:35
Bydlisko: LZRU

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod Martin D. » 08.11.2017 21:24

Používám Seeyou mobile. ;) Seeyou dokáže komunikovat s externím variem, jen je potřeba doladit kabeláž.

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod Molly » 11.11.2017 15:56

Martin D. píše:Používám Seeyou mobile. ;) Seeyou dokáže komunikovat s externím variem, jen je potřeba doladit kabeláž.

CCC


Mohol by si porovnat Seeyou s LK8000 a XCsoarom?
Vdaka....
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod Martin D. » 12.11.2017 18:27

LK8000 vůbec neznám ale jeden z našeho aeroklubu ho používá. Nevím a neznám funkce. Nedokážu posoudit.

XCsoar a Seeyou, to je asi na tobě. Používal jsem obě a oba mají totožné funkce. Teď mám ale seeyou, a zvykl jsem si na něho. Má pár vychytávek, které xcsoar nemá. Nicméně nic zásadního, takže je na tobě jestli dáš poměrně velké peníze na licenci seeyou a přístroj k tomu a nebo si koupíš nějaký android telefon, do kterého si nainstaluješ zdarma xcsoar.

Já jsem si seeyou koupil jen z toho důvodu, že jsem si koupil oudie igc, který mi slouží jako přenosný logger do každého letadla, licenci seeyou už mám nadosmrti v přístroji.

Kdybych ale měl letadlo, kde bych měl už jiný logger, např 5tilitr nebo jiné vario, které je loggerem, tak se na celé seeyou vyprdnu, protože mi připadne hodně peněz za tuto licenci.

Tož tak. :)

Kdyby něco tak piš.

CCC
"Fly fast and High!"
Obrázok
Obrázok užívateľa
Martin D.
 
Príspevky: 606
Registrovaný: 26.10.2006 19:06
Bydlisko: Krnov, CZ

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod Molly » 17.11.2017 17:45

Ahojte,

Dakujem za odpovede. Skusim teda XCsoar a LK8000 nainstalovat a prepojit s condorom a uvidim, co mi lepsie sadne na sutaziach....
Samozrejme ak niekto mate skusenosti, prosim napiste realne skusenosti ako aj moznosti prepojenia s variom atd....

Este raz vdaka.
Molly
 
Príspevky: 120
Registrovaný: 11.03.2009 15:41
Bydlisko: Prievidza

Re: Aky soft pouzivate vo vetroni na sutaze atd...?

Poslaťod GothaR » 03.05.2018 09:59

Ja som skusal XCsoar, ale nakoniec som skoncil pri LK8000, pretoze ho u nas v klube ma viac ludi. Rozdiel v praxi som si velmi nevsimol, ale na LK8000 som si zvykol velmi rychlo. Nevyhodou je, ze nema komplexny manual pre nove verzie. Uplny manual je tusim iba na verziu 3 a potom su vsetko iba dokumenty popisujuce nove zmeny. Napriklad ked som chcel pochopit truewind, tak som musel zacat u 3ky a potom prejst 4,5,6 aby som vedel ako je to v najnovsej verzii.
Na marec slubovali verziu 7, ale este stale nevysla.
Co sa tyka zariadenia, tak odporucam WayteQ x995: https://www.navishop.sk/navishop/eshop/1-1-GPS-navigacie/0/5/27405-WayteQ-x995-Android-5-GPS
Ma to android a displej je o trochu jasnejsi ako bezny mobil. Nie je to Oudie, ale za tu cenu je to velmi dobre zariadenie. Vstavana baterka vydrzi cca 2 hodiny pri plnom jase so zapnutym LK8000, preto k tomu treba powerbanku (aspon 5000 mAh, idealne 10000). GPS log je presny, drziak pevny, nenasiel som na tom ziadnu chybu :)
Prepojenie s variom som neriesil.
Obrázok
Obrázok
GothaR
 
Príspevky: 346
Registrovaný: 09.05.2008 19:02
Bydlisko: Košice


Späť na Reálne lietanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
cron